Loading...
20182019-09-27T15:52:29+02:00
Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

Kategorie konkursowe

SOBOTA

Kategoria „Modern Black Tattoo” odnosi się zarówno do prac monochromatycznych, zanurzonych stylistycznie w tradycjach „plemiennych” Oceanii, Azji itd., jaki i prac współczesnych interpretatorów luźno inspirujących się tradycyjnym wzornictwem i symboliką, nie pomijając przy tym artystów dobrze zaznajomionych ze stylistyką graficzną oraz art brut. Wymogiem konkursowym jest czerń, która jest fundamentem całej kompozycji, natomiast dopuszczalne są inne akcenty kolorystyczne. Kategoria obejmuje różnorodne techniki, poczynając od tych najbardziej tradycyjnych (handtapping, handpoking), a kończąc na współczesnej maszynce. Kategoria „Modern Black Tattoo” jest przeznaczony dla artystów reprezentujących style: dotwork, art brut, neotribal oraz oczywiście ten jednoznacznie odnoszący się do tradycyjnego tatuażu etnicznego. Honorowym jurorem tej kategorii jest wytatuowany antropolog i pracownik warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku – Tomasz Madej.

To kategoria dla kobiet. Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do kobiecej anatomii oraz kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu. Jury będzie również zwracać uwagę na dobór wzoru do charakteru i stylu modelki. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

To nowa kategoria, w której będą mogły być zaprezentowane duże tatuaże spełniające następujące warunki. Tatuaż musi pokrywać całą rękę lub nogę oraz być spójny pod kątem tematu i kompozycji.

W tej kategorii oceniane będą tatuaże wykonane wyłącznie w stylu neo-tradycyjnym. Jury będzie zwracać uwagę na charakterystyczne dla tego nurtu elementy, sposób wykonania i symbolikę. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

Tatuaż surrealistyczny to szczególny oraz osobliwy rodzaj tatuażu i dokładnie w taki sposób będą oceniane prace z tej kategorii. Jury będzie zwracać uwagę głównie na to, czy temat wzoru mieści się w tematyce surrealistycznej i spełnia założenia tego nurtu. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

To tatuaże wykonane podczas pierwszego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

NIEDZIELA

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które nie są większe niż format A4.

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które nie są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które są większe niż format A4.

To tatuaże wykonane na festiwalu podczas drugiego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” wygojonych prac. Dopuszczalne jest zgłoszenie pracy zaczętej podczas pierwszego dnia festiwalu i skończonej podczas drugiego.

ZASADY ZGŁOSZEŃ

A) Do konkursów mogą zostać zgłoszone wszystkie tatuaże, również wykonane przez osoby nieposiadające boksów wystawienniczych (zasada ta nie dotyczy kategorii „Tatuaż dnia”).

B) Każdy tatuaż może zostać zgłoszony TYLKO DO JEDNEJ KATEGORII KONKURSOWEJ!

C) Przy zapisie modela do konkursów należy podać imię i nazwisko (lub pseudonim) oraz nazwę studia i artystę. Jury nie będzie miało dostępu do list z nazwą studia i artysty. Każdy model otrzyma własny numer, który będzie wywoływany przez osobę prowadzącą konkurs na scenie.

D) W momencie zapisu do danej kategorii należy osobie zapisującej pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii.

ZASADY OCENIANIA

A) Pod kątem artystycznym

B) Pod kątem kompozycyjnym

C) Pod kątem technicznym

Nagrody zostaną rozdane po każdej kategorii/bloku kategorii.

JURY

Fenomen – to słowo, które najlepiej opisuje Róberta Borbasa. Czas, który wielu tatuażystom zajmuje nauka i przygotowanie do wykonywania zawodu, jemu był potrzebny, żeby stać się jednym z czołowych artystów w Europie. Pierwszy raz trzymał w rękach maszynkę w roku 2012 i ten moment wywrócił całe jego życie do góry nogami. Kiedy cztery lata temu w TATTOOFEST Magazine pojawił się z nim wywiad, tatuował dopiero 1,5 roku, a już dało się dostrzec jego niesamowity talent. Wizja, pasja, ogromna energia i pozytywne nastawienie to cechy, dzięki którym Róbert doszedł do wszystkiego. Na Tattoofest jest stałym, często nagradzanym i bardzo lubianym gościem.

www.instagram.com/grindesign_tattoo/

Współzałożyciel warszawskiego studio Prism. Wykonuje czarno szare, graficzne tatuaże. Duży wpływ na jego twórczość mają sztuka baroku, renesansu oraz starożytna w połączeniu z charakterystycznym geometrycznym elementem. Nadaje klasycznym motywom nowoczesności wykorzystując przy tym efekt gradientu, transparentne warstwy i negatyw. Debiutant w składzie jurorskim.

www.instagram.com/dotyk.tattoo/

Absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, na której ukończył kierunek malarstwo ze specjalizacją nowe media. Z maszynką do tatuażu zaprzyjaźnił się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, jednak ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze sztuk wizualnych pozwoliło mu w krótkim czasie dołączyć do grona rozpoznawalnych, polskich tatuatorów. Lubi łączyć różne media, poza tatuażem, malarstwem i rysunkiem fascynuje go fotografia, film oraz inne, mniej konwencjonalne działania artystyczne. Tatuator od roku 2013 roku związany z krakowskim studiem Kult Tattoo.

www.instagram.com/szymgo/

Goscie i Atrakcje - Tattoofest Convention Festiwal Tatuazu 2018 Krakow

EWELINA LESIK
Urodzona w 1989 roku w Tarnowskich Górach. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich na macierzystej uczelni. Laureatka wielu nagród, w tym między innymi zdobywca złotego medalu w Prix de la Photographie, Paris (PX3).
„Inspiracją do pracy jest silna fascynacja strukturami biologicznymi oraz intensywne przeżycia emocjonalne związane z fizycznymi zmianami w ciele, w tym z narodzinami, przemijaniem i śmiercią.
Poszukuję zmian tożsamości istnień, od narodzin, przez życie, śmierć i życie po śmierci. Śledzę tempo tych przemian poprzez badanie różnych organizmów, anatomii istot żywych
(od komórek po złożone organizmy), związanych z tym emocji. Pragnę poszukiwać „emocjonalności” struktury.

EWA MOS 

Tworzy w branży kreatywnej już od 10 lat. Głównie zajmuje się ilustracją i fotografią, pracowała także jako dyrektor artystyczny, ale to dla niej zdecydowanie za mało. Interesuje ją także street art, moda, video, malarstwo oraz scenografia – praktycznie każda artystyczna forma wyrazu jest jej bliska. Absolwentka Kopenhaskiej uczelni
Royal Danish Academy of Fine Arts\KADK. W swoich pracach uwielbia łączyć dwie pasje, czyli fotografię i ilustrację, dzięki temu kreować zupełnie nową rzeczywistość, która przenika się z wyobraźnią. Kocha tatuaże, deskę i chciałaby zostać syrenką kiedy dorośnie.
Na swoim koncie ma współpracę m.in.: z Samsung, MISBHV, Butter Cut, Esquire Magazine, TATTOOFEST Magazine i wiele innych.
Strona: www.ewamos.com
FB: www.facebook.com/ewamos666/
Insta: @ewamos

HUMANS
“HUMANS to jest nowa wizualna kultura. Celem projektu jest pokazanie emocji każdego z nas, przeciwko stałym formatom fotografii. Trzeba wiedzieć, że każdy z nas jest gwiazdą, każdy z nas jest całym światem. Ale niestety nie każdy może to zobaczyć.”

www.humanspage.com
Wywiad z HUMANS możecie przeczytać również w 129. numerze TATTOOFEST Magazine.

JAN MACIEJ BOJKO
Od początku lat dwutysięcznych poszukujący artystycznych form wyrazu – co zaowocowało kilkoma wystawami malarstwa i rysunku, tytułem magistra sztuki oraz kilkoma projektami muzycznymi. Zjawiskiem tatuażu zafascynowany i związany jeszcze od pierwszych polskich konwencji tatuażu, na
których podglądał tuzy polskiej sceny tatuażu. W latach 2008-2014 właściciel Studia Tatuażu Niuans
w Toruniu, które, z powodzeniem, kierowało się witkiewiczowskim podejściem do klienta. Od 2014 roku szczęśliwie związany z sopocką Cykadą. Prywatnie uważny, wnikliwy i krytyczny kontestator codzienności.
“Jest u mnie pewien dualizm w twórczości plastycznej – z jednej strony zawsze pociągały mnie i
inspirowały tematy figuratywne, opisowe czy wręcz publicystyczne a z drugiej strony niezmiernie
cenię sztukę abstrakcyjną i konceptualną, w której najważniejszym czynnikiem zawsze był jakiś
wewnętrzny element poznania siebie czy świata, ale bez żadnej nachalnej instrukcji jak ten świat czytać.”

WITOLD WINEK

W 2013 roku obronił dyplom magisterski w Pracowni Drzeworytu pod kierunkiem Bogdana Migi na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Aktualnie jest doktorantem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Jego twórczość skupia się na grafice warsztatowej w ujęciu praktycznym i teoretycznym. Interesuje sie mistycyzmem oraz UFO.
Jest autorem czterech wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad czterdziestu wystaw zbiorowych.
Pokazywał swoje prace między innymi w Hiszpanii, Niemczech i w Chinach.

NATALIA REX

Zajmuję się sztuką mieszaną i tworzy surrealistyczną grafikę z samą sobą jako główną bohaterką. Jej główne inspiracje to sztuka ludowa, słowiańska mitologia i surrealizm.

Więcej na:
www.nataliarex.com

MAGGIE PIU

Urodziła się w Krynicy. Wychowana w rodzinie od pokoleń związanej ze sztuką kontynuuje artystyczne tradycje. Pasją jej życia jest rysunek.
Z wykształcenia architekt, mieszka i tworzy w Krakowie.
W swoich artystycznych upodobaniach Maggie związana jest z wizerunkiem kobiety. Jej grafika, mieszcząca się w secesyjnej estetyce sprzeczności, jest połączeniem wizji kobiety okresu „ art nouveau ” ze współcześnie surrealistyczną wizją kobiecego ciała – umieszczonego w melancholijnej otoczce baśniowego marzenia.
Maggie ciągle rozwija formę przekazu własnego postrzegania świata. Wszelako, ekspresyjność i doskonałe opanowanie detalu świadczą o dojrzałości rysunkowego warsztatu. Specyfiką uprawianego przez nią gatunku sztuki, który sama nazywa „grafiką seksurealną” jest swoistą manierą prowadzącą do niepowtarzalnego stylu. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

VARANI KRISZTINA x MARIUS JUCAN

Várnai Krisztina to węgierska tatuatorka z 10 letnim stażem, która pracuje z studio Dark Art Tattoo. W swoim wolnym czasie spełnia się jako malarka. Aktualnie jej ulubionymi materiałem są akryle, które wykorzystuje na płótnie. Swoje prace rozpoczyna zawsze od wydrukowanych inspiracji, ale w zwyczaju ma zmieniać wszystko podczas procesu twórczego. Jej fascynacja i twórczość to sztuka figuratywną, która niesie głębszy, duchowy przekaz, choć jak twierdzi, dla niej samej to jak rozwinie się obraz zawsze pozostaje niespodzianką.

Marius Jucan to malarz rumuńskiego pochodzenia. Maluje wszystko, co podsunie mu podświadomość, a swoje inspiracje czerpie z natury. Odkąd są parą z Krisztą, malują razem a ich inspiracje, pomysły i zainteresowania tworzą malarską całość.
Insta:

JACEK KLOSKOWSKI
Rocznik ‘84, od piętnastu lat związany z fotografią. Jego prace były publikowane m.in. w NAKID, C-Heads Magazine, P Magazine, Resuer. Montażysta i scenarzysta formatów telewizyjnych i lmowych. Zwycięzca festiwa- lu Script Fiesta (2017).

Instagram: https://www.instagram.com/kloskowski.jacek/

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY