Loading...
PROGRAM2023-12-24T09:50:42+01:00
Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

KATEGORIE KONKURSOWE 2023

Praca musi być utrzymana w duchu tradycyjnego amerykańskiego stylu tatuażu. Charakteryzować się prostotą czy wręcz surowością wykonania, czarnymi wyraźnymi konturami i ograniczoną paletą kolorów: żółty, czerwony, zielony, czarny, fioletowy/brązowy. Kolory wbite „na blachę”, czyli bez przejść tonalnych. Dopuszczalne jest delikatne cieniowanie w odcieniach szarości i czerni.

Tatuaże definiowane jako neo-tradycjne czerpią z głównych elementów stylu tradycyjnego, choć sam wzór, temat i kompozycja są bardziej rozbudowane i zawierają większą liczbę detali. Kontur pozostaje wyraźny, ale może mieć zróżnicowaną grubość. Paleta barw poszerzona w stosunku do tatuażu tradycyjnego z przejściami tonalnymi i blendami kolorów. Tatuaż może zawierać elementy bardziej realistyczne.

To kategoria dla tatuaży newschool, cartoon, komiksowych. Styl ten wywodzi się bezpośrednio z old scholu i neotradu, ale jest dużo bardziej eksperymentalny i otwarty na łączenie różnych technik i przenikanie styli. Charakteryzuje się stosowaniem grubych konturów, żywych, intensywnych i jasnych kolorów i często karykaturalnych przedstawień przedmiotu czy tematu. Tatuaże nawiązują do starej szkoły, ale tematycznie przede wszystkim pozostają pod dużym wpływem gier wideo, komiksów, programów telewizyjnych, kreskówek, anime, graffiti czy elementów pop kultury.

Tatuaż bezpośrednio nawiązujący do tatuaży plemiennych i pierwotnych czy związanych z konkretnych kręgiem kulturowym. Tutaj będą oceniane również tatuaże geometryczne o prostych i spójnych formach.

Tatuaż etniczny nawiązuje do kultury i tradycji danego regionu lub kraju. Taki tatuaż często wykorzystuje motywy i symbole charakterystyczne dla danej kultury, takie jak np. wzory geometryczne, symbole religijne, zwierzęta czy rośliny. Tatuaż etniczny może być wykonany w różnych stylach, od tradycyjnego po nowoczesny, ale zawsze odwołuje się do konkretnych wzorów i symboli, które są charakterystyczne dla danej kultury.

Podczas wykonywania takiego tatuażu ważne jest, aby wykorzystać odpowiednie kolory i techniki, które będą oddawały charakterystyczną estetykę danego regionu lub kraju. Tatuaż etniczny może być wykonany w różnych rozmiarach i umiejscowieniach na ciele. Zwykle są to projekty, które przyciągają uwagę swoją niebanalną estetyką i wartością kulturową. Taki tatuaż może być również wyrazem szacunku dla danej kultury i jej tradycji.

Głównym kryterium oceny będzie kompozycja i technika wykonania tatuażu.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest użycie jednego dodatkowego koloru.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest pełna paleta kolorów.

W tej kategorii oceniane będą tatuaże i kompozycje o abstrakcyjnych formach i/lub nawiązujące do technik grafiki warsztatowej i technik malarskich. Taki tatuaż często wykorzystuje symbole, linie i kształty charakterystyczne dla technik graficznych, takich jak druk wypukły, grawerowanie, rycina, czy tworzenie kształtów przy pomocy pojedynczych kropek, które łączą się w całość. Często wykorzystuje się też w takim tatuażu cienkie linie i precyzyjne kontury, które nawiązują do tradycyjnych technik rysunkowych. Projekt taki może też zawierać elementy ozdobne, takie jak ornamenty, litery czy elementy florystyczne. Tatuaż może również zawierać elementy nawiązujące do technik malarskich, takich jak technika olejna czy akwarela. W tym przypadku, projekt taki może wykorzystywać różne odcienie kolorów, aby uzyskać efekt abstrakcyjnego obrazu na skórze.

Do tej kategorii można zgłaszać tatuaże wykonane w dowolnej stylistyce przez 1 artystkę lub artystę. Praca w całości musi być wykonana podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie tatuaży rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych.

Do tej kategorii można zgłaszać tatuaże wykonane w dowolnej stylistyce przez 2 lub więcej osób. Praca w całości musi być wykonana podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie prac rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych.

ZASADY OGÓLNE KONKURSÓW I KWALIFIKACJI PRAC:

  1. Old school/Traditional
  2. Neotraditional
  3. Newschool
  4. Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria, klasyczny tatuaż japoński)
  5. Tatuaż realistyczny cieniowany
  6. Tatuaż realistyczny kolorowy
  7. Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)
  8. Tatuaż dwudniowy
  9. Kooperacje

– kategorie 1-7 będą rozstrzygane osobno dla tatuaży świeżych i tatuaży wygojonych

– kategoria 8 i 9 rozgrywana będzie w niedzielę pod koniec dnia wyłącznie dla tatuaży świeżo wykonanych

– wszystkie tatuaże zgłaszane jako świeżo wykonane muszą być wykonane podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie tatuaży rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych

– każdy tatuaż może zostać zgłoszony tylko do jednej kategorii

– zapisy zaczynamy każdego dnia o 10:30

– do danej kategorii można się zapisać tylko w dniu, kiedy odbywa się konkurs, najpóźniej do 15 minut przed daną kategorią

– tatuaże wygojone = kategoria open, czyli nie trzeba posiadać boksu

– tatuaże świeżo wykonane = wyłącznie dla posiadaczy boksów

– w momencie zapisu do danej kategorii należy pokazać tatuaż lub jego zdjęcie/projekt w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie  pasujące do danej kategorii

– tatuaże oceniane będą pod kątem zgodności ze stylistyką oraz poziomu technicznego.

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystek i artystów,
aktualnie mamy zaszczyt gościć ich ponad 500!

U kogo się wytatuujesz?

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY