Loading...
PROGRAM2024-06-13T21:44:19+02:00

POSŁUCHAJŻE — Strefa Dialogu to projekt, który powstał w 2022 roku. Jego pierwszą odsłonę mieliście okazję obserwować podczas 15. edycji Tattoofestu.

Poszukujemy wartościowych treści i interesujących osób, które pomogą nam się rozwijać i eksplorować nowe obszary. Jak to w strefie Dialogu — rozmawiamy. O tradycjach tatuażu i jego obecności w sztuce, kulturze i show-biznesie, o muzyce, literaturze, popkulturze, piercingu… Sprawdź, kogo będziesz mieć okazję posłuchać w tym roku!

Katarzyna Puzyńska 

“Moje serce jest po stronie kryminału” – tak twierdzi i trudno jej w te słowa nie wierzyć. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania autorka kryminałów i scenariuszy. Od niedawna próbuje także sił w gatunku, który jak twierdzi jest bardzo bliski – w fantastyce. Zadebiutowała dekadę temu, powieścią “Motylek” i od tamtej pory udało jej się stworzyć kryminalne uniwersum osadzone w fikcyjnej wsi Lipowo. Na podstawie serii powieści rozgrywających się w Lipowie powstał serial, w którym w głównych rolach pojawili się, między innymi, Julia Kijowska, Olaf Lubaszenko, Mariusz Bonaszewski, Beata Kafka czy Eryk Kulm jr. Każdy, kto widział chociaż raz Katarzynę Puzyńską, szybko się domyśli, dlaczego zaprosiliśmy ją do Strefy Dialogu na kolejnej edycji Tattoofest Convention – nasza autorka jest bardzo mocno wytatuowana! Czy da się namówić na opowieść o tatuażach? Przyjdź i posłuchajże! Na pewno się dowiesz.

fot. Agata Mądrachowska

Robert Ruchała

Robert Ruchała to postać, którą muszą kojarzyć wszyscy fani sportów walki. Co najmniej kilka jego pojedynków, to dziś “klasyka gatunku”. Szczególnie legendarna walka z Lom-Ali Eskijewem, przed którą padły takie słowa: “Na początku nie uwierzyłem. Kiedyś byłem małym Robercikiem i oglądałem KSW na trybunach, a teraz dostałem walkę o pas organizacji. Przebyłem bardzo długą drogę. Urodziłem się po to, aby walczyć. Chcę go zdobyć i każdego dnia robię wszystko, aby być mistrzem. Małymi kroczkami da się dojść do szczytu”. To co się wydarzyło później, to już stuprocentowa klasyka. Po długim i niebywale wymagającym pojedynku, Ruchała pokonał walczącego w barwach UFD Gym przeciwnika i stał się niekwestionowanym bohaterem wieczoru i zdobył tymczasowy pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze piórkowej. Całkiem niedawno, 11 maja, stoczył kolejną spektakularną walkę. Jego przeciwnikiem na zawodach w Gdańsku był Patryk Kaczmarczyk, który wytrzymał w ringu zaledwie minutę.  W Strefie Dialogu postaramy się nie dać znokautować i dotrwać do końca “pojedynku na słowa”. Chcesz się dowiedzieć więcej o Robercie? Wpadaj na Tattoofest Convention do Krakowa i posłuchajże!

Filip Wolański

Kolejny fighter w Strefie Dialogu! Trudno uwierzyć, że facet z takim dorobkiem i osiągnięciami ma zaledwie lekko ponad trzydzieści lat! Ale z drugiej strony, trenować zaczął, kiedy miał lat dziewięć, więc miał chwilę, żeby dojść do miejsca, w którym jest dziś. Filip Wolański – zawodnik MMA, trener, instruktor, autor książki “Dusza wojownika MMA. Połączenie dwóch światów”. Urodzony w Zielonej Górze, od lat mieszka i jest aktywny zawodowo w Krakowie. Historia jego kariery obejmuje uprawianie takich dyscyplin jak judo, boks i kick-boxing. Walczył na imprezach organizowanych przez takie federacje jak TFL, GSW, ACB, IFN czy w końcu KSW. W maju 2017 roku na gali Heraklesów MMA za rok 2016, otrzymał (wraz z Marcinem Wrzoskiem) statuetkę wyróżniającą walkę obu zawodników w kategorii Walka Roku. Podobnie jak wielu innych sportowców, Wolan lubi się tatuować i mamy nadzieję, że uda się go namówić na rozmowę o wzorach, które ozdobiły dotychczas jego skórę. Chcesz poznać Filipa? Wpadaj na Strefę Dialogu w czasie tegorocznej edycji Tattoofest w Krakowie. Będzie ogień!

Maciek Dąbrowski

Jeżeli nie znasz Maćka, to znaczy, że ostatnią dekadę spędziłeś w puszczy z żubrami. Jego budząca podziw aktywność, szybkość reakcji, celne i niebanalne komentarze na temat otaczającej nas rzeczywistości to najważniejsze atuty programu “Z Dvpy”, który dostępny jest w serwisie Youtube. Droga do tego miejsca, była w wypadku Maćka dość długa, ale też niesamowicie interesująca.  wykształcenia reżyser, karierę zaczynał w MTV, współpracował z firmą Rochstar, był jednym ze współtwórców programu “Szymon Majewski Show” w TVN. Reżyserował i produkował teledyski, pod pseudonimem Warga nagrał album “Pół serio”, który całkiem serio dotarł do trzeciego miejsca na liście sprzedaży Olis. Fani serialu “Rick i Morty” kojarzą z pewnością postać Pana Kupkazdupki, który mówi głosem, a jakże, Maćka Dąbrowskiego. Strefa Dialogu powstała po to, żeby spotykać się i rozmawiać właśnie z takimi ludźmi jak Maciek. Już teraz jesteśmy pewni, że “to będzie legendarne”! Wpadajcie na tegoroczną edycję Tattoofest Convention do Krakowa. Albo będziecie bardzo żałować 🙂

Dawid Karpiuk

Dziwna Wiosna, to nie tylko komentarz, który słyszymy coraz częściej na przełomie marca i kwietnia. To także znakomity zespół rockowy, na którego czele stoi nasz kolejny gość. W Dziwnej Wiośnie, pełni rolę wokalisty, gitarzysty i “chodzącej charyzmy”. Wystarczy zobaczyć dowolny film w social mediach z udziałem Dawida i od razu wiadomo co to znaczy, prawda? Panowie grają w trio, ale energii i wyobraźni mają więcej niż niejedna orkiestra. Uważni czytelnicy kojarzą z pewnością świetne teksty Dawida z tygodnika Newsweek i książkę “Dzieciaki”, której opis zaczyna się od zdania: “Opowieść o młodych ludziach walczących o życie w świecie, w którym wszystko zawiodło“. Postaramy się oczywiście namówić Dawida na rozmowę o jego tatuażach, których trochę ma i które mogą mieć jakieś głębsze znaczenie. Chociaż nie muszą. Ale… Przekonajcie się sami! Dawid Karpiuk będzie gościem Strefy Dialogu na Tattoofest Convention w Krakowie.

fot. Adam Stępień | Agencja Wyborcza

Wojtek “Zappa” Janiszewski

Wojtek “Zappa” Janiszewski. Od jakiegoś czasu nazywany “weteranem sceny”, co zważywszy na ponad ćwierćwiecze pracy w zawodzie ma sens, chociaż z drugiej strony nie do końca dobrze opisuje faceta, który wciąż jest aktywny i dużo do zrobienia ma jeszcze przed sobą. Sam o sobie pisze w taki sposób “Urodzony w dobrym roku niepokojów społecznych- 1968. Od dziecka rysujący i malujący. W czasach schyłku komunizmu współtwórca pisma wolnościowego- “Mać Pariadka”, pierwszego niezależnego pisma wegetariańskiego -“Beek” oraz “Inny Komiks”. Od roku 1991 zajęty tatuażem. W roku 1994 otworzyłem studio tatuażu “Kelten” w Kędzierzynie- Koźlu. W 1996 Zdobyłem w Karlsruhe nagrodę za duży kolorowy tatuaż i tam zostałem w studio Mystic Tattoo. W roku 1998 zwiazałem się z berlińskim studiem Marc’a D. – Nightliner Tattoo. W roku 2009 wraz z kolega Sidem otworzyłem studio Cykada w Sopocie”. Zwięzły, wojskowy styl, pasujący jak ulał do weterana. My postaramy się Wojtka namówić na dłuższą rozmowę o jego losach, które nierozerwalnie splatają się z historii sceny. Wszystko zobaczycie i usłyszycie w Strefie Dialogu.

Tomek Skoczypiec

Tomek Skoczypiec to postać, którą kojarzy każdy, kto choć trochę interesuje się sceną tattoo w Polsce. Artysta, którego kariera obejmuje bez mała trzy dekady, w pełni zasługuje na rozgłos i rozpoznawalność. Pracować zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych i od tamtej pory wciąż nie zwalnia tempa. Media z upodobaniem opowiadają historię jego spotkania z Amy Winehouse, o którym sam opowiada w taki sposób: ” Była chyba najbardziej znaną osobą, którą tatuowałem, i to dwa razy. Przez to, że nie interesuję się zbytnio tą muzyką, to nie wiedziałem, kim ona tak naprawdę jest. Dopiero kolega na recepcji mi pokazał i powiedział kogo tatuowałem. Za drugim razem już wiedziałem. Wiesz, to tak jest, że jak się czymś nie interesujesz, a dowiesz się później z kim masz do czynienia, to jest inaczej, niż jeżeli przychodzi do ciebie osoba, którą znasz, wiesz co robi, itd. To już jest inny pułap.” Po wielu przygodach, podróżach i zmianach “barw klubowych”, Tomek zacumował aktualnie w puckim studiu Selkie Ink. W Strefie Dialogu zapytamy go o realia sceny w latach dziewięćdziesiątych i spróbujemy porównać to co działo się wówczas do czasów obecnych. Wpadajcie posłuchać, będzie ciekawie i zabawnie!

Magdalena Świerczek

Artystka interdyscyplinarna urodzona w 1998 roku. Absolwentka studiów II stopnia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie zdobyła Dyplom z wyróżnieniem, zrealizowany w Pracowni Grafiki Post-cyfrowej. Ukończyła studia I stopnia na Wydziale Sztuki UP im. KEN w Krakowie. Od 2019 roku aktywnie uczestniczy w wystawach i przeglądach grafiki artystycznej w Polsce i za granicą. Zajmuje się grafiką post-cyfrową, modelowaniem 3D i rysunkiem tradycyjnym. W swojej twórczości używa cyfrowych środków wyrazu, opierając się na obserwacji otoczenia, cielesności i jej struktury.

Biosme Brocki

Urodzony w 1988 roku w Jeleniej Górze. W swojej twórczości łączy outdoor z indoorem, graffiti z muralem, twarde projektowanie z lekkim ilustrowaniem. Jego prace składają się na autorskie uniwersum artystyczne nazywane MutoLandem – jest to świat z pogranicza snu i koszmaru z widokiem na Karkonosze. Brocki swoje prace najczęściej umieszcza w przestrzeniach zniszczonych i zapomnianych, nadając im pierwiastek nowego życia. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Irlandii, Francji, Norwegii, Hiszpanii, USA oraz Hongkongu.

moreless.

Artysta i projektant graficzny. Jego prace łączą typografię z eksperymentalnymi formami geometrycznymi. Poszukuje w swych pracach relacji pomiędzy abstrakcyjnym liternictwem a figuratywnymi formami. Maluje, projektuje plakaty i szeroko pojętą komunikację wizualną.

whyduck1 | Krystian Ścigalski

WhyDuck to awangardowy ilustrator, artysta sztuk wizualnych, projektant i dyrektor artystyczny. Z pasji do sztuki i pięknych przestrzeni w trakcie ostatnich 15 lat stworzył autorskie projekty – ręcznie malowane murale w Polsce, Berlinie, San Francisco, Maroko czy Lizbonie. Kocha pracować nad surowym streetartem, szyć na miarę freski w prywatnych mieszkaniach, nadawać nowej energii ubraniom i akcesoriom, tworzyć nowe twarze brandów, a nawet coverów płyt dla muzyków z Nowego Jorku. Spotkacie go wszędzie tam, gdzie gruba, czarna linia spotyka poczucie humoru i nieokiełznaną wyobraźnię.

Kobik

Kobik to pochodzący z Krakowa artysta graffiti aktywny od wczesnych lat dwutysięcznych, znany również ze swojej działalności muzycznej pod tym samym pseudonimem. 

Filip Port

Tatuator tworzący w stylu realistycznym. Zarówno w rysunku jak i tatuażu, źródłem inspiracji w jego pracach jest portret.

Jim Phillips x Santa Cruz

Marka Santa Cruz Skateboards to najstarsza, nieprzerwanie działająca firma deskorolkowa w branży. Powstała ona 1973 roku dzięki trójce przyjaciół, którzy założyli firmę NHS skupiającą się na początku swojego istnienia na surfingu. Jednak to powstanie pierwszych deskorolek pozwoliło firmie zaistnieć i rozwijać się dynamicznie tworząc branżę skateboardową. Byli jedną z najbardziej innowacyjnych marek swojego czasu jako pierwsi wprowadzili uretanowe koła z precyzyjnymi łożyskami kulkowymi co zrewolucjonizowało skatboarding. Santa Cruz to także jedna z niewielu marek deskorolkowych, która wkroczyły do popkultury tworząc deski z Marvele’m czy The Simpsons. Od zawsze związani byli z szeroko pojętą sztuką, współpracowali z wieloma artystami, grafikami czy ilustratorami przy tworzeniu swoich jakże oryginalnych grafik. Nie można wspomnieć o Santa Cruz, nie wspominając o Jimie Phillipsie, twórcy klasycznego logo marki oraz kultowej już grafice „screaming hand”, która ujrzała światło dzienne w 1985 roku.  Jim Phillips to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów w świecie skateboardingu i surfingu, który stworzył dziesiątki niezapomnianych już grafik, które przeszły do kanonu rysunku. Jego ilustracje i plakaty są pełne koloru i wyrazistości a grafiki pojawiały się przez wiele lat na deskorolkach Santa Cruz i nie tylko. Ikoniczna grafika Sreaming Hand inspirowała wielokrotnie innych artystów, którzy to tworzyli alternatywne kombinacje i odmiany znanego na całym świecie znaku.

Łukasz Sokołowski | Luk.sok

Rocznik 81. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Rysuje, odkąd pamięta, maluje od lat 90tych. Tatuażem zajmuje się od 2008 roku. Obecnie pracuje w swojej pracowni “Księżyc” w Katowicach. Zarówno w rysunki i malarstwie, jak i w tatuażu, tematycznie porusza się w obrębie szeroko pojętego surrealizmu.

Dominik Hanus

Tatuator, malarz. Urodził się w 1990 roku w Krośnie. Naukę malarstwa rozpoczął bardzo wcześnie pod okiem rodziców Janusza i Agnieszki Hanus, którzy przekazali mu podstawy techniki malarskiej i zaszczepili miłość do sztuki. Edukację artystyczną kontynuował w Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, następnie w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Tworzy głównie w technice akrylowej, na płycie. W pracach artysty można zaobserwować ogromną fascynację światem fantastyki oraz mnóstwo odniesień do mitologii i literatury. Dużą rolę w jego sztuce odgrywa światło. Inspiracje odnajduje m.in. w dziełach mistrzów takich jak Caravaggio, Rembrandt, Bosh. Znaczący wpływ na twórczość malarza odegrał jego brat – artysta Jakub Hanus. W 2014 roku rozpoczął praktykę jako tatuator. W chwili obecnej wraz z żoną prowadzi salon tatuażu DeadLight Tattoo w Rzeszowie. Zaprezentowany cykl obrazów powstawał na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Inspiracją była mitologia i literatura fantastyczna; w szczególności J.R.R. Tolkien.

Paweł Głód

Kobiety, które maluje fascynują, są źródłem inspiracji. Zawsze, kiedy tworzy nowy obraz, czuje jakby odkrywał tajemnicę, jak gdyby poznawał kogoś od nowa. 

„Zachwyca mnie motyw cieni padających na ciało, dopasowujących się do jego kształtów. Używam techniki, którą wyniosłem z tatuowania – maluję tylko czarną farbą i rozcieńczam ją by uzyskać jaśniejsze odcienie. Obie te dziedziny płynnie się uzupełniają, dzięki malarstwu rozwijam się, otwieram na nowe możliwości w tatuowaniu. 

Zawsze maluję w emocjach. Te pozytywne i negatywne przenoszę na płótno. Każdy z tych obrazów to jakaś historia. Spełnieniem dla mnie będzie, kiedy ktoś patrząc na nie poczuje choć trochę tych emocji, które czułem malując.”

Supersklep x Tattoofest

Last but not least… nasz sekretny projekt wykonany we współpracy z Supersklep . Blaty deskorolkowe, w formie nagród, towarzyszą nam od ponad 15 lat i stały się jednym z charakterystycznych elementów Tattoofestu. Do zaprojektowania grafik zaprosiliśmy 25 artystek i artystów uczestniczących w festiwalu. Efekt ich pracy można będzie oglądać na jednej z wystaw w Strefie Art. Deski wykonane w manufakturze Nibiru Skateboards.

Projekty zostały wykonane przez:

Robert Borbas

https://www.instagram.com/grindesign_tattoo

Martyna Zuza Zua

https://www.instagram.com/martynazuzazuabogusz

Łukasz Smyku

https://www.instagram.com/lukas_smyku

Jan Fat Can

https://www.instagram.com/jan_fat_can

Jarosław Baka

https://www.instagram.com/jaroslawbaka

Paraschos

https://www.instagram.com/paraschos_a

Ralph

https://www.instagram.com/ralph.inkk

Laura | Candy ink

https://www.instagram.com/candy_ink_/

Adam  Niezgoda

https://www.instagram.com/inkbyadam/

Kubec

https://www.instagram.com/kubec_wt/

David Sz

https://www.instagram.com/davide_esz/

Hori Shin

https://www.instagram.com/zagakenny/

Vasilij Torgashev

https://www.instagram.com/vasilijtorgashev/

Hated

https://www.instagram.com/hated_tattoo/

Manuel Rogaschewski

https://www.instagram.com/manuel.rogaschewski.tattooer/

Karol | Defo Tattoo

https://www.instagram.com/defo_karol/

Kasia Zagórska

https://www.instagram.com/halozagorska/

Izabela Borowiak

https://www.instagram.com/izabela.borowiak/

Davee

https://www.instagram.com/davee.knows/

Gruchan

https://www.instagram.com/gruchan/

Patryk Hilton

https://www.instagram.com/patrykhilton/

Yauhen

https://www.instagram.com/yauhenabu/

Złe Decyzje

https://www.instagram.com/zledecyzje/

Jack The Lantern

https://www.instagram.com/jack_the_lantern/

Artem Tkachenko

https://www.instagram.com/artttem_tkachenko/

Strefa 90. – Znowu będzie nas słychać

Po spektakularnym sukcesie zeszłorocznej Strefy lat 90. z wielką przyjemnością możemy potwierdzić, że ponownie będziemy gościć twórczynie i twórców polskiej sceny tatuażu.
“Amerykański tatuator Dan Higgs kiedyś powiedział, że tradycyjne tatuowanie nie oznacza tkwienia w przeszłości, ale pielęgnowanie czegoś, co było dużo wcześniej i będzie trwało w przyszłości. Odnosi to się do permanentnego stanu bycia w środku, a nie na końcu. Biorąc to pod uwagę, uważamy ten czas za najbardziej odpowiedni, żeby opowiedzieć młodemu pokoleniu i miłośnikom tatuażu o początkach sceny w Polsce, by podzielić się doświadczeniami i pochwalić dokonaniami, o których niejeden dzisiejszy tatuażysta czy tatuażystka mogliby pomarzyć. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przekazanie pasji tym, którzy są w stanie kontynuować to, co kiedyś zaczęli weterani sceny i do czego nadal mają serce.”

Nasi goście specjalni strefy:

       Piotr Żurawski / Visages of the Panther, Gdynia

       Tomasz Skoczypiec / Visages of the Panther, Gdynia

       Leszek Jasina / Studio Tattoo Gonz, Szczecin

       Tomasz Molka / Demolka Tattoo, Bydgoszcz

        Dagmara Nawikas / Tat Studio, Gdynia

        Jarek / Tat Studio, Gdynia

       Wojtek „Zappa’’ Janiszewski, Sopot

       Arek Małecki / Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.

       Bartosz Zielak Zieliński / Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.

        Wiesław Wiktor Cisowski / Rajski Ptak Studio Tatuażu, Rzeszów

       Waldi / Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń

       Osa / Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń

       Tomasz i Ania Wroneccy / Tattooino, Inowrocław

Tomasz Cukrowski / Sugar Tattoo, Środa Wielkopolska

oraz inicjator i koordynator strefy:

        Sławomir Frączek / Poznań, Tattoo.pl

Strefa zostanie podzielona na 3 części: wystawową, warsztatową oraz tatuatorską.

Część wystawowa zaskoczy Cię dużą liczbą pamiątek, artykułów z czasopism, zdjęć, archiwalnych materiałów video. W części warsztatowej będzie można jak przed laty przygotować i zlutować igły do pracy, przygotować maszyny do pracy, wyciąć i zamontować sprężyny i wyregulować ją do pracy. Część tatuatorska będzie wykorzystana wyłącznie do wykonywania tatuażu w stylistyce lat 90. wykorzystując wzory z katalogów, które były wystawione wówczas w każdym chyba studiu tatuażu.

https://www.instagram.com/tat_strefa90

Strefie Piercingu – PRZEKŁUJŻE SIĘ

Podczas tegorocznej edycji Tattoofest Convention nie zabraknie piercingu! W specjalnie przygotowanej Strefie Piercingu – PRZEKŁUJŻE SIĘ znajdziecie boksy, w których przekłuwać będą jedni z najlepszych piercerów i piercerek z naszego polskiego podwórka.

KULTOWY PIERCING @kultowypiercing

@mango.siia

@blqckwomqn.art

@dagna_piercing

SZTORMOWY PIERCING @sztormowypiercing

@pierce.beti

@piercingbyola

PIERCING ROOM @piercingroom

@corolik_piercing

@piercerka_

Przekłucia będą wykonywane na zasadzie walk-in czyli nie musisz umawiać wizyty. Oprócz samego piercingu będziecie mogli zgarnąć także ozdobne kolczyki najwyższej jakości od różnych topowych producentów biżuterii do piercingu.

Strefa czynna będzie od 11:00 do 20:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Wybierz swoją piercerkę lub  piercera  i przekłujże się!

Olek Syn Olka / Olek Rajewski

Urodzony w 1983 człowiek z krwi oraz kości, Rysownik około konceptualny i pseudo satyryczny, malarz i twórca performance. Miłośnik zabawy słowem kształtem i kolorem. Twórca i licznych autorskich warsztatów kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Organizator wielu alternatywnych eventów kulturalno-rozrywkowych, twórca cyklu imprez tematycznych TELEDYSKOTEKA, współtwórca festiwalu ZLOT LUDZI NIEŚMIAŁYCH. Podcaster i czynny promotor kreatywności jako naturalnej ludzkiej potrzeby do wyrażania się i porządkowania swoich emocji. Propagator kreatywności u każdego bez wzglądu na wiek i doświadczenia, bez oceniania i oczekiwań z naciskiem na przebieg procesu, a nie tylko na efekt. Podczas festiwalu zaprezentuje kilka swoich prac inspirowanych, życiem, które go otacza i o którym obsesyjnie rozmyśla.

https://www.instagram.com/oleksynolka

Strefa Supersklep

W zewnętrznej strefie chillout będziecie mogli odprężyć się przy drinku lub kawie, słuchając mixów DJ-a Maślaka i Juanin Casielles. W strefie SUPERSKLEPU będziemy malować deski, które wyruszą w świat, aby zdobić ściany najlepszych skate shopów i studiów tatuażu! Ponadto, będziecie mogli customizować griptape’y przy użyciu farb i flamastrów.

Graffiti Jam

Jak co roku, mamy do zagospodarowania kilkadziesiąt metrów kwadratowych na graffiti. W akcji będziecie mogli zobaczyć zaproszonych przez nas writerów, dla których przeznaczyliśmy kilka ścian. W jamie udział  wezmą:

Fsior

Pszet 

Ogryz

Kobik

Azot

Zombie

Gabriel Kiss

JanFatCan

Kresh

Poza tym tradycyjnie, powstanie kilka mniejszych ścian, na których każdy będzie mógł zostawić po sobie ślad. Wszystkich chętnych do przyłączenia się do malowania zapraszamy do strefy outdoor.

