POSŁUCHAJŻE — Strefa Dialogu to projekt, który powstał w 2022 roku. Jego pierwszą odsłonę mieliście okazję obserwować podczas 15. edycji Tattoofestu.
Poszukujemy wartościowych treści i interesujących osób, które pomogą nam się rozwijać i eksplorować nowe obszary. Jak to w strefie Dialogu — rozmawiamy. O tradycjach tatuażu i jego obecności w sztuce, kulturze i show-biznesie, o muzyce, literaturze, popkulturze, piercingu… Sprawdź, kogo będziesz mieć okazję posłuchać w tym roku!
Katarzyna Puzyńska
“Moje serce jest po stronie kryminału” – tak twierdzi i trudno jej w te słowa nie wierzyć. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania autorka kryminałów i scenariuszy. Od niedawna próbuje także sił w gatunku, który jak twierdzi jest bardzo bliski – w fantastyce. Zadebiutowała dekadę temu, powieścią “Motylek” i od tamtej pory udało jej się stworzyć kryminalne uniwersum osadzone w fikcyjnej wsi Lipowo. Na podstawie serii powieści rozgrywających się w Lipowie powstał serial, w którym w głównych rolach pojawili się, między innymi, Julia Kijowska, Olaf Lubaszenko, Mariusz Bonaszewski, Beata Kafka czy Eryk Kulm jr. Każdy, kto widział chociaż raz Katarzynę Puzyńską, szybko się domyśli, dlaczego zaprosiliśmy ją do Strefy Dialogu na kolejnej edycji Tattoofest Convention – nasza autorka jest bardzo mocno wytatuowana! Czy da się namówić na opowieść o tatuażach? Przyjdź i posłuchajże! Na pewno się dowiesz.
fot. Agata Mądrachowska
Robert Ruchała
Robert Ruchała to postać, którą muszą kojarzyć wszyscy fani sportów walki. Co najmniej kilka jego pojedynków, to dziś “klasyka gatunku”. Szczególnie legendarna walka z Lom-Ali Eskijewem, przed którą padły takie słowa: “Na początku nie uwierzyłem. Kiedyś byłem małym Robercikiem i oglądałem KSW na trybunach, a teraz dostałem walkę o pas organizacji. Przebyłem bardzo długą drogę. Urodziłem się po to, aby walczyć. Chcę go zdobyć i każdego dnia robię wszystko, aby być mistrzem. Małymi kroczkami da się dojść do szczytu”. To co się wydarzyło później, to już stuprocentowa klasyka. Po długim i niebywale wymagającym pojedynku, Ruchała pokonał walczącego w barwach UFD Gym przeciwnika i stał się niekwestionowanym bohaterem wieczoru i zdobył tymczasowy pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze piórkowej. Całkiem niedawno, 11 maja, stoczył kolejną spektakularną walkę. Jego przeciwnikiem na zawodach w Gdańsku był Patryk Kaczmarczyk, który wytrzymał w ringu zaledwie minutę. W Strefie Dialogu postaramy się nie dać znokautować i dotrwać do końca “pojedynku na słowa”. Chcesz się dowiedzieć więcej o Robercie? Wpadaj na Tattoofest Convention do Krakowa i posłuchajże!
Filip Wolański
Kolejny fighter w Strefie Dialogu! Trudno uwierzyć, że facet z takim dorobkiem i osiągnięciami ma zaledwie lekko ponad trzydzieści lat! Ale z drugiej strony, trenować zaczął, kiedy miał lat dziewięć, więc miał chwilę, żeby dojść do miejsca, w którym jest dziś. Filip Wolański – zawodnik MMA, trener, instruktor, autor książki “Dusza wojownika MMA. Połączenie dwóch światów”. Urodzony w Zielonej Górze, od lat mieszka i jest aktywny zawodowo w Krakowie. Historia jego kariery obejmuje uprawianie takich dyscyplin jak judo, boks i kick-boxing. Walczył na imprezach organizowanych przez takie federacje jak TFL, GSW, ACB, IFN czy w końcu KSW. W maju 2017 roku na gali Heraklesów MMA za rok 2016, otrzymał (wraz z Marcinem Wrzoskiem) statuetkę wyróżniającą walkę obu zawodników w kategorii Walka Roku. Podobnie jak wielu innych sportowców, Wolan lubi się tatuować i mamy nadzieję, że uda się go namówić na rozmowę o wzorach, które ozdobiły dotychczas jego skórę. Chcesz poznać Filipa? Wpadaj na Strefę Dialogu w czasie tegorocznej edycji Tattoofest w Krakowie. Będzie ogień!
Maciek Dąbrowski
Jeżeli nie znasz Maćka, to znaczy, że ostatnią dekadę spędziłeś w puszczy z żubrami. Jego budząca podziw aktywność, szybkość reakcji, celne i niebanalne komentarze na temat otaczającej nas rzeczywistości to najważniejsze atuty programu “Z Dvpy”, który dostępny jest w serwisie Youtube. Droga do tego miejsca, była w wypadku Maćka dość długa, ale też niesamowicie interesująca. wykształcenia reżyser, karierę zaczynał w MTV, współpracował z firmą Rochstar, był jednym ze współtwórców programu “Szymon Majewski Show” w TVN. Reżyserował i produkował teledyski, pod pseudonimem Warga nagrał album “Pół serio”, który całkiem serio dotarł do trzeciego miejsca na liście sprzedaży Olis. Fani serialu “Rick i Morty” kojarzą z pewnością postać Pana Kupkazdupki, który mówi głosem, a jakże, Maćka Dąbrowskiego. Strefa Dialogu powstała po to, żeby spotykać się i rozmawiać właśnie z takimi ludźmi jak Maciek. Już teraz jesteśmy pewni, że “to będzie legendarne”! Wpadajcie na tegoroczną edycję Tattoofest Convention do Krakowa. Albo będziecie bardzo żałować 🙂
Dawid Karpiuk
Dziwna Wiosna, to nie tylko komentarz, który słyszymy coraz częściej na przełomie marca i kwietnia. To także znakomity zespół rockowy, na którego czele stoi nasz kolejny gość. W Dziwnej Wiośnie, pełni rolę wokalisty, gitarzysty i “chodzącej charyzmy”. Wystarczy zobaczyć dowolny film w social mediach z udziałem Dawida i od razu wiadomo co to znaczy, prawda? Panowie grają w trio, ale energii i wyobraźni mają więcej niż niejedna orkiestra. Uważni czytelnicy kojarzą z pewnością świetne teksty Dawida z tygodnika Newsweek i książkę “Dzieciaki”, której opis zaczyna się od zdania: “Opowieść o młodych ludziach walczących o życie w świecie, w którym wszystko zawiodło“. Postaramy się oczywiście namówić Dawida na rozmowę o jego tatuażach, których trochę ma i które mogą mieć jakieś głębsze znaczenie. Chociaż nie muszą. Ale… Przekonajcie się sami! Dawid Karpiuk będzie gościem Strefy Dialogu na Tattoofest Convention w Krakowie.
fot. Adam Stępień | Agencja Wyborcza
Wojtek “Zappa” Janiszewski
Wojtek “Zappa” Janiszewski. Od jakiegoś czasu nazywany “weteranem sceny”, co zważywszy na ponad ćwierćwiecze pracy w zawodzie ma sens, chociaż z drugiej strony nie do końca dobrze opisuje faceta, który wciąż jest aktywny i dużo do zrobienia ma jeszcze przed sobą. Sam o sobie pisze w taki sposób “Urodzony w dobrym roku niepokojów społecznych- 1968. Od dziecka rysujący i malujący. W czasach schyłku komunizmu współtwórca pisma wolnościowego- “Mać Pariadka”, pierwszego niezależnego pisma wegetariańskiego -“Beek” oraz “Inny Komiks”. Od roku 1991 zajęty tatuażem. W roku 1994 otworzyłem studio tatuażu “Kelten” w Kędzierzynie- Koźlu. W 1996 Zdobyłem w Karlsruhe nagrodę za duży kolorowy tatuaż i tam zostałem w studio Mystic Tattoo. W roku 1998 zwiazałem się z berlińskim studiem Marc’a D. – Nightliner Tattoo. W roku 2009 wraz z kolega Sidem otworzyłem studio Cykada w Sopocie”. Zwięzły, wojskowy styl, pasujący jak ulał do weterana. My postaramy się Wojtka namówić na dłuższą rozmowę o jego losach, które nierozerwalnie splatają się z historii sceny. Wszystko zobaczycie i usłyszycie w Strefie Dialogu.
Tomek Skoczypiec
Tomek Skoczypiec to postać, którą kojarzy każdy, kto choć trochę interesuje się sceną tattoo w Polsce. Artysta, którego kariera obejmuje bez mała trzy dekady, w pełni zasługuje na rozgłos i rozpoznawalność. Pracować zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych i od tamtej pory wciąż nie zwalnia tempa. Media z upodobaniem opowiadają historię jego spotkania z Amy Winehouse, o którym sam opowiada w taki sposób: ” Była chyba najbardziej znaną osobą, którą tatuowałem, i to dwa razy. Przez to, że nie interesuję się zbytnio tą muzyką, to nie wiedziałem, kim ona tak naprawdę jest. Dopiero kolega na recepcji mi pokazał i powiedział kogo tatuowałem. Za drugim razem już wiedziałem. Wiesz, to tak jest, że jak się czymś nie interesujesz, a dowiesz się później z kim masz do czynienia, to jest inaczej, niż jeżeli przychodzi do ciebie osoba, którą znasz, wiesz co robi, itd. To już jest inny pułap.” Po wielu przygodach, podróżach i zmianach “barw klubowych”, Tomek zacumował aktualnie w puckim studiu Selkie Ink. W Strefie Dialogu zapytamy go o realia sceny w latach dziewięćdziesiątych i spróbujemy porównać to co działo się wówczas do czasów obecnych. Wpadajcie posłuchać, będzie ciekawie i zabawnie!
Magdalena Świerczek
Artystka interdyscyplinarna urodzona w 1998 roku. Absolwentka studiów II stopnia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie zdobyła Dyplom z wyróżnieniem, zrealizowany w Pracowni Grafiki Post-cyfrowej. Ukończyła studia I stopnia na Wydziale Sztuki UP im. KEN w Krakowie. Od 2019 roku aktywnie uczestniczy w wystawach i przeglądach grafiki artystycznej w Polsce i za granicą. Zajmuje się grafiką post-cyfrową, modelowaniem 3D i rysunkiem tradycyjnym. W swojej twórczości używa cyfrowych środków wyrazu, opierając się na obserwacji otoczenia, cielesności i jej struktury.
Biosme Brocki
Urodzony w 1988 roku w Jeleniej Górze. W swojej twórczości łączy outdoor z indoorem, graffiti z muralem, twarde projektowanie z lekkim ilustrowaniem. Jego prace składają się na autorskie uniwersum artystyczne nazywane MutoLandem – jest to świat z pogranicza snu i koszmaru z widokiem na Karkonosze. Brocki swoje prace najczęściej umieszcza w przestrzeniach zniszczonych i zapomnianych, nadając im pierwiastek nowego życia. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Irlandii, Francji, Norwegii, Hiszpanii, USA oraz Hongkongu.
moreless.
Artysta i projektant graficzny. Jego prace łączą typografię z eksperymentalnymi formami geometrycznymi. Poszukuje w swych pracach relacji pomiędzy abstrakcyjnym liternictwem a figuratywnymi formami. Maluje, projektuje plakaty i szeroko pojętą komunikację wizualną.
whyduck1 | Krystian Ścigalski
WhyDuck to awangardowy ilustrator, artysta sztuk wizualnych, projektant i dyrektor artystyczny. Z pasji do sztuki i pięknych przestrzeni w trakcie ostatnich 15 lat stworzył autorskie projekty – ręcznie malowane murale w Polsce, Berlinie, San Francisco, Maroko czy Lizbonie. Kocha pracować nad surowym streetartem, szyć na miarę freski w prywatnych mieszkaniach, nadawać nowej energii ubraniom i akcesoriom, tworzyć nowe twarze brandów, a nawet coverów płyt dla muzyków z Nowego Jorku. Spotkacie go wszędzie tam, gdzie gruba, czarna linia spotyka poczucie humoru i nieokiełznaną wyobraźnię.
Kobik
Kobik to pochodzący z Krakowa artysta graffiti aktywny od wczesnych lat dwutysięcznych, znany również ze swojej działalności muzycznej pod tym samym pseudonimem.
Filip Port
Tatuator tworzący w stylu realistycznym. Zarówno w rysunku jak i tatuażu, źródłem inspiracji w jego pracach jest portret.
Jim Phillips x Santa Cruz
Marka Santa Cruz Skateboards to najstarsza, nieprzerwanie działająca firma deskorolkowa w branży. Powstała ona 1973 roku dzięki trójce przyjaciół, którzy założyli firmę NHS skupiającą się na początku swojego istnienia na surfingu. Jednak to powstanie pierwszych deskorolek pozwoliło firmie zaistnieć i rozwijać się dynamicznie tworząc branżę skateboardową. Byli jedną z najbardziej innowacyjnych marek swojego czasu jako pierwsi wprowadzili uretanowe koła z precyzyjnymi łożyskami kulkowymi co zrewolucjonizowało skatboarding. Santa Cruz to także jedna z niewielu marek deskorolkowych, która wkroczyły do popkultury tworząc deski z Marvele’m czy The Simpsons. Od zawsze związani byli z szeroko pojętą sztuką, współpracowali z wieloma artystami, grafikami czy ilustratorami przy tworzeniu swoich jakże oryginalnych grafik. Nie można wspomnieć o Santa Cruz, nie wspominając o Jimie Phillipsie, twórcy klasycznego logo marki oraz kultowej już grafice „screaming hand”, która ujrzała światło dzienne w 1985 roku. Jim Phillips to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w świecie skateboardingu i surfingu, który stworzył dziesiątki niezapomnianych już grafik, które przeszły do kanonu rysunku. Jego ilustracje i plakaty są pełne koloru i wyrazistości a grafiki pojawiały się przez wiele lat na deskorolkach Santa Cruz i nie tylko. Ikoniczna grafika Sreaming Hand inspirowała wielokrotnie innych artystów, którzy to tworzyli alternatywne kombinacje i odmiany znanego na całym świecie znaku.
Łukasz Sokołowski | Luk.sok
Rocznik 81. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Rysuje, odkąd pamięta, maluje od lat 90tych. Tatuażem zajmuje się od 2008 roku. Obecnie pracuje w swojej pracowni “Księżyc” w Katowicach. Zarówno w rysunki i malarstwie, jak i w tatuażu, tematycznie porusza się w obrębie szeroko pojętego surrealizmu.
Dominik Hanus
Tatuator, malarz. Urodził się w 1990 roku w Krośnie. Naukę malarstwa rozpoczął bardzo wcześnie pod okiem rodziców Janusza i Agnieszki Hanus, którzy przekazali mu podstawy techniki malarskiej i zaszczepili miłość do sztuki. Edukację artystyczną kontynuował w Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, następnie w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Tworzy głównie w technice akrylowej, na płycie. W pracach artysty można zaobserwować ogromną fascynację światem fantastyki oraz mnóstwo odniesień do mitologii i literatury. Dużą rolę w jego sztuce odgrywa światło. Inspiracje odnajduje m.in. w dziełach mistrzów takich jak Caravaggio, Rembrandt, Bosh. Znaczący wpływ na twórczość malarza odegrał jego brat – artysta Jakub Hanus. W 2014 roku rozpoczął praktykę jako tatuator. W chwili obecnej wraz z żoną prowadzi salon tatuażu DeadLight Tattoo w Rzeszowie. Zaprezentowany cykl obrazów powstawał na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Inspiracją była mitologia i literatura fantastyczna; w szczególności J.R.R. Tolkien.
Paweł Głód
Kobiety, które maluje fascynują, są źródłem inspiracji. Zawsze, kiedy tworzy nowy obraz, czuje jakby odkrywał tajemnicę, jak gdyby poznawał kogoś od nowa.
„Zachwyca mnie motyw cieni padających na ciało, dopasowujących się do jego kształtów. Używam techniki, którą wyniosłem z tatuowania – maluję tylko czarną farbą i rozcieńczam ją by uzyskać jaśniejsze odcienie. Obie te dziedziny płynnie się uzupełniają, dzięki malarstwu rozwijam się, otwieram na nowe możliwości w tatuowaniu.
Zawsze maluję w emocjach. Te pozytywne i negatywne przenoszę na płótno. Każdy z tych obrazów to jakaś historia. Spełnieniem dla mnie będzie, kiedy ktoś patrząc na nie poczuje choć trochę tych emocji, które czułem malując.”
Supersklep x Tattoofest
Last but not least… nasz sekretny projekt wykonany we współpracy z Supersklep . Blaty deskorolkowe, w formie nagród, towarzyszą nam od ponad 15 lat i stały się jednym z charakterystycznych elementów Tattoofestu. Do zaprojektowania grafik zaprosiliśmy 25 artystek i artystów uczestniczących w festiwalu. Efekt ich pracy można będzie oglądać na jednej z wystaw w Strefie Art. Deski wykonane w manufakturze Nibiru Skateboards.
Projekty zostały wykonane przez:
Robert Borbas
https://www.instagram.com/grindesign_tattoo
Martyna Zuza Zua
https://www.instagram.com/martynazuzazuabogusz
Łukasz Smyku
https://www.instagram.com/lukas_smyku
Jan Fat Can
https://www.instagram.com/jan_fat_can
Jarosław Baka
https://www.instagram.com/jaroslawbaka
Paraschos
https://www.instagram.com/paraschos_a
Ralph
https://www.instagram.com/ralph.inkk
Laura | Candy ink
https://www.instagram.com/candy_ink_/
Adam Niezgoda
https://www.instagram.com/inkbyadam/
Kubec
https://www.instagram.com/kubec_wt/
David Sz
https://www.instagram.com/davide_esz/
Hori Shin
https://www.instagram.com/zagakenny/
Vasilij Torgashev
https://www.instagram.com/vasilijtorgashev/
Hated
https://www.instagram.com/hated_tattoo/
Manuel Rogaschewski
https://www.instagram.com/manuel.rogaschewski.tattooer/
Karol | Defo Tattoo
https://www.instagram.com/defo_karol/
Kasia Zagórska
https://www.instagram.com/halozagorska/
Izabela Borowiak
https://www.instagram.com/izabela.borowiak/
Davee
https://www.instagram.com/davee.knows/
Gruchan
https://www.instagram.com/gruchan/
Patryk Hilton
https://www.instagram.com/patrykhilton/
Yauhen
https://www.instagram.com/yauhenabu/
Złe Decyzje
https://www.instagram.com/zledecyzje/
Jack The Lantern
https://www.instagram.com/jack_the_lantern/
Artem Tkachenko
https://www.instagram.com/artttem_tkachenko/
Strefa 90. – Znowu będzie nas słychać
Nasi goście specjalni strefy:
Piotr Żurawski / Visages of the Panther, Gdynia
Tomasz Skoczypiec / Visages of the Panther, Gdynia
Leszek Jasina / Studio Tattoo Gonz, Szczecin
Tomasz Molka / Demolka Tattoo, Bydgoszcz
Dagmara Nawikas / Tat Studio, Gdynia
Jarek / Tat Studio, Gdynia
Wojtek „Zappa’’ Janiszewski, Sopot
Arek Małecki / Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.
Bartosz Zielak Zieliński / Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.
Wiesław Wiktor Cisowski / Rajski Ptak Studio Tatuażu, Rzeszów
Waldi / Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń
Osa / Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń
Tomasz i Ania Wroneccy / Tattooino, Inowrocław
Tomasz Cukrowski / Sugar Tattoo, Środa Wielkopolska
oraz inicjator i koordynator strefy:
Sławomir Frączek / Poznań, Tattoo.pl
Strefa zostanie podzielona na 3 części: wystawową, warsztatową oraz tatuatorską.
Część wystawowa zaskoczy Cię dużą liczbą pamiątek, artykułów z czasopism, zdjęć, archiwalnych materiałów video. W części warsztatowej będzie można jak przed laty przygotować i zlutować igły do pracy, przygotować maszyny do pracy, wyciąć i zamontować sprężyny i wyregulować ją do pracy. Część tatuatorska będzie wykorzystana wyłącznie do wykonywania tatuażu w stylistyce lat 90. wykorzystując wzory z katalogów, które były wystawione wówczas w każdym chyba studiu tatuażu.
https://www.instagram.com/tat_strefa90
Strefie Piercingu – PRZEKŁUJŻE SIĘ
Podczas tegorocznej edycji Tattoofest Convention nie zabraknie piercingu! W specjalnie przygotowanej Strefie Piercingu – PRZEKŁUJŻE SIĘ znajdziecie boksy, w których przekłuwać będą jedni z najlepszych piercerów i piercerek z naszego polskiego podwórka.
KULTOWY PIERCING @kultowypiercing
SZTORMOWY PIERCING @sztormowypiercing
PIERCING ROOM @piercingroom
Przekłucia będą wykonywane na zasadzie walk-in czyli nie musisz umawiać wizyty. Oprócz samego piercingu będziecie mogli zgarnąć także ozdobne kolczyki najwyższej jakości od różnych topowych producentów biżuterii do piercingu.
Strefa czynna będzie od 11:00 do 20:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
Wybierz swoją piercerkę lub piercera i przekłujże się!
Olek Syn Olka / Olek Rajewski
Urodzony w 1983 człowiek z krwi oraz kości, Rysownik około konceptualny i pseudo satyryczny, malarz i twórca performance. Miłośnik zabawy słowem kształtem i kolorem. Twórca i licznych autorskich warsztatów kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Organizator wielu alternatywnych eventów kulturalno-rozrywkowych, twórca cyklu imprez tematycznych TELEDYSKOTEKA, współtwórca festiwalu ZLOT LUDZI NIEŚMIAŁYCH. Podcaster i czynny promotor kreatywności jako naturalnej ludzkiej potrzeby do wyrażania się i porządkowania swoich emocji. Propagator kreatywności u każdego bez wzglądu na wiek i doświadczenia, bez oceniania i oczekiwań z naciskiem na przebieg procesu, a nie tylko na efekt. Podczas festiwalu zaprezentuje kilka swoich prac inspirowanych, życiem, które go otacza i o którym obsesyjnie rozmyśla.
https://www.instagram.com/oleksynolka
Strefa Supersklep
W zewnętrznej strefie chillout będziecie mogli odprężyć się przy drinku lub kawie, słuchając mixów DJ-a Maślaka i Juanin Casielles. W strefie SUPERSKLEPU będziemy malować deski, które wyruszą w świat, aby zdobić ściany najlepszych skate shopów i studiów tatuażu! Ponadto, będziecie mogli customizować griptape’y przy użyciu farb i flamastrów.
Graffiti Jam
Jak co roku, mamy do zagospodarowania kilkadziesiąt metrów kwadratowych na graffiti. W akcji będziecie mogli zobaczyć zaproszonych przez nas writerów, dla których przeznaczyliśmy kilka ścian. W jamie udział wezmą:
Kresh
Poza tym tradycyjnie, powstanie kilka mniejszych ścian, na których każdy będzie mógł zostawić po sobie ślad. Wszystkich chętnych do przyłączenia się do malowania zapraszamy do strefy outdoor.
Cyfrowe.pl
Chyba każda osoba w naszej branży wie, jaką bolączką jest wykonanie dobrego zdjęcia tatuażu. Zwłaszcza na sam koniec długiej sesji tatuowania, kiedy doskwiera zmęczenie, a tatuowana skóra nie wygląda najlepiej. Pewnie przydałoby się trochę wiedzy i tipów jak poradzić sobie w takiej sytuacji, jakiego sprzętu użyć, by proces dokumentacji przeszedł sprawnie i szybko. Mamy nadzieję, że tu z pomocą przyjdą fachowcy z cyfrowe.pl. Po pierwsze na ich stanowisku będzie można sprawdzić, potestować, porozmawiać o sprzęcie, po drugie wykonać fotografię wykonanych tatuaży.
Kochają fotografię i filmowanie równie mocno, jak ludzie, którzy u nich kupują. Należą do czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Działają na rynku od 20 lat i swoją silną pozycję zbudowali głównie dzięki fachowemu doradztwu, wysokim standardom obsługi oraz bogatej ofercie produktowej. Sprzedają przez internet oraz stacjonarnie (wspaniałe, nowe salony w Łodzi i Katowicach, Gdańsk, Poznań, Warszawa x2 ze specjalnym, jedynym w Polsce Canon Store). Ich klienci mogą skorzystać z dedykowanych rozwiązań dla biznesu poprzez specjalistów B2B czy doradztwa filmowego (#LepszyFilm) oraz nabyć aparaty, kamery, obiektywy, drony, wyposażenie studia i inne. Oferują sprzęt nowy i używany (po precyzyjnych testach), przyjmują sprzęt w rozliczeniu, a dla niezdecydowanych posiadają także bogatą ofertę swojej wypożyczalni Cyfrowe.rent.
Strona: https://www.cyfrowe.pl/
Strefa dla dzieciaków
Chcemy, by Tattoofest stał się festiwalem rodzinnym. Dlatego nigdy nie zapominamy o najmłodszych.Z myślą o nich zawsze starannie przygotowujemy dużą Strefę Kids, gdzie pod profesjonalną opieką animatorów rodzice będą mogli pozostawić swoje pociechy. W tym roku na dzieciaki czekają:
– KIDS ZONE (12 animatorek / warsztaty kreatywne (ręcznie robiona biżuteria, wyplatanie wianków z bibuły) bańki mydlane, warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, balonowe atrakcje, malowanki/wycinanki, kolorowanki, strefa malucha z zabawkami) strefa czynna sb-nd od 11 do 20.
– zewnętrzna STREFA GIER DREWNIANYCH od Mini Brain Academy (2 animatorów / 20 gier / opis poniżej) strefa czynna sb-nd od 12 do 18.
Akcja MASZ TATUAŻ? ODDAJ KREW!
W niedzielę, 16 czerwca pod halą festiwalową EXPO Kraków zaparkuje KRWIOBUS, by pod patronatem TattooArtist obalać wspólnie mit, że osoby z tatuażem nie mogą oddawać krwi!
Ważne. Jeśli masz świeży tatuaż to niestety musisz odczekać pół roku. Jednak po tym czasie donacja jest możliwa, wystarczy tylko chcieć.
Sama donacja trwa ok 10 min. Przy pobieraniu krwi lub jej składników używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Jednorazowo pobiera się 450 ml pełnej krwi. Samo pobranie trwa zwykle ok. 10 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski – w sumie ok. 40-60 minut. W ciągu roku kobiety mogą oddawać krew metodą konwencjonalną nie częściej niż cztery razy (450 ml), a mężczyźni – maksymalnie sześć (450 ml).
W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy zjeść lekkostrawny posiłek, wypić ok. 2 l płynów (w ciągu 24 godzin przed pobraniem) i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.
Gaming Zone
Dla fanów gier komputerowych, mamy prawdziwą gratkę: podróż do przeszłości. Koniecznie odwiedźcie naszą strefę z grami z lat 70., 80., 90. oraz początku XXI wieku. Znajdziecie w niej ponad 20 stanowisk z oldschoolowym sprzętem m.in. Commodore 64, Amiga 500, NES, SNES, Nintendo 64, Pegasus, Vectrex, Atari 2600, PONG i wiele, wiele innych. Będziecie mieli możliwość zagrać w najlepsze gry z końcówki XX wieku.
Go Gamers!
Banana-Ink – zawsze z nami
Od 2010 roku uczestniczy w konwencjach, gdzie na przygotowanym stanowisku można spróbować swoich sił w wykonaniu tatuażu profesjonalnymi maszynkami na skórce z banana. Skórka z banana ma podobne właściwości skóry ludzkiej, na której można wykonać kontur, cieniowanie, wypełnianie. Saski krok po kroku tłumaczy zasady działania maszynki, zasady posługiwania się maszynką, zasady higieny.
Warsztaty z malowania flashy
Celem warsztatów jest zaznajomienie z tradycyjnymi technikami malowania flashy. Warsztaty obejmują omówienie rodzajów technik, materiałów, rysu historycznego oraz pokazania na przykładach w jak różny sposób techniki te są wykorzystywane przez tatuatorów zarówno przy projektowaniu wzorów, jak i malowaniu ilustracji. Warsztaty są otwarte dla osób, które nigdy nie miały doświadczenia z tego typu technikami oraz dla tych już je posiadające. Poza teorią warsztaty obejmują również wspólne malowanie tradycyjnego wzoru krok po kroku. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne narzędzia.
Warsztaty ze Sławomirem Nitschke z poznańskiego studia „Czaszka i Sztylet” odbędą się w Strefie Workshop w lobby w sobotę o godzinie 13:00 i potrwają 3 godziny.
Limit miejsc 10 osób, zgłoszenia prosimy kierować na maila festiwal@tattoofest.pl wpisując w tytule ‘Warsztaty”.
Kącik kreatywny
Kącik to otwarta przestrzeń działań twórczych dla dzieci i dorosłych. Przestrzeń wypełniona wszelakiego rodzaju materiałami plastycznymi. Trochę galeria, trochę pracownia, a trochę miejsce doświadczeń artystycznych. Kącik moderuje OLEK SYN OLKA. Z jednej strony pomaga, sugeruje, proponuje różne rozwiązania i poddaje pomysły z drugiej, dba by każdy, czuł się swobodnie i mógł rozwijać swoją wizję bez poczucia wstydu i lęku o brak własnych umiejętności. Na luzie — bez oceniania. Kącik to miejsce zorganizowane w służbie przyjemności kreatywnego aktu twórczego, miejsce jednoczące ludzi we wspólnym eksplorowaniu ukrytych, nieraz głęboko w sobie umiejętności. Miejsce ciekawych rozmów i ekscytujących tarć energetycznych. Miejsce eksperymentów, prób i błędów. Miejsce, gdzie można na chwilę ukryć się przed zgiełkiem i zanurzyć we własnej wyobraźni.
Sobota i niedziela 11:00-20:00
Kolaż typograficzny z Mo
“Zapraszam na warsztaty z kolażu typograficznego, które poprowadzę podczas tegorocznego Tattoofest. W trakcie zajęć będziemy pracować z wycinkami z gazet – przede wszystkim liternictwem. Skupimy się na projektowaniu kompozycji z liter, tworząc unikalną poezję wizualną.
Inspiracją dla naszych działań będzie styl grunge. Zajrzymy do twórczości Davida Carsona i niekonwencjonalnej typografii, która nie tracąc swej świeżości powraca do nas z lat 90., łamiąc sztywne zasady tradycyjnego projektowania graficznego. Będzie to dla nas doskonałym punktem wyjścia do eksperymentów artystycznych.
Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek – każdy może dołączyć i spróbować swoich sił. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-17:00, w trakcie trwania festiwalu. Serdecznie zapraszam!”
https://www.instagram.com/_mo_draws
Sketch sesja
W ramach powiedzenia „Najpierw teoria, później praktyka”, wspólnie z Galerią Koloru zapraszamy na Sketch Sesję, która odbędzie się:
sobota 14:00-16:00
niedziela 13:00-15:00
Jeśli ciekawi Cię zjawisko jakim jest graffiti lub po prostu lubisz tworzyć abstrakcyjne kształty różnymi technikami, jest to idealna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat liter oraz wykorzystania kreatywności i wyobraźni!
Stopień zaawansowania nie jest istotny, spędźmy wspólnie czas w artystycznej atmosferze. Razem wymyślimy hasło, które przeniesiemy na papier. Zwycięski projekt przeniesiemy wspólnie na jedną ze ścian w strefie graffiti, wcześniej odbywając szkolenie z obsługi farby w spray’u!
Poza godzinami sketch sesji stanowisko do rysowania będzie dostępne cały czas, a na miejscu znajdziecie wszystkie potrzebne przybory.
SOBOTAOtwarcie dla zwiedzających 10:30 11:00 Powitanie i omówienie programu 11:30 Konkurs – Newschool/ wygojony 12:00 Konkurs – Neotraditional/ wygojony 12:30 – Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Katarzyna Puzyńska 13:30 Konkurs – Tatuaż realistyczny cieniowany/ wygojony 15:00-16:00 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Robert Ruchała i Filip Wolański 16:00 Konkurs – Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria)/ wygojony 16:30-17:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Wojtek „Zappa’’ Janiszewski i Tomasz Skoczypiec 17:30 Konkurs – Newschool/ świeżo wykonany 18:00 Konkurs – Old school/Traditional/ świeżo wykonany 18:30 Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ świeżo wykonany format do A5 19:00 Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ świeżo wykonany format powyżej A5 19:30 Tatuaż realistyczny kolorowy/ świeżo wykonany 20:15 – Ogłoszenie wyników we wszystkich kategoriach i rozdanie nagród 20:30 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu |
NIEDZIELAOtwarcie dla zwiedzających 10:30 11:00 Powitanie i omówienie programu 11:30 Konkurs tatuażu – Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ wygojony 12:15 Konkurs tatuażu – Old school/Traditional/ wygojony 12:45-13:15 Konkurs tatuażu – Tatuaż z lat 90. 13:15-14:30 Konkurs tatuażu – Tatuaż realistyczny kolorowy/ wygojony 14:30-15:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Maciek Dąbrowski 15:30-16:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Dawid Karpiuk 16:30 Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria)/ świeżo wykonany 17:00 Konkurs – Neotraditional/ świeżo wykonany 17:30 Tatuaż realistyczny cieniowany/ świeżo wykonany 18:30 Konkursy tatuażu: Tatuaż dwudniowy Kooperacja Best of Show 20:15 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród 20:30 – Zakończenie drugiego dnia festiwalu |
