Loading...
20192020-01-10T09:29:07+01:00
D Z I Ę K U J E M Y!
Łapcie film podsumowujący tegoroczną edycję.
Do zobaczenia za rok 13-14.06.2020 -> 15. Tattoofest
#królewskakonwencja

Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

WYNIKI KONKURSÓW TATUAŻU 2019

[/fusion_text][/fusion_text]

Medium color

I – Jaromir Mucowski, WHITE RABBIT TATTOO PARLOUR, Gdynia/PL
II – Karolina Wilczewska, WHITE RABBIT TATTOO PARLOUR, Gdynia/PL
III – Aleksandra Kozubska, ŁADNE RZECZY TATTOO, Łódź/PL

Medium black & grey
I – Marta Beyger, KRAKOWSKA PRACOWNIA TATUAŻU, Kraków/PL
II – Aleksandra Kozubska, ŁADNE RZECZY TATTOO, Łódź/PL
III – Julia Szewczykowska, NOIR, Warszawa/PL

Big composition
I – Kamil Czapiga, ON THE ROAD, PL
II – Bartosz Panas, CAFFEINE TATTOO, Warszawa/PL
III – Kubec, WOLF TOWN TATTOO COLLECTIVE, Słowacja

Mini tattoo
I – Dawid Szubert, PRACOWNIA LUNATYK, Warszawa/PL
II – MRÓ (Maja Różycka), ZMIERZLOKI, Tychy/PL
III – Gaja, PRACOWNIA LUNATYK, Warszawa/PL

Graphic tattoo
I – Marta Beyger, KRAKOWSKA PRACOWNIA TATUAŻU, Kraków/PL
II – David, WOLF TOWN TATTOO COLLECTIVE, Słowacja
III – Julia Szewczykowska, NOIR, Warszawa/PL

Experimental tattoo
I – Bartosz Jakub Namiotko, XY STUDIO, Gdańsk/PL
II – Timur Lysenko, REDBERRY TATTOO, Wrocław/PL
III – Joanna Zielińska, LUCKYTATTOO, Katowice/PL

Best of day – sobota
I – Helena Zołotych, VOICE OF INK TATTOO, Wrocław/PL
II – Ppiotr Gie, WHITE RABBIT TATTOO PARLOUR, Gdynia/PL
III – Timur Lysenko, REDBERRY TATTOO, Wrocław/PL

Small color
I – Usmy Vuitton, NASZA TATTOO SHOP, Wrocław/PL
II – MRÓ (Maja Różycka), ZMIERZLOKI TATTOO, Tychy/PL
III – MRÓ (Maja Różycka), ZMIERZLOKI TATTOO, Tychy/PL

Large black & grey
I – Artem Metra, SIGIL TATTOO, Łódź/PL
II – Aleksandra Kozubska, ŁADNE RZECZY TATTOO, Łódź/PL
III – Krzysztof Krajewski, NICE AND EASY TATTOO, Warszawa/PL

Original style
I – David, WOLF TOWN TATTOO COLLECTIVE, Słowacja
II – Krzysztof Kamyk, ZMIERZLOKI TATTOO, Tychy/PL
III –Palladin, WHITE RABBIT TATTOO PARLOUR, Gdynia/PL

Small black & grey
I – Sławek Pawlik, FRIENDS PROJECT, Bielsko Biała/PL
II – Mateusz Wolski (WLK), PAJĘCZYNA TATTOO, Katowice/PL
III – Artem Metra, SIGIL TATTOO, Łódź/ PL

Large color
I – Mateusz Kanu, HARD TO FIND, Wieliczka/PL
II – Vitaliy, AZAZEL MOKOTOWSKA, Warszawa/PL
III – Igor Mitrenga, IM TATTOO, Czech Republic

Best of day – niedziela
I – Kubec, WOLF TOWN TATTOO COLLECTIVE, Słowacja
II – Hubert Napiórkowski, MONOCHROM TATTOO, Kraków/PL
III – Łukasz Bejtu, BEJT TATTOO, Przemyśl/PL

[/fusion_title]

SOBOTA

Do kategorii tatuaż średni kolorowy kwalifikują się prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A5 i nie większym niż A4 (21×30 cm).

Do kategorii tatuaż średni czarno-szary kwalifikują się prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A5 i nie większym niż A4 (21×30 cm). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Kategoria, w której będą mogły być zaprezentowane duże tatuaże spełniające następujące warunki. Tatuaż musi pokrywać całą rękę, nogę, plecy lub front oraz być spójny pod kątem tematu i kompozycji. Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do anatomii oraz kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

Do kategorii tatuaż mini kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu, zarówno kolorowe jaki i czarno-szare w rozmiarze nie większym niż 10 cm. W tej kategorii mile widziane są również prace wykonane techniką hand poke.

Do kategorii tatuaż graficzny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. Tatuaż graficzny to szeroko rozumiane pojęcie, które charakteryzuje prace pod względem techniki wykonania.

Do kategorii tatuaż eksperymentalny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. W tej kategorii mają szansę wszystkie nowatorskie i nietypowe prace charakteryzujące się oryginalnością, kreatywnością i często również odwagą.

To tatuaże wykonane podczas pierwszego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

NIEDZIELA

Do kategorii tatuaż mały kolorowy kwalifikują się prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze nie większym niż A5 (15×21 cm).

Do kategorii tatuaż duży czarno-szary kwalifikują się duże prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A4 (21×30 cm), obejmujące daną część ciała (np: udo, ramię, łydka, klatka, brzuch). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Do kategorii tatuaż oryginalny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. Jest to kategoria dla prac charakteryzujących się unikatowym i autorskim pomysłem oraz stylem wykonania, wyraźnie wyróżniającym się spośród powszechnie widzianych tatuaży.

Do kategorii tatuaż mały czarno-szary kwalifikują się prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze nie większym niż A5 (15×21 cm). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Do kategorii tatuaż duży kolorowy kwalifikują się duże prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A4 (21×30 cm), obejmujące daną część ciała (np: udo, ramię, łydka, klatka, brzuch).

To tatuaże wykonane na festiwalu podczas drugiego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” wygojonych prac. Dopuszczalne jest zgłoszenie pracy zaczętej podczas pierwszego dnia festiwalu i skończonej podczas drugiego.

JURY

Absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, na której ukończył kierunek malarstwo ze specjalizacją nowe media. Z maszynką do tatuażu zaprzyjaźnił się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, jednak ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze sztuk wizualnych pozwoliło mu w krótkim czasie dołączyć do grona rozpoznawalnych, polskich tatuatorów. Lubi łączyć różne media, poza tatuażem, malarstwem i rysunkiem fascynuje go fotografia, film oraz inne, mniej konwencjonalne działania artystyczne. Tatuator od roku 2013 roku związany z krakowskim studiem Kult Tattoo.

“Tatuuję od 2013 roku, a zafascynowanie samą sztuką tatuażu pojawiło się jeszcze w wieku nastoletnim. Rysuję i tworzę od zawsze, a doświadczenie i wiedzę warsztatową w tym zakresie zdobywałam również na studiach. Od 2016 roku, wspólnie z moim partnerem, prowadzę prywatne studio tatuażu (Ink.fluence), do którego zapraszam gości z naszej rodzimej sceny tatuażu. Sama od dwóch lat intensywnie podróżuję, odwiedzając studia w całej Europie.

Inspiruje mnie szeroko pojęta sztuka. Moje prace charakteryzują się intensywnymi, kolorowymi gradientami, często kobiecą tematyką i dbałością o detal. Odnaleźć w nich można wiele wpływów i inspiracji, nie tylko ze świata tatuażu.”

Fenomen – to słowo, które najlepiej opisuje Róberta Borbasa. Czas, który wielu tatuażystom zajmuje nauka i przygotowanie do wykonywania zawodu, jemu był potrzebny, żeby stać się jednym z czołowych artystów w Europie. Pierwszy raz trzymał w rękach maszynkę w roku 2012 i ten moment wywrócił całe jego życie do góry nogami. Kiedy cztery lata temu w TATTOOFEST Magazine pojawił się z nim wywiad, tatuował dopiero 1,5 roku, a już dało się dostrzec jego niesamowity talent. Wizja, pasja, ogromna energia i pozytywne nastawienie to cechy, dzięki którym Róbert doszedł do wszystkiego.

ZASADY ZGŁOSZEŃ

A) Do konkursów mogą zostać zgłoszone wszystkie tatuaże, również wykonane przez osoby nieposiadające boksów wystawienniczych (zasada ta nie dotyczy kategorii „Tatuaż dnia”).

B) Każdy tatuaż może zostać zgłoszony TYLKO DO JEDNEJ KATEGORII KONKURSOWEJ!

C) Przy zapisie modela do konkursów należy podać imię i nazwisko (lub pseudonim) oraz nazwę studia i artystę. Jury nie będzie miało dostępu do list z nazwą studia i artysty. Każdy model otrzyma własny numer, który będzie wywoływany przez osobę prowadzącą konkurs na scenie.

D) W momencie zapisu do danej kategorii należy osobie zapisującej pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii.

ZASADY OCENIANIA

A) Pod kątem artystycznym

B) Pod kątem kompozycyjnym

C) Pod kątem technicznym

Nagrody zostaną rozdane po każdej kategorii/bloku kategorii.

InkSearch i Flash Box, czyli łatwy sposób na zrobienie tatuażu.

Chcesz się wytatuować podczas imprezy, ale jeszcze nie wiesz jaki styl i artystę wybrać? Wiemy, jak ułatwić ci ten wybór i przygotowaliśmy dwie opcje.

Pierwsza z nich opiera się na współpracy z młodą polską firmą InkSearch.co, która podjęła się stworzenia aplikacji webowej wydarzenia. Z doświadczenia wiemy, że odnalezienie artysty w boksie, czy nawet podejście i porozmawianie z nim może być problemem dla wielu osób. Dzięki InkSearchowi będziecie mogli zapoznać się z profilami artystów, podejrzeć ich prace i sprawdzić dostępne terminy na tatuaż podczas naszej imprezy.
To wszystko będziecie mogli znaleźć pod adresem https://tattoofest.inksearch.co/ – strona ruszy już w piątek!

Druga opcja to powrót do klasyki znanej ze studiów tatuażu, czyli tatuaże walk-in’owe. Znaczna grupa odwiedzających nas tatuatorów nie umawia wcześniej klientów i stawia na przygotowane wcześniej flashe i projekty. Flash Box, który znajdziecie na naszej imprezie, pozwoli wam na wybór projektu, sprawdzenie dostępności artysty, a nasza ekipa pomoże skontaktować się z tatuatorem.

Ciekawi jesteśmy, które rozwiązanie przypadnie wam bardziej do gustu.
Oba stanowiska znajdziecie w lobby przed wejściem do hali tatuatorskiej po prawej stronie.

BMX School na 14. Tattoofest Convention

BMX school to profesjnolana Szkoła Bmx, która powstała w 2015 roku a jej założycielem i pomysłodawca jest profesjonalny rider oraz trener BMX Michał Basta.

Jaki jest cel naszej myśli ?

Celem misji bmx school jest wprowadzenie wszystkich amatorów tego sportu w przestępny i w pełni profesjonalny sposób, dbając o odpowiednie przygotowanie merytoryczne, mentalne oraz żywieniowe, po to by w przyszłości bez względu na to jaki rodzaj sportu bedziemy uprawiać wiedza nabyta w naszej szkole pomogła utrzymywać nas w świetnej kondycji fizycznej, poczuciu własnej wartości silnym charakterze oraz w otwarty sposób pozwała poznawać ludzi i miejsca co bez wątpienia jest jednym z największych atutów zapisanym w naturze zajawki jaką jest Bmx.

Podczas konwencji nie tylko będzie można dowiedzieć się szczegółowych infomacji na temat naszych działań, ale również skorzystać z rowerów do wypożyczenia w rozmiarach dla dzieci i dorosłych i skorzystać z bezlplatnych szkoleń.

DJ Bambus

Jest jednym z prekursorów sztuki DJ’ingu na Śląsku.

W latach 90-tych pracował z zespołem 3-x Klan, później współtworzył oba albumy Paktofoniki, składankę „Usta Miasta Kast” i „19 Południk –  Własnym Torem” oraz płyty Pijanych Powietrzem, MCF i debiut Projektora.

Do 2017 roku był także oficjalnym członkiem składu Pokahontaz, z którym wydali kilka albumów. Scratche i cuty w wykonaniu DJ-a Bambusa znalazły się ponadto na płytach takich wykonawców jak: Buka, DonGURALesko, Lilu, Miuosh czy Rahim.

Koncerty i imprezy są żywiołem Bambusa. Jego sety przesiąknięte są starym hip-hopem, pozostając przy tym bardzo tanecznymi, o czym przekonacie się już podczas TF (a także 8 czerwca na afterze w Hevre).

DJ GramWręku 

Jest z nami od 10. edycji festiwalu.  To właśnie przy jego setach, przesiąkniętych klubowymi wibracjami, zawsze drży „parkiet” strefy outdoorowej na TATTOOFEST. Nie mogło go zabraknąć i w tym roku!

Porywa wszystkich swoimi house’owymi rytmami, pływa po dźwiękach bassline’owych, dobrze się czuje w klimatach jungle, breakbeats i liquidowej odmianie Drum and Bass.

GramWręku gwarantuje energiczny i niepowtarzalny muzyczny klimat każdego wydarzenia, dlatego to on oficjalnie rozpocznie imprezę i przywita gości na beforze w Hevre, a także zagra w niedzielę podczas festiwalu.

DJ Bili 

Jego styl grania to kolaż przeróżnych gatunków muzycznych, głównie czarnego brzmienia boom bap rapu, reggae i funk oraz muzyki klubowej. Wszystko jest okraszone dużą ilością skreczy, wielu technik i zabawy z gramofonami.

Grał na jednej scenie z takimi kultowymi artystami jak: KRS-One, TECH N9ne, Tony Touch, Jeru The Damaja, Marco Polo, Apollo Brown, Guilty Simpson, Termanology, Lil Fame of M.O.P., A.Z. czy Skyzoo.

Bili zaprezentuje Wam swoje umiejętności oraz imprezowy kunszt zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w zewnętrznej strefie festiwalowej.

Junior H2O

Kolekcjoner, selektor i miłośnik płyt winylowych.

Za gramofonami od 2005 roku.

Współtwórca krakowskiego sklepu płytowego Records Dillaz działającego od 2011 roku.

Wychowany na rapowych kasetach magnetofonowych. Znany z nietuzinkowej selekcji w bardzo rozległych obszarach muzyki -między innymi: hip hop, funk , downtempo, reagge/dub, breakbeat, nu-skool breakz ,drum’n’bass oraz ragga-jungle .

Zagrał mnóstwo imprez w klubach takich jak :Alchemia, Literki, Pauza, Piękny Pies, Forum Przestrzenie, Hevre, Finka, Bomba, Electric Cafe ,Hala Główna…. Od 2017 można go usłyszeć najczęściej w Hali Głównej gdzie rezyduje.

Karolina & Maciek
14. Tattoofest Convention tradycyjnie poprowadzi niezastąpiona Karolina Duszkiewicz, natomiast w tym roku, na scenie towarzyszyć jej będzie Maciek Heczko (znany szerszej publiczności jako – KULTOWY MACIEK  )
//
Karolina, rodowita krakowianka, związana jest z pop punkową kapelą CF98 od ponad 10 lat. Jej kariera muzyczna zawiodła ją aż do finału 4 edycji programu X Factor. Jest fanką whisky i głupich żartów, kolorowych tatuaży i kotów na które na alergię.

//
Maciek pochodzi z Krakowa, na co dzień manager Studia Kult Jubilat, co środę usłyszeć możecie go w Off Radio Kraków w ramach „Kultowej Środy”, gdzie zaprasza ciekawe osoby ze świata tatuażu, muzyki, sportu i wielu innych dziedzin życia. Jego teksty i wywiady znajdziecie między innymi w Tattoofest magazine czy magazynie deskorolkowym Barrier. Za sobą ma ponad sto przeprowadzonych eventów. Debiutował jako konferansjer na zawodach deskorolkowych, prowadził między innymi Etnies European Open i przystanki Deskorolkowych Mistrzostw Polski, oraz liczne zawody snowboardowe, trafiły się również pokazy mody i inne takie takie 

Filip Oleksik

Pierwszy raz zetknąłem się z dyscypliną Slackline w wakacje 2012r.

Od pierwszych dni sport ten wzbudził we mnie ogromną zajawkę.

Zajmuje się oboma głównymi odłamami slacka jakimi są trickline i highline. Jednak przede wszystkim wykonuje akrobacjami na pięcio centymetrowej taśmie. Slackline pozwala mi podróżować i poznawać nowych ludzi a to jest to co w życiu kocham najbardziej.

Brałem udział w wielu zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Miedzy innymi, posiadam puchar polski, 2 miejsce w Meksyku- trickline Campache, 3 miejsce na zawodach Redbull slackship. Brałem też udział w wielu pokazach trickline i highline między innymi w Abu Dhabi, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Niemczech i Polsce.

„Znamię tożsamości – plemienne tatuaże w Azji Południowo-Wschodniej”

Do niedawna praktyka tatuażu była szeroko rozpowszechniona wśród ludów Azji Południowo-Wschodniej. W mojej prezentacji opartej na własnym doświadczeniu w prowadzeniu badań terenowych w Azji chciałbym przyjrzeć się bliżej historycznym korzeniom tej tradycji, jak również jej współczesnemu stanowi. Odsłaniając strukturę symbolicznych znaczeń plemiennych tatuaży w Azji Południowo-Wschodniej, chciałbym przybliżyć to zjawisko szerszej publiczności.

W obliczu fali tandetnej, elektronicznej łupanki ogarniającej coraz większą ilość krajowych klubów, jedynym ratunkiem wydaje się być odkryty na Jamajce i zmodyfikowany przez brytyjskich muzyków wirus SKA.

Jednakże nie licząc drobnych skutków ubocznych w postaci ogólnej euforii i mimowolnego kołysania bioder, jedynie douszna iniekcja odnosi pożądany rezultat.

Siedmiu muzycznych renegatów podejmuje wyzwanie i tworzy formację muzyczną, która za zadanie obiera sobie zaszczepienie SKA jak największej ilości osób.

Jeżeli w twojej okolicy panoszy się kiepska muzyka, są na ten stan rzeczy jedynym lekarstwem.

Nazywają ich SKA Petarda.

Zespół Magia do Samba (“Magia Samby”) jest obecny na polskim rynku tanecznym od 2009 roku. Tworzą go jedne z pierwszych tancerek samby brazylijskiej w Polsce.

Począwszy od 2004 roku tancerki MdS szkoliły się w Polsce i za granicą u najlepszych tancerzy samby, m.in. Carlinhos do Salgueiro, Slleyk da Bahia, Xandy Liberato, Sarah Pallares, Alex Coutinho, Jorge Amarelloh, oraz w jednej z najbardziej znanych szkół w Rio de Janeiro Casa de Dança Carlinhos de Jesus.

Tancerki MdS to również instruktorki tańca, zumba, fitness. Nauczaniem zajmują się już od ponad 10 lat.
W 2016 roku założycielki zespołu, Katarzyna i Agnieszka Koś wzięły udział w paradzie karnawałowej w Três Rios (Rio de Janeiro) na specjalne zaproszenie szkoły samby G.R.E.S. Bom das Bocas. 

Podczas Tattoofest zaprezentują prawdziwą sambę karnawałową przenosząc widzów prosto na Sambodrom w Rio de Janeiro!

TATTOOFEST. 25 Polish Female Tattoo Artists – issue 2” to druga edycja dwujęzycznego albumu (PL/ENG) o polskich artystkach sztuki tatuażu! Założeniem projektu jest przedstawienie 25. utalentowanych tatuatorek, 25. stylów tatuowania oraz 25. wyjątkowych sesji zdjęciowych, wzbogaconych krótkimi wypowiedziami każdej z artystek.

Tym razem tematem fotografii wykonanych przez St. Humans była: DRUGA PASJA. Prace Mii i Ewgenija są mocno metaforyczne, dlatego w założeniu drugie (zaraz po tatuowaniu) zainteresowanie każdej z dziewczyn miał w symboliczny sposób przedstawić przedmiot, który zabrały ze sobą na sesję zdjęciową. Dopełniał go specjalnie wybrany dla każdej z artystek kolor tła, którego użyliśmy też przy prezentacji ich prac. Dzięki temu udało nam się wprowadzić kompozycyjny ascetyzm i spójność między kolejnymi materiałami.

Wersje preorderowe albumu (z dodatkami) można zamawiać do 6 czerwca: http://bit.ly/25issue2

Prapremiera albumu: 7.06.2019 w lokalu Hevre w Krakowie.

Oficjalna premiera: 8.06.2019 na XIV Tattoofest Convention w Krakowie.

Butter CUT to pierwszy barbershop w Krakowie, oldschoolowe miejsce stworzone przez facetów dla facetów, czyli męskie rozmowy okraszone piwem i rumem.

Stawiają na klasyczne fryzury bo moda przemija klasyka nigdy!

Na dwa dni ta wesoła ekipa przeniesie się na krakowski Tattoofest i zadbają o włosy oraz brody wszystkich zainteresowanych panów!

Na 14. Tattoofest Convention nie mogło zabraknąćDoktor X Supreme Piercing!

Przez całe dwa dni trwania konwencji Marcin zaprasza do swojego pierce roomu na zrobienie kolczyka o jakim tylko marzyliście.

Oczywiście przewidziane są promocje!

Graffiti jam

Jak co roku, mamy do zagospodarowania kilkadziesiąt metrów kwadratowych na graffiti.

W akcji będziecie mogli zobaczyć zaproszonych przez nas writerów, dla których przeznaczyliśmy ścianę główną. Poza tym, tradycyjnie, powstanie kilka mniejszych ścian, na których każdy będzie mógł zostawić po sobie ślad.

Wszystkich chętnych do przyłączenia się do malowania zapraszamy do strefy outdoor.

Krakofonia –  tęczowy chór stworzony dla amatorów i profesjonalistów, czyli po prostu dla zapaleńców muzycznych.

Działa od 2014 roku. Śpiewają w czterogłosie, nie boją się wyzwań i nowości. W repertuarze mają zarówno hity muzyki rozrywkowej jak i … pieśni renesansowe.

Choć na co dzień zajmują się przeróżnymi rzeczami, to tworzą zgrany zespół i grupę, w której zawsze można znaleźć wsparcie i akceptację. To prawdziwa mieszanka wybuchowa.

Koncertują w Polsce jak i zagranicą. Znani są z tego, że zawsze tam, gdzie się pojawiają, wychodzi tęcza.

STREFA GAMINGOWA
z grami z lat 70., 80., 90. oraz początku XXI wieku.
Ponad 20 stanowisk z oldschoolowym sprzętem m.in.
Commodore 64, Amiga 500, NES, SNES, Nintendo 64, Pegasus, Vectrex, Atari 2600, PONG i wiele, wiele innych. Będziecie mieli możliwość zagrać w najlepsze gry z końcówki XX wieku.
nie zabraknie również FLIPERÓW
dla fanów piłki nożnej – 3 stanowiska piłkarzyków

Motocykle INDIAN budzą podziw i uznanie w świecie motocyklowym od 1901 roku i są najstarszą amerykańską marką produkującą motocykle.

Marką której nie trzeba przedstawiać żadnemu motocykliście.

Motocykle Indian są uosobieniem legendy, jakości i luksusu!

Spełnij swoje marzenia które już teraz są w zasięgu ręki.

INDIAN MOTORCYCLE – SALON KRAKÓW

KIDS ZONE
100 m2 strefy dziecięcej w lobby i na zewnątrz, otwarta przez cały czas trwania festiwalu, doświadczeni animatorzy, zajęcia plastyczne i ruchowe dla dzieci w każdym wieku, upominki i przysmaki dla majmlodszych. Strefę dziecięcą tradycyjnie wspiera Chorągiew Krakowska ZHP im. Tadeusza Kościuszki i Anikino.

W tym roku w Strefie Fashion spotkacie:

Na 14. Tattoofest Convention będziecie mogli zobaczyć nie tylko prace wykonane tuszem, ale także dzieła najlepszych polskich oraz zagranicznych fotografów, grafików oraz artystów-malarzy.

Przez różnorodność technik, materiałów i form, Strefa Art możliwie zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej wymagających odbiorców sztuki współczesnej.

Absolwentka Katowickiego ASP, na specjalizacji animacja. Po kilku latach pracy jako grafik na etacie przeszła na freelance. Na co dzień wykonuje ilustracje na potrzeby animacji, zapewnia obsługę graficzną dla firm, a od niedawna prowadzi sklep internetowy ze swoimi plakatami. Poza ilustracją pasjonuje ją również typografia.Wwolnym czasie rysuje słuchając kryminalnych podcastów oraz spędza czas ze swoją świeżo adoptowaną psią córką. Kiedy może kupuje rośliny domowe.

BEYGER- to młoda ambitna artystka. Z wykształcenia grafik, na co dzień tatuatorka Krakowskiej Pracowni Tatuażu poruszająca się na wielu płaszczyznach artystycznych. Jedną z nich jest malarstwo, które dla artystki odgrywa bardzo ważną role w życiu. Głównym obiektem prac malarskich jest portret, który z zamiłowaniem studiuje od wczesnych lat. Obecnie w swoich pracach autorka przedstawia zderzenie dwóch światówmalarskich – realizmu i formy abstrakcyjnej. Poprzez ogromnezróżnicowanie i kontrast stara się opowiedzieć o uczuciach jakie dominują w jej życiu. Realizm, jest dla autorki bardzo ważnym aspektem, dzięki któremu może cały czas kształtować i udoskonalać swój warsztat. Jej zdaniem dobry artysta nigdy nie osiąga maksimum umiejętności. Natomiast formy abstrakcyjne są dla autorki sposobem na wyrażanieartyzmu, dzięki którym może przenieść swoje emocja na płótno.

Zainteresowanie tatuażem zaczęło się w latach młodzieńczych, odpoczątku samouk. Najbardziej zainspirowany tatuażem tradycyjnym, co przekształciło się w fascynacje innymi bardziej złożonymi stylami, jak tatuaż neotradycyjny i orientalny. Największą radość sprawia mułączenie motywów sci-fi z bardziej utartymi formami w tatuażu.Głównymi cechami, którymi powinna się wyróżniać dobra praca to dynamika i ekspresja.

Jan Moskała, urodził się w 1993 roku w Polsce. Studia artystyczne rozpoczął w 2013 roku w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. W 2018 roku uzyskał dyplom z Grafiki Warsztatowej w pracowni Drzeworytu. Jego głównym medium są techniki druku artystycznego, jednak zajmuję się również filmem animowanym i scenorysem. Brał udział w wielu wystawach grupowych , między innymi podczas Triennale Drzeworytu w Hida-Takayama, Japonia w roku 2017. Posługuję się głównie językiem abstrakcjii. Czerpię inspiracje z architektury, kultury cyfrowej oraz natury. Te obserwacje przenosi na analogowy język sztuki. 

KRZYSZTOF ŚWIĘTEK (ur. 1969) grafik. 1990 – 95 studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracownia Litografii, promotor prof. R. Żygulski. Od 1996 asystent, od 2005 wykładowca, od 2011 adiunkt w Pracowni Litografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2010 roku uzyskał stopień doktora. Tworzy swoje prace głównie w technice litografii. W swojej sztuce figuratywnej podejmuje tematy inspirowane sztuką tatuażu, tzw. psami ras bojowych, kulturą customingu i sztukami walki. Uprawia także malarstwo i rzeźbę. Jest grafikiem we własnej firmie odzieżowej TDP (w tym PSIAKREW, FUEL SUCKER CLUB). Od 2015 r. Wraz z Robertem Łypikiem, ROB TATTOO F16 uczestniczy w autorskim projekcie „+ – 70% tattoo”, polegającym na pokryciu tatuażem swojego ciała wg. własnej autorskiej koncepcji w + – 70 procentach. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych i 5 wystawach indywidualnych. Otrzymał ponad 16 nagród i wyróżnień w konkursach graficznych. W 2019 r otrzymał Grand Prix na II Międzynarodowym Konkursie Litograficznym LITHO-KIELCE

“Urodziłem się w Poznaniu w 1985 roku, jestem absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Malarstwa uczę się od dwunastego roku życia, Wystawiałem w Polsce i zagranicą. Od 2009 roku zawodowo zajmuję się także tatuażem.

W swoim malarstwie, w zależności od serii prac nad jaką pracuję staram się sportretować takie aspekty bycia człowiekiem jak emocje, przemijanie czy zwierzęcy pierwiastek ludzkiej natury. Wciąż staram się rozwijać swój malarski warsztat, dlatego też sięgam do dość klasycznej figuracji, która – na pewnym etapie pracy, konfrontuję z współczesnym spojrzeniem na poruszane zagadnienie. Wciąż mocno inspiruję się malarstwem barokowym, klasycyzmem i akademizmem. Zdecydowanie bardziej wolę oglądać stare albumy i fotografie, niż sztukę współczesną. Pragnę w sposób bezpośredni komunikować się z widzem za pomocą moich prac, nie lubię ubierać w malarstwa w przesadnie wyszukane słowa, chcę po prostu bawić się pomysłem i ilustrować emocje za pomocą znanych mi środków.”

Piotr Starościc ur. 1992, Chełm – W 2012 r. ukończył Państwowe Liceum SztukPlastycznych w Zamościu. Obecnie mieszka i maluje w Krakowie.

Wystawy zbiorowe:

2019, Stary Browar , “Nie Obrazy”, Poznań, Polska
2018 The ArtBox Project, Armory ArtWeeks, Nowy Jork, USA
2018 Dystans Gallery, “Call for Arts”, Kraków, Polska
2017 Krakowski Pałac Sztuki, „Dyplomy 2017” Kraków, Polska
2017 Izlozbeni salon Izidor Krsnjavi, “One – another”, Zagrzeb, Chorwacja
2016 Pieńków Art Competition, Lipinki, Poland
2016 A.K.T Kunstverein kunstkombinat, “Grey Scale”, Amberg, Niemcy
2015 National Taiwan University of Arts, “Field of Narcissi”, Taipei, Chiny
2015 Klasztor Ojców Dominikanów, „Martwa Natura”, Kraków, Polska
2015 Ecole Professionnelle des Arts Contemporains, “Field of Narcissi”, Saxon, Szwajcaria 2015 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, “Dzieło”, Warszawa, Polska
2015 Wspólna Gallery, “Rysunki najlepszych studentów ASP Kraków” Bydgoszcz, Polska 2015 Solvay Gallery, “Ale Sztuka!”, Kraków, Polska
Nagrody
2016 Stypendium fundacji Sapare Auso
2012 Stypendium Ministera Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2012 Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego

Artysta nie może wyrazić ideału moralnego swoich czasów, jeżeli sam nie zazna powszechnego cierpienia i nie przezwycięży go w sobie samym. Ze zwycięstwem nad uzmysławianą sobie w całej pełni „gorzką” i „niską” prawdą – w imię szczytnej działalnościduchowej – wiąże się posłannictwo sztuki. Jest ona niemalże religijna w swojej istocie uświęconej świadomością wzniosłego obowiązku duchowego.

Sytuacja sztuki pozbawionej duchowości jest tragiczna. Nawet stwierdzenie przez artystę faktu, że czasy, w których żyje, są pozbawione wartości duchowych, wymaga od niego określonej postawy duchowej. Prawdziwy artysta zawsze służy nieśmiertelności – starasię uczynić nieśmietelnymi świat i żyjącego w nim człowieka. Artysta, który nie stara się odnaleźć absolutnej prawdy i przekłada szczegóły na cele powszechne- może być tylko chwilowym władcą.

Urodzony jesienią 88r., tatuażem zajmuję się od 2010r. najpierw hobbystycznie, a od 2013r. zawodowo. W 2017r. zacząłem pierwsze próby z linorytem i do dziś każdą wolną chwilę poświęcam na tworzenie prac w tej technice; część z prac graficznych chętnie przenoszę również na skórę. Inspiruje mnie tematyka religijno-okultystyczna.

Pochodzący z Poznania writer, malujący graffiti od 1998 roku. Grafik, tatuator.

Jego twórczość charakteryzuje się mocnymi, dynamicznymi pociągnięciami pędzla oraz sprayu, które tworzą abstrakcyjne formy lub handstyle’owe patterny.
Obrazy Sicoera ściśle i bezpośrednio nawiązują do ewolucji podstawowej formy graffiti — jaka jest tag oraz różnych eksperymentów z nim związanych.

Od ostatnich kilku lat skupiony na Calligraffiti — formie liternictwa łączącego graffiti z kaligrafią, które również z powodzeniem wdraża w przestrzeń malowanych przez niego prac.

Kacper„WADE” Samborek to pochodzący z Krakowa artysta-samouk oraz skateboarder zafascynowany geometreią i wszystkim, co z nią związane. W swoich pracach stawia na precyzję oraz przykłada uwagę do szczegółów. Inspiracje czerpie głównie z własnej głowy pełnej różnorodnych pomysłów. Od listopada pracuje jako tatuator w Kult Tattoo.

Agnieszka “yadou” Trojanowska jest absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na wydziale grafiki. Pasję do ilustracji książkowej i akwareli przenosi na skórę od ponad 9 lat tatuując zarówno w Polsce, jak i a granicą. Jej praca twórcza jest jednak bardzo odmienna od tatuaży, monochromatyczna, mroczna i przepełniona niepokojem. Prezentowane wielkoformatowe rysunki z cyklu “Lost Wisdom” wykonane są węglem, ołówkiem, czarną kredką, sypkim grafitem i tuszem.

Zofia Hyjek, urodzona w 1991r. w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni rysunku. Brała udział w licznych wystawach grupowych oraz indywidualnych. W swojej twórczości czerpie inspiracje głównie z flamandzkiego prymitywizmu isłowiańskiej mitologii. Lubi długie spacery z psem po lesie i zapachbenzyny. Maluje, rysuje, ilustruje, tworzy komiksy i historie.

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY