UA-48403262-1
Baner atrakcje4 1200x400

Aerial performance, taniec Butō, koncerty, występy DJ’ów, Pole Battle, wystawy, konkursy dla publiczności i wiele więcej


THE FUEL GIRLS

Podczas Tattoofestu spodziewajcie się prawdziwego uderzenia gorąca! Wszystko za sprawą elektryzującego show The Fuel Girls. Sasha, Katrina, Leah i Teta, rock’n’rollowe wytatuowane piękności z Londynu, które mają na swoim koncie niezliczoną ilość pokazów w różnych krajach, zagoszczą w Polsce po raz pierwszy! Dziewczyny pojawią się na naszej scenie kilka razy w ciągu weekendu i już teraz nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości, że klimatyzacja tym razem może nie wystarczyć do powrotu do normy po ich show.

 

 

 

 


Cheyenne Tattoo Equipment i Travelin’ Mick prezentują Cheyenne World of Tattoo Living Gallery

Historyk i fotograf Travelin’ Mick zaprezentuje wspólne ślady tatuażu, jakie odnalazł w różnych kręgach kulturowych. To pierwsze i dotychczas jedyne wydarzenie tego typu w Europe. Swoją obecnością uświetni je trzech wyjątkowych artystów: z Danii, Japonii i Polinezji, tatuujących w tradycyjnych ręcznych technikach (handtapping), których kunszt będzie można podziwiać na żywo.

Tatuaż w żadnym wypadku nie jest nowoczesnym trendem, ale starożytną tradycją wspólną dla całej ludzkości. Cheyenne World of Tattoo Living Gallery zaprezentuje historyczne i kulturowe aspekty tradycyjnego tatuażu w całej jego różnorodności od nizin starożytnej Syberii, poprzez dżungle Borneo, plaże na Wyspach Pacyfiku, sawanny Afryki aż do najbardziej odległych zakątków Chin, gdzie mężczyźni i kobiety znaczyli swoje ciała, by stać się częścią plemienia i dzielić jego przekonania, być częścią wspólnoty. Niektóre z tych kultur już dawno nie istnieją, inne jak mumie z Ałtaju zostały pogrzebane pod lodem tysiące lat temu, jeszcze inne zachowały się od czasów starożytnych praktycznie bez zmian.

Cheyenne World of Tattoo Living Gallery pokaże materiały Travelin’ Micka, które zostały zebrane podczas jego podróży po pięciu kontynentach. W skład kolekcji wchodzą fotografie, książki, historyczne ilustracje, artefakty czy malowidła będące autentycznym dziedzictwem kulturowym zjawiska tatuażu.

Poznajcie też specjalnych gości, którzy zademonstrują swoje umiejętności i wiedzę:

Kai-Uwe Faust z Danii: Nordic & Viking Handpoking

Toshihide z Japonii: Tebori

Brent McCown z Nowej Zelandii: Pacific tatau

Trójka mistrzów będzie tatuować na żywo podczas Tattoofestu, tworząc niepowtarzaną okazję do poznania jak tatuaż był wykonywany tradycyjnie przez tysiące lat na całym świecie.

 

 


Mistrzowie tatuażu i najznakomitsi artyści z Azji w Krakowie

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy będziemy mieli przyjemność gościć tak wielu znakomitych mistrzów tatuażu i artystów z Azji. Część z nich mieliście już okazję spotkać na poprzednich edycjach naszego festiwalu. Część, jak mistrz Diau An czy wykonujący klasyczny, japoński tatuaż tebori Sousyu Hayashi (technika ręczna), zaszczycą nas swoją obecnością po raz pierwszy.

Nie przegapcie tej okazji!

Nasi goście specjalni:

Diau An, Kaohsiung Tajwan
Hori Shou, Chungli Tajwan
Diau Chi, Taichung Tajwan
Hori Tora, Kaohsiung Tajwan
Gabe Shum, Freedom Tattoo HK, Hong Kong
Jimmy YuEn, Freedom Tattoo HK, Hong Kong
Yan Leng, Chiny
Dao Dao, Chiny
Chao Wang, Chiny
Kimsany, Hybrid INK, Korea Południowa
Sa Jin, Hybrid INK, Korea Południowa
Kay Lee, Hybrid INK, Korea Południowa
Nicckuhori, Galaxy Tattoo 2, Singapur
Sousyu Hayashi, Japonia – Tebori master

 • Diau An

  Diau An

 • Chao Wang

  Chao Wang

 • Dao Dao

  Dao Dao

 • Diau Chi

  Diau Chi

 • Gabe Shum

  Gabe Shum

 • Hori Shou

  Hori Shou

 • Hori Tora

  Hori Tora

 • Jimmy YuEn

  Jimmy YuEn

 • Kay Lee

  Kay Lee

 • Kimsany

  Kimsany

 • Nicckuhori

  Nicckuhori

 • Sa Jin

  Sa Jin

 • Sousyu Hayashi

  Sousyu Hayashi

 • Yan Leng

  Yan Leng


Sztuka i tatuaż. Wystawa obrazów Jakuba Kujawy

Mamy przyjemność zaprosić was na niesamowitą wystawę. W Krakowie podczas 11 edycji Tattoofestu zaprezentujemy duże i małe obrazy Jakuba Kujawy.

Jakub jest malarzem i tatuatorem. Jego obrazy i tatuaże są znane i rozpoznawane na całym świecie. Tatuował do Poznania po Hawaje. Obrazy pokazywano od Łodzi po Nowy Jork.

Podczas jednego z największych festiwali tatuażu w Europie będziecie mogli zobaczyć niesamowite obrazy Jakuba. Zarówno mniejsze jak i największe tryskające kolorem dzieła.

www.kujawa-art.carbonmade.com

www.facebook.com/Kujawatattoo

 


Sana powraca!

Sana powraca z zupełnie nowej i ekstrawaganckiej odsłonie w pokazie : Black Shadow Shibari

Pierwszy raz na krakowskim Tattoofeście zostanie zaprezentowany piękny i zmysłowy pokaz Shibari, japońskiej sztuki self-bondage, czyli sztuki wiązania w wykonaniu utalentowanej Sany, która w elegancki i kobiecy sposób zademonstruje tajniki tej skomplikowanej i zarazem kontrowersyjnej i bez wątpienia intymnej sztuki. Idea tego występu skupia się na pokazaniu czystej japońskiej sztuki ciała, bez szaleństw, fajerwerków i medialnego szumu.

facebook.com/artist.sana.sakura

instagram.com/sana_sakura_official

 


Koncert Yota v Yote

W sobotę o godzinie 18:00 w naszej strefie chill będzie mogli zobaczyć na żywo występ Yota v Yote. Ten Śląski zespół przejawia różne wpływy muzyczne i nie jest obojętna na nowe brzmienia i połączenia gatunków.

Wyczuwalnym fundamentem muzyki zespołu jest blues, który w połączeniu z dźwiękami reggae i gramofonowymi wariacjami jest ciekawą mieszanką muzyczną.
Warto usłyszeć i zobaczyć to na żywo

www.facebook.com/yota.v.yote

 

 


Butter Cut

Butter Cut to pierwszy barbershop w Krakowie, oldschoolowe miejsce stworzone przez facetów dla facetów, czyli męskie rozmowy okraszone piwem i rumem. Stawiają na klasyczne fryzury bo moda przemija klasyka nigdy!

Na dwa dni ta wesoła ekipa przeniesie się na krakowski Tattoofest i zadbają o włosy i brody wszystkich zainteresowanych panów!

www.buttercut.pl

insta fb

 

 

 


BANANA-INK

BANANA-INK od 2010 roku uczestniczy w konwencjach, gdzie na przygotowanym stanowisku można spróbować swoich sił w wykonaniu tatuażu profesjonalnymi maszynkami na skórce z banana. Skórka z banana ma podobne właściwości skóry ludzkiej, na której można wykonać kontur, cieniowanie, wypełnianie. Saski krok po kroku tłumaczy zasady działania maszynki, zasady posługiwania się maszynką, zasady higieny.

fb

 

 

 


Doktor X Supreme Piercing

Na Tattoofeście nie mogło zabraknąć Doktora X! Przez całe dwa dni trwania konwencji Marcin zaprasza do swojego bosku na zrobienie kolczyka o jakim tylko marzyliście.

fb insta

 


Kids Zone

Zadbaliśmy o atrakcję również dla najmłodszych! Zapraszamy wszystkie dzieciaki do strefy KIDS ZONE! Dorosłym wstęp wzbroniony 😉 

 


LOTERIA NA TATUAŻ O WARTOŚCI 2x1000zł PODCZAS TF16!

W tym roku postanowiliśmy wraz z Kult Tattoo Fest zorganizować specjalną loterię, gdzie do wygrania będą dwa bony na tatuaż – każdy o wartości 1000zł. Co trzeba zrobić żeby wziąć w niej udział? Każdy kto zakupi bilet wstępu dostaje przy kasie specjalny numerek. W sobotę o godzinie 15:50 oraz w niedzielę o 13:50 obędą się losowania. Warunkiem odebrania nagrody jest obecność pod sceną w momencie wyczytania wygrywającego numerku. W razie nieobecności takiej osoby czekamy 5 minut i powtarzamy losowanie.
Jak widać to nic trudnego – wystarczy trochę szczęścia :)

 


Dominik & Karolina

Tattoofest tradycyjnie poprowadzi Dominik Mądrachowski razem z Karoliną Duszkiewicz.

Dominik jest prowadzącym na wszystkich najlepszych polskich konwencjach. Jest również menadżerem warszawskiego studia Juniorink.

Karolina, rodowita krakowianka, związana jest z pop punkową kapelą CF98 od ponad 10 lat. Jej kariera muzyczna zawiodła ją aż do finału 4 edycji programu X Factor. Jest fanką whisky i głupich żartów, kolorowych tatuaży i kotów na które na alergię 🙂

 

 


To be or not to be…

„To be or not to be” i właśnie pod tym hasłem w tym roku odbędzie się nasz Art Fusion. Jak co roku dajemy wybitnym tatuatorom do pomalowania deski, silikonowe ręce, buty, drewniane litery a w tym roku czaszki w skali 1:1 w tworzywa sztucznego. Następnie przedmioty te wystawiamy na licytacje na cele charytatywne. I do tego właśnie wyzwania wybraliśmy: Jacob Wiman, Kay Lee, Michał „Goorazz” Górka, Szymon Knefel, Jacob Zamore, Benjamin Laukis oraz Piotr Szot. Cały proces malowania czaszek będziecie mogli zobaczyć na żywo w sobotę między godziną 13:00 a 15:00 zaraz koło sceny, natomiast licytacja tych małych dzieł sztuki odbędzie się w niedziele o 15:30.
Zapraszamy do wspólnej zabawy bo cel jak co roku jest szczytny. 

 

 


EnglishPoland