UA-48403262-1
Baner konkursy2 1200x400

Do tej pory na scenie festiwalowej zaprezentowało się blisko 5500 modeli. Konkursy na naszej imprezie to kwintesencja tatuatorskiego spotkania, a dla publiczności możliwość zobaczenia prac na najwyższym poziomie.


WYNIKI KONKURSÓW TATUAŻU 2016

Modern Black Tattoo
I miejsce – Marcin Pawlus, Dwa Śledzie, Gdynia
II miejsce – Basia Kiczek, Sauron Tattoo, Ruda Śląska
III miejsce – Piotr Szot, LAS atelier, Bielsko-Biała

Kompozycja damska
I miejsce – Tomasz Tofi Torfiński, Ink-Ognito, Rybnik
II miejsce – Dzikson, Savee Tat, Sopot
III miejsce – Eugene Rubuls, UK

Tatuaż neotradycyjny
I miejsce – Bartosz Panas, Caffeine Tattoo, Warszawa
II miejsce – Kuba Kujawa, Bright Side Tattoo, Dania
III miejsce – Willem Janssen, Vault13, Holandia

Tatuaż surrealistyczny
I miejsce – Łukasz Sokołowski, Katowice
II miejsce – Dzikson, Savee Tat, Sopot
III miejsce – Tomasz Tofi Torfiński, Ink-Ognito, Rybnik

Best Sleeve
I miejsce – Bartek Kos, Kos Tattoo, Wrocław
II miejsce – Yarson, UK
III miejsce – Luk, Art Force, Warszawa

Best of day – Sobota
I miejsce – Jacob Wiman, Malmö Classic Tattoo, Szwecja
II miejsce – Samuel Potucek, InkFamous Tattoo, Słowacja
III miejsce – Guillaume Smash, L’Imaginarium, Francja

Tatuaż czarno-szary duży
I miejsce – Pavel Angel, Tattoo Studio Angel, Rosja
II miejsce – Marcin Pawlus, Dwa Śledzie, Gdynia
III miejsce – Panos Georgoulias, Polis Decay Tattoo, Grecja

Tatuaż kolorowy mały
I miejsce – Vincent Zattera, Bloodline Tattoo, Włochy
II miejsce – Jarek Baka, Rock Tattoo, Opole
III miejsce – Spendlo, Mefisto Tattoo, Słowacja

Tatuaż czarno-szary mały
I miejsce – Karol Rybakowski, Ink-Ognito, Kraków
II miejsce – Daniel Baczewski, InkDependent Tattoo, UK
III miejsce – Asia Zielińska, Luckytattoo, Tychy & Darek Doktór, Ink-Ognito, Rybnik

Tatuaż kolorowy duży
I miejsce – Levgen Knysh, Voice of Ink, Wrocław
II miejsce – Levgen Knysh, Voice of Ink, Wrocław
III miejsce – Miskacz, Caffeine Tattoo, Warszawa

Best of day – Niedziela
I miejsce – Levgen Knysh, Voice of Ink, Wrocław
II miejsce – David Giersch, Niemcy
III miejsce – Judyta, Luckytattoo, Tychy

konkursowe:


Kategorie konkursowe:

SOBOTA:
Modern Black Tattoo
Kompozycja damska
Best Sleeve
Tatuaż neo-tradycyjny
Tatuaż surrealistyczny
Best of Day
NIEDZIELA:
Tatuaż czarno-szary (duży)
Tatuaż kolorowy (mały)
Tatuaż czarno-szary (mały)
Tatuaż kolorowy (duży)
Best of Day

Modern Black Tattoo

Kategoria „Modern Black Tattoo” odnosi się zarówno do prac monochromatycznych, zanurzonych stylistycznie w tradycjach „plemiennych” Oceanii, Azji itd., jaki i prac współczesnych interpretatorów luźno inspirujących się tradycyjnym wzornictwem i symboliką, nie pomijając przy tym artystów dobrze zaznajomionych ze stylistyką graficzną oraz art brut. Wymogiem konkursowym jest czerń, która jest fundamentem całej kompozycji, natomiast dopuszczalne są inne akcenty kolorystyczne. Kategoria obejmuje różnorodne techniki, poczynając od tych najbardziej tradycyjnych (handtapping, handpoking), a kończąc na współczesnej maszynce. Kategoria „Modern Black Tattoo” jest przeznaczony dla artystów reprezentujących style: dotwork, art brut, neotribal oraz oczywiście ten jednoznacznie odnoszący się do tradycyjnego tatuażu etnicznego. Honorowym jurorem tej kategorii jest wytatuowany antropolog i pracownik warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku – Tomasz Madej.

Kompozycja damska

To kategoria dla kobiet. Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do kobiecej anatomii oraz kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu. Jury będzie również zwracać uwagę na dobór wzoru do charakteru i stylu modelki. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

Best Sleeve

To nowa kategoria, w której będą mogły być zaprezentowane duże tatuaże spełniające następujące warunki. Tatuaż musi pokrywać całą rękę lub nogę oraz być spójny pod kątem tematu i kompozycji.

Tatuaż neo-tradycyjny

W tej kategorii oceniane będą tatuaże wykonane wyłącznie w stylu neo-tradycyjnym. Jury będzie zwracać uwagę na charakterystyczne dla tego nurtu elementy, sposób wykonania i symbolikę. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

Tatuaż surrealistyczny

Tatuaż surrealistyczny to szczególny oraz osobliwy rodzaj tatuażu i dokładnie w taki sposób będą oceniane prace z tej kategorii. Jury będzie zwracać uwagę głównie na to, czy temat wzoru mieści się w tematyce surrealistycznej i spełnia założenia tego nurtu. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

Best of Day (sobota)

To tatuaże wykonane podczas pierwszego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

Tatuaż czarno-szary (duży)

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Tatuaż kolorowych

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które nie są większe niż format A4.

Tatuaż czarno-szary (mały)

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które nie są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Tatuaż kolorowy (duży)

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które są większe niż format A4.

Best of Day (niedziela)

To tatuaże wykonane na festiwalu podczas drugiego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.


ZASADY ZGŁOSZEŃ

A) Do konkursów mogą zostać zgłoszone wszystkie tatuaże, również wykonane przez osoby nieposiadające boksów wystawienniczych (zasada ta nie dotyczy kategorii „Tatuaż dnia”).

B) Każdy tatuaż może zostać zgłoszony TYLKO DO JEDNEJ KATEGORII KONKURSOWEJ!

C) Przy zapisie modela do konkursów należy podać imię i nazwisko (lub pseudonim) oraz nazwę studia i artystę. Jury nie będzie miało dostępu do list z nazwą studia i artysty. Każdy model otrzyma własny numer, który będzie wywoływany przez osobę prowadzącą konkurs na scenie.

D) W momencie zapisu do danej kategorii należy osobie zapisującej pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii.

ZASADY OCENIANIA

A) Pod kątem artystycznym

B) Pod kątem kompozycyjnym

C) Pod kątem technicznym

Nagrody zostaną rozdane po każdej kategorii/bloku kategorii.


Jurorzy konkursów:

DAGMARA NAWIKAS-MISIUK
DAGMARA NAWIKAS-MISIUK

Swoją przygodę z tatuażem rozpoczęła w 1993 roku i od tego czasu aktywnie działa na polskiej scenie. Jest założycielką gdańskiego „Tat Studia”, w którym pracuje również jako tatuatorka. Dagmara to przykład osoby, dla której tatuaż stał się życiową pasją. Przywiązuje ogromną wagę do symboliki zawartej w pracach. Swoim obiektywnym podejściem, zaangażowaniem i doświadczeniem wspiera naszą konwencję od początku jej istnienia. Od drugiej edycji jako członek jury ocenia wystawiane prace. Po przerwie w 2010 roku wróciła w jego szeregi.

SŁAWEK FRĄCZEK
SŁAWEK FRĄCZEK

Jako tatuator zwrócił na siebie uwagę w 1993 roku wygrywając I nagrodę podczas Bremen Tattoo Convention. W późniejszym czasie był wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach. Jest współtwórcą I i II Festiwalu Tatuażu Artystycznego Megatattoo w Warszawie (1998 i 1999) oraz wystawy „Sztuka zdobienia ciała na przestrzeni wieków” (1999) w Muzeum Narodowym w Pile. Uważa, że budowanie i doskonalenie własnego warsztatu to praca na całe życie. Dzięki Sławkowi wiele osób postawiło pierwsze kroki w branży. Jest rozpoznawalny poprzez elementy typowe dla swojej stylistyki, obecne we wszystkich wykonanych przez niego tatuażach. Pracuje w założonym przez siebie w 1992 studiu „Tattoo&Piercing” w Poznaniu. Stały członek tattoofestowego jury.

SZYMON GDOWICZ
SZYMON GDOWICZ

Debiutant w roli jurora, absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, na której ukończył kierunek malarstwo ze specjalizacją nowe media. Z maszynką do tatuażu zaprzyjaźnił się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, jednak ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze sztuk wizualnych pozwoliło mu w krótkim czasie dołączyć do grona rozpoznawalnych, polskich tatuatorów. Lubi łączyć różne media, poza tatuażem, malarstwem i rysunkiem fascynuje go fotografia, film oraz inne, mniej konwencjonalne działania artystyczne. Tatuator od roku 2013 związany z krakowskim studiem „Kult Tattoo Fest”.

JUNIOR
JUNIOR

Jest jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie tatuażu. Tatuuje od 1997, w tym samym roku rozpoczął naukę w studium plastycznym w Warszawie. Ze swoją maszynką odwiedził wiele krajów europejskich oraz Japonię, Brazylię i USA. Brał udział w licznych, międzynarodowych konwencjach, na których zdobył ponad sto prestiżowych nagród. Został również uhonorowany tytułem „Najlepszego tatuatora ostatniego XX-lecia w Polsce”. Był współorganizatorem konwencji Tattooshow w Warszawie (2002), Tattooshow w Katowicach (2003) oraz Warsaw Tattoo Convention (2013 i 2014). Od 2005 roku prowadzi swoje studio „Juniorink” w Warszawie, które jest żartobliwie uznawane za „Najgorsze Studio w Mieście”. Jako artysta zajmuje się głównie dużymi projektami. Jest jednym z pierwszych polskich tatuatorów, którzy zaczęli używać bogatej palety barw. Co więcej, Junior jest autorem licznych wystaw malarskich oraz pomysłodawcą projektu kalendarza „Juniorink Woman”.

EnglishPoland