CTRL + F // COMMAND +F
1 Wioletta Błaszczyk, Paweł Dubrovsky, Przestrzeń artystyczna, Warszawa
2 Dominik – Hated Tattoo, Sebastian – Else Ink, Marlena, Orfen, Kraków
3 Yukler, Nikola Berest, oni.warsaw, Warszawa
4 Sootskin, Sstatts, oni.warsaw, Warszawa
5 Ralph.ink, oni.warsaw, Warszawa
6 Uladzimir, Zhenya, Andrew, Zmrok Tattoo, Gdańsk
7 Bestiarium D, Bogna Rumianowska, Zęby Trupa, Wrocław
8 Jacob, Znidonis, Monument Tattoo, Austria Rizzle, Tiger & Dragon Tattoo, Austria
9 Aleksandr Zbarskyi, Czarcie Studio Tattoo, Kraków
10 Agata Brekiesz , Czarcie Studio Tattoo, Kraków
11 Mikołaj Woźniczko, Dmitrii Osokin, Czarcie Studio Tattoo, Kraków
12 Alexsander Belenkov, Tatiana Rodnova, RightStuff Tattoo Studio, Wrocław
13 Vladimir Rodnov, RightStuff Tattoo Studio, Wrocław
Sergei Orliak, Donaueschingen, Niemcy
14 Miro Morty Kovačev, Morty tattoo, Słowacja
15 Jakub Dinkz Chruściel, Dinkz Art Studio Tatuażu, Myszków
16 Michał Józefiak, Tasty Tattoo, Poznań
17 Piotr Ćwięk, Strefa Dobrego Dziarania, Wadowice
18 Aleksandra Pepłowska, WENA tattoo studio, Pułtusk
19 Marcin “Mały” Gadziński, Blood Line Tattoo, Świętochłowice
20 Patrycja Jurkowska, Marcin Nencek, Monika Łuczkiewicz, Kraków
21 Pavel Makaryszyn, David Szabo, Patrik Páleník, Rose and Dagger, Słowacja
22 Paweł Chaberek, Daniel Kapała, jatutattoo, Gdynia
23 Nikita Katrakov, Agata Kowalska, Phoenix Rising Tattoo Studio, Toruń
24 Magdalena Milk, Krzysiek Krajewski, Kusy, Nice and Easy Tattoo, Warszawa
25 Futro (Herpelz), Brokatowa.Babka, Nice and Easy Tattoo, Warszawa
Żmija Tattoo, Uroki, Warszawa
26 Martyna Bogusz Zuza Zua, Monsters ink, Warszawa
27 Katarzyna Kowalicka, Katarzyna Cieślak (Selti), Hipner Tattoo Studio, Zielona Góra
28 Aleksandra Kozubska, Izabela Emert, Ładne Rzeczy, Łódź
29 Kubusowa Tattoo, Nikola Spanialska, Ładne Rzeczy, Łódź
30 Martyna Mikrut, Laze Amaze, Tygrys, Kraków
31 Rogab, Olya Miller, Tygrys, Kraków
32 Sleepy Passenger, Golo, Zmierzloki Tattoo, Katowice
33 Blacksun tattooing, Alaskkka.ink, Zmierzloki Tattoo, Katowice
34 Marcin “Insekt” Polak, Dominika “Osobliwie”, Kinga “Małpa”, Studio Tatuażu Totem, Chrzanów
35 Domin, Magda, Agnieszka, Lucky Tattoo, Tychy
36 Jarek Kenig “BUTHCHER”, Daniel “Pan Daniel” Włóka, TUTATU studio, Koluszki
37 Matúš Danihel, Matt Dan tattoo, Słowacja
38 Flare.ink.jar, Szerytattoo, Warszawa
39 Bejtu, BEJTTATTOO, Przemyśl
40 Bartłomiej Kluczyk, Rock’n’roll, Wrocław
41 Joanna Stachurska, Totu, Bochnia
42 HⱯPPY, Alina Fordrie, BlackMood, Kraków
43 Paweł, Oko Tattoo, BlackMood, Kraków
44 Mangoral, Kwin, BlackMood, Kraków
Lu, Kraków
45 Patrycja Maria Nifren, Left Hand Art, NifrenTattoo Studio, Kielce
46 Justyna Wajda, Blackstar, Warszawa
Michał Roszkowski, Tattoo Parlour, Wrocław
47 Bexxa, Eliza Mejcz, Fijoł, XY STUDIO, Gdańsk
48 Maks Nazarenko, Inkoherencja, XY STUDIO, Gdańsk
49 Trywialne Kropki, Natalia Starkiewicz, Filip Sajnok, XY STUDIO, Gdańsk
50 Primo Walasek, Nike, Studio Tatuażu Biały Kruk, Opole
51 Ola Hoim, Dawid, Florek Tattoo Studio, Kraków
52 Agares, Jasek Art, Florek Tattoo Studio, Kraków
53 Piotr, Sylwia, Wotra, Aerograffitink Tattoo Studio, Sosnowiec
54 Mateusz Kiełczyński, Jakub Kuberski, Zmora Tattoo Shop, Warszawa
55 Agata Woźniak, Tomasz Stroczkowski, Ewelina Witecka, Zmora Tattoo Shop, Warszawa
56 HoriShou, Tajwan
57 HoriHari, Tajwan
58 HoriShin, Zzneh, Tajwan
59 Zuzu, ChenHsiuWu, Tajwan
60 HoriRen, Chiusenn, Tajwan
61 Lechun, Yang Jie, Rae, Tajwan
62 Matusz Kanu, Too Hard Too Find, Wieliczka
63 Flink Nicole, Kubamoniek, Krakowska Pracownia Tatuażu, Kraków
64 Sara Derbis, ElxRetardo, Krakowska Pracownia Tatuażu, Kraków
65 Tomasz Kłodziński, Daniel Bles, Family Ink, Płock
66 Adrian – Asmena tattoo, Family Ink, Płock
67 Julia Dubrovskaia, Zgorzelec
68 Leshy, Siarhei Vaskevich, Valeria, Azazel Centrum, Warszawa
69 Jagoda, Debora, Ania, Elliott Miłość Studio, Łódź
70 Jack the Lantern, Thorns, Toruń
71 Ksenia Pokharkova, Matwei Telipko, Herki Tattoo, Szczecin
72 Dżolinka, Fox Orange, Kraków
Tatatrowa, Chawran Tattoo, Tarnów
Kuba Lenartowicz, Pilgrim.Ink, Kraków
73 Nik, Karina, Ana, Andrzej, MrocznyMisTattoo, Kraków
74 Gruchan, Stahowy, TattooZone, Poznań
75 Dziarek, Waniliowy Grzmot, TattooZone, Poznań
76 Artur Bond, Lira, Pain Tattoo, Szczecin
77 Ilonka, Karolina Słotwińska (Chuchu tattoo), Studio tatuażu Nie Po Drodze, Kraków
78 Robert, Natalia, ART FORCE, Warszawa
79 Dawid Bonku, Chałtura, Black Moon, Toruń
80 Kaśka Rundstuk, Paulina Czyżewska, CIAŁO, Kraków
81 Strute Kotki, Jeduin Tatuin, KOS TATTOO, Wrocław
82 Izabella Solarz, Samsara, Kraków
Aleksandra Zyskowska, Sen Tattoo, Lublin
83 Dawid Falkowski, Alicja Balaryn, Fraktale Pracownia, Toruń
84 Usmy Vuitton, Ciemna Strona Widelca, Tafla, Nessie, Nasza Tattoo Shop, Wrocław
85 Deep Red, Sleep Raver, Magda Trojanowska, Czarne złoto tattoo, Katowice
86 Adam Niezgoda, Kax, Ania Borowiecka, Monika, Kalka Tattoo, Warszawa
87 Mikołaj Mrozek, Marta Szymańska, Poznań
88 Vitaly Drew, Kraków
89 Krzysztof Cygan, Wiktor Maciuszek, Asia Grabka, 5510tattoo, Kraków
90 Kosa, Speak in Color, Wodzisław Śl.
91 Jarosław Baka, Krzysztof Pyrzyński, Adam Andrusyszyn, Rock Tattoo, Opole
92 Izabela Borowiak, Oliwia, Jarek, Mrok tattoo studio, Wrocław
93 Rudydziara, Tomek, tterapia studio, Wrocław
94 Dawid ObyOby Frańczak, Miłoszyce
95 Piotr Zwierzak Trager, Monika Dolata, Till Death Tattoo, Toruń
96 Patryk Hilton, LoveTattoos, Bydgoszcz
Marcin Gruby Kruk, Serce Róży Tattoo, Kwidzyn
97 Pavel Salva, Martin Novák, INKfamosu Gallery, Słowacja
98 Emil Daniš / Jimmy, INKfamosu Gallery, Słowacja
Almas, Chile
99 Manuel Rogaschewski, Austia
100 Dima Korsak, Sagma Tattoo Gallery, Warszawa
101 Serik Butenko, Wrocław
Emil Kosewski, Warszawa
Alex Zakharov, Warszawa
102 Łukasz Plumbaum, Oxi, Nikita Kuzmenko, Nie Mów Mamie, Gdańsk
103 Luk.sok, Księżyc Tattoo, Katowice
104 Laura – Candy Ink, Natt, Olga, Ola, Ink.fluence, Wrocław
105 Asgardian Ink, James Artink, Next Level Tattoo, Wrocław
106 Michał, Piotr, Łukasz, Studio Żmija Tattoo, Gdańsk
107 Agnieszka yadou, Karolina Slavic Tales, Dobra Tattoo, Warszawa
108 Krzysztof Sawicki, James, Niemcy
109 Richard Kozma, Węgry
110 Tomasz TOFI Torfiński INK-OGNITO, Rybnik
111 Marcin Kudosz, Thom Planter, INK-OGNITO, Rybnik
112 Radosław Grzywa, Karol Hoła, INK-OGNITO, Rybnik
113 Olga Kisielewicz, Adrian Gluzek, INK-OGNITO, Rybnik
114 Łukasz Smyku, Anika Tatts, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź
115 Anna Karpova, Marcin Prochu, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź
116 Gregu Tattoo, Marcin Andrzejewski, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź
117 Karolina Klimczak, Ania Rubinka, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź
118 Vasilij Torgashev, Ink Unit, Litwa
Eric Koch, Vortex Tattoos, Kanada
119 Vainius Anomaly, Mary Ces, True Tattoo, Litwa
120 Attila Saska, Zsombi Nagy, Rooklet Ink, Węgry
Ábel Molnár, Węgry
121 Elle, The Atelier Tattoo Society, Szwajcaria
Patrick Baumann, Salir, Szwajcaria
122 Histia, Dagmara
Filip Port, Joanna Inkaust
Rafsmiler, Artem
Arczi, Łukasz
Natalia, Michał, Smutek
KULT TATTOO, Kraków
123 Ilja DMG, Sentattoo, Warszawa
Alex Kosta, Niderlandy
124 Alisa Sahar Junkjane, 13 tattoo Fürth, Niemcy
125 Sasha Makovkin, 13 tattoo Fürth, Niemcy
126 Andrey Leliuk, 13 tattoo Fürth, Niemcy
127 Robert Shteinberg, Ksenia Shilova, 13 tattoo Fürth, Niemcy
128 Stranded ghost, Ill tidings, Rage in a cage, Austria
129 Tom F Tattoo, Wielka Brytania
130 Yarson, Yarson Tattoo Studio, Szkocja
Shaun Doherty, Zen Ink Body Art, Szkocja
131 Victor Portugal, Elena Lambreti, Dark Times Tattoo, Kraków
132 Radek Marszalik, David Jorquera, Dark Times Tattoo, Kraków
133 Max Ghostar, Szwajcaria
134 Paweł Głód, Kraków
Gabriel Maniak, Wielka Brytania
135 Kubec, Tomas, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja
136 Bibiana, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja
137 Alex, Diana, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja
138 Gianmaria Moschino (g.nite), Matteo Bottoni (mab.tattoo), PureMorning tattoo Shop, Włochy
139 Kuba Drożak, Poznań
Roman Harsche-Zarzeczny, Kult Tattoo, Kraków
140 Kamil Szczypczyk, Piotr Kmita, Kult Tattoo, Kraków
151 Żenia, Orhan, Jungle Tattoo, Warszawa
152 Fukzer, Lolka, Jungle Tattoo, Warszawa
153 Jehor, Fred, Jungle Tattoo, Warszawa
154 Anastasia, Space Tattoo, Warszawa
155 Vlad, Kałach, Space Tattoo, Warszawa
156 Ewelina, Eliasz, Space Tattoo, Warszawa
157 Rajczak, Pomidor, Space Tattoo, Warszawa
158 Sergiej Grevtsev, Aleh Chabatarou, Mad Krolik, Sopot
159 Ania Rudenko, Aliya Yerzhanova, Mad Krolik, Sopot
160 Karolina Gnat, Mad Krolik, Warszawa
Artem, Mad Krolik, Sopot
161 Tattoo Championship | Szymon Szumala, Bartek Dziadek, Mikołaj Ceglarek,
162 Tattoo Championship | Asia Akvarko, Jagoda, Karol Defo, Tomek Habryn
163 Tattoo Championship | Olga Aglo, Piotr Kufta, Maciej Kidaj
164 Sersky, ANDROMEDA, Sosnowiec
165 B. saint tattoo, Dominik Gołębiowski, ANDROMEDA, Sosnowiec
166 Daniel Olszewski, Patryk Olszewski, Angels and Devils, Białystok
167 Nikolai Ivanov, Norbert Downar, Angels and Devils, Białystok
168 Kamil Siemienowicz, Angels and Devils, Białystok
Maciek Olszewski, Turbo Tattoo, Białystok
169 Joanna Giżewska, Zuza Żukowicka, No Name Tattoo, Białystok
170 Łukasz Lasota, ZbZ tattoo, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek
171 Zygocia, Kinga Drążek, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek
172 Gorfu, Dziarki Darki, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek
173 Domi | jeszczesekunde, Warszawa
Bear Tattoo, Szczecinek
174 Emil, Sillou, Helli Mos, SZTORM TATTOO, Gdańsk
175 Michał, Alina, SZTORM TATTOO, Gdańsk
176 Julia, Ziotewicz, Oktawia, SZTORM TATTOO, Gdańsk
Marta Levy, Czechy
187 Alcaz Alex, PEИUMBRÈ ATELIER, Rumunia
Siemor tattooer, Nico tattoo crew, Grecja
188 Mairy Bubble, Stergios Roumeliotis, Dots & Daggers Tattoo, Austria
189 Stone Tattoo, Uncle Chronis Tattoo, Grecja
Paraschos A., Honest Tattoo, Grecja
190 Tamás Leiner, Sanyi Főző, Perfect Chaos Tattoo, Węgry
191 Viktor Hír, WiX tattoo, Słowacja
Gergo, Black Paradise Tattoo, Węgry
192 Madocsai Angéla, Simonyák Borbála, Ng Ink Tattoo, Węgry
193 Fishero, Yoga Spank, Bocca Junior, Freihand tattoo, Czechy
194 Lilla Tillinger, Krisztian Borocz, Ardea Tattoo, Węgry
195 Dávid Fehér, Eszter Barth, Oh Baby Tattoo Studio, Węgry
196 Zuk Tattooing, Zazou Tatou, Les Filles de Neptune, Francja
197 Kovach Julianna, Smirnova Yevheniia, Datura tattoo, Ukraine
198 Gery, Tamas, Genesis Tattoo, Węgry
199 Wendy, Banyai Dani, Genesis Tattoo, Węgry
200 Zsuzsa Fábri, Illés Bori , Fine Heart Custom Ink, Węgry
201 Mimi Szalai, Róbert Erdősi, Fine Heart Custom Ink, Węgry
202 Ferenc Halász, Fine Heart Custom Ink, Węgry
Orsi Blume, Avanteberlin, Niemcy
203 Krisztián Zukowski, Zuki Tattoo, Węgry
204 Zdenka Haas, Veronika Hanuliakova, Recoil Free Art Atelier, Słowacja
205 Danilejko Tattoo, Central ink Studio, Słowacja
Majky tattoo, Czechy
206 Miroslav Molek, Yart Tattoo Space, Czechy
207 Korky, Miroslav Lašík, Overdose Art Tattoo Studio, Słowacja
208 Tattooartist | Marta Franckovska, Agnieszka Stanielewicz, INK in the FOG, Stalowa Wola
209 Tattooartist | Mateusz Januszek/StayCold x Kri Sever, FamilyInk, Płock
Kasia Chęś/ Inkferno, Bydgoszcz
210 Inkgroda, Gaja, Lunatyk, Warszawa
211 Dżess, Martovska, Lunatyk, Warszawa
212 Emwi, Lunatyk, Warszawa
213 Roberto Cambise, Alex Manole, Nautilus Tattoo Studio, Włochy
214 Andreea Gegea, Jacopo Tomasi, Nautilus Tattoo Studio, Włochy
215 Linda, David Klvac, Our Future Tattoo, Czechy
216 BANANA INK
217 Tomasz Kołucki, Marek Granieczny, TRIP Tattoo Shop, Rybnik
218 Karol Rybakowski, Mariusz Harasymów, TRIP Tattoo Shop, Rybnik
219 Ada So Tattoo, Ela Marzec, Dominika Markowiak, Machinarium Tattoo, Katowice
220 Michał Bryndal, Strzelce Opolskie, Bez Bólu Tattoo
221 Sonya, Oleksandr, Daria, Fineline Tattoo Gallery, Kraków
222 Mrcl, Zwidy Pracownia, Gdańsk
223 Maciek Troszka, Sashka, Spider Tattoo
224 Robert Bunda, Kitti Filutás, Frogbite tattoo, Węgry
225 Ola, Łukasz, JuniorINK, Warszawa
226 Yauhen Abu, Jodżi, Azazel, Warszawa
227 Emil Bajer, Emil Bajer Tattoo, Koszalin
228 Kuba Siudowsky, Sasha Ehmmili, Emil Bajer Tattoo, Koszalin
229 Wołek, Podróż po skórze, Dominik, Dzierżoniów
230 Adrian Bieszczad, House of Wolves, UK
Lexi Hurst, 72 Street Tattoo, UK
231 Radek Orliński, Krizz Tattoo, House of Tattoos, Pszczyna
232 Igor Lubecki, Malin, The Bulldog Tattoo Shop, Bielsko-Biała
233 Ralfy Dąbrowski, Vados, The Bulldog Tattoo Shop, Bielsko-Biała
234 Tamuna Shatirishvili, Asya Sitarska, Portico Gallery, Warszawa
235 Ruslan Vereshagin, Nastya Karnialiuk, Alex Throy, Portico Gallery, Warszawa
OLD PORT
OP_1 Tomasz Pniak, Czarna Igła
OP_2 Kolanko, Wiki
OP_3 Tosia, Kamila Barwin
OP_4 Sławek Nitschke oraz Kuba Kujawa, Weronika Nitschke
OP_5 Victor Srpon, Yuri
OP_6 Marta „Kika”, Fostek
OP_7 Bartek Baro, Crazy Lessi Leszek
OP_8 Krzysiek Renton, Radrat ZTR
OP_9 Paweł Szotek, HRT
OP_10 Patryk Ważny, Ceentaur
OP_11 Martyna Jankowiak, Eugene
OP_12 Baczyński, Złe decyzje
OP_13 Restmirato, Blady Czort
OP_14 Biak, Radek Mozda
OP_15 Marcel Ustowski, Jade Simpson
OP_16 Evel Kubiak, Mazak i Paulina
OP_17 Kris ZTS, Leszek ZTS
OP_18 Khimz, Samöwar
OP_19 Andrei Vintikov, Victar Daineka
OP_20 Vitaliy Petrykevich, Julia Zakrzewska
Tatuaż Etniczny
Karolina Czaja, Primitive Tattoo, Warszawa
Ryan Rosfian, Warszawa
Strefa Piercingu – Przekłujże się!
1 Kultowy Piercing
@mango.siia
@blqckwomqn.art
@dagna_piercing
2 Sztormowy Piercing
@pierce.beti
@piercingbyola
3 Piercing Room
@corolik_piercing
@piercerka_
Strefa Fashion & Design / hala:
EXCITEbrand
deadbloom.apparel
Wierząc w siebie
hello.printseekers
WatchThis
lightboards.art
Skład Materiału
Sara Bramli Art
Ink4U clothing
Strefa Fschion & Design / lobby:
Volupte Bijou
Mystic bonecrafts
Mad Mojo
ORŁA ROBOTA design + Szlify
Lady Skull.a
Owady4U
mira.bai
Ecnatecca
Underground Skateshop
Inni wystawcy / lobby:
Easy Tattoo/Otzi.pl
Sunny Vape
W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystek i artystów, aktualnie mamy zaszczyt gościć ich ponad 500!
U kogo się wytatuujesz?