Cyfrowe.pl

Chyba każda osoba w naszej branży wie, jaką bolączką jest wykonanie dobrego zdjęcia tatuażu. Zwłaszcza na sam koniec długiej sesji tatuowania, kiedy doskwiera zmęczenie, a tatuowana skóra nie wygląda najlepiej. Pewnie przydałoby się trochę wiedzy i tipów jak poradzić sobie w takiej sytuacji, jakiego sprzętu użyć, by proces dokumentacji przeszedł sprawnie i szybko. Mamy nadzieję, że tu z pomocą przyjdą fachowcy z cyfrowe.pl. Po pierwsze na ich stanowisku będzie można sprawdzić, potestować, porozmawiać o sprzęcie, po drugie wykonać fotografię wykonanych tatuaży.

Kochają fotografię i filmowanie równie mocno, jak ludzie, którzy u nich kupują. Należą do czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Działają na rynku od 20 lat i swoją silną pozycję zbudowali głównie dzięki fachowemu doradztwu, wysokim standardom obsługi oraz bogatej ofercie produktowej. Sprzedają przez internet oraz stacjonarnie (wspaniałe, nowe salony w Łodzi i Katowicach, Gdańsk, Poznań, Warszawa x2 ze specjalnym, jedynym w Polsce Canon Store). Ich klienci mogą skorzystać z dedykowanych rozwiązań dla biznesu poprzez specjalistów B2B czy doradztwa filmowego (#LepszyFilm) oraz nabyć aparaty, kamery, obiektywy, drony, wyposażenie studia i inne. Oferują sprzęt nowy i używany (po precyzyjnych testach), przyjmują sprzęt w rozliczeniu, a dla niezdecydowanych posiadają także bogatą ofertę swojej wypożyczalni Cyfrowe.rent.
Strona: https://www.cyfrowe.pl/

Strefa dla dzieciaków

Chcemy, by Tattoofest stał się festiwalem rodzinnym. Dlatego nigdy nie zapominamy o najmłodszych.Z myślą o nich zawsze starannie przygotowujemy dużą Strefę Kids, gdzie pod profesjonalną opieką animatorów rodzice będą mogli pozostawić swoje pociechy. W tym roku na dzieciaki czekają:

– KIDS ZONE (12 animatorek / warsztaty kreatywne (ręcznie robiona biżuteria, wyplatanie wianków z bibuły) bańki mydlane, warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, balonowe atrakcje, malowanki/wycinanki, kolorowanki, strefa malucha z zabawkami) strefa czynna sb-nd od 11 do 20.

– zewnętrzna STREFA GIER DREWNIANYCH od Mini Brain Academy (2 animatorów / 20 gier / opis poniżej) strefa czynna sb-nd od 12 do 18.

Akcja MASZ TATUAŻ? ODDAJ KREW!

W niedzielę, 16 czerwca pod halą festiwalową EXPO Kraków zaparkuje KRWIOBUS, by pod patronatem TattooArtist obalać wspólnie mit, że osoby z tatuażem nie mogą oddawać krwi!

Ważne. Jeśli masz świeży tatuaż to niestety musisz odczekać pół roku. Jednak po tym czasie donacja jest możliwa, wystarczy tylko chcieć.

Sama donacja trwa ok 10 min. Przy pobieraniu krwi lub jej składników używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Jednorazowo pobiera się 450 ml pełnej krwi. Samo pobranie trwa zwykle ok. 10 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski – w sumie ok. 40-60 minut. W ciągu roku kobiety mogą oddawać krew metodą konwencjonalną nie częściej niż cztery razy (450 ml), a mężczyźni – maksymalnie sześć (450 ml).

W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy zjeść lekkostrawny posiłek, wypić ok. 2 l płynów (w ciągu 24 godzin przed pobraniem) i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Gaming Zone

Dla fanów gier komputerowych, mamy prawdziwą gratkę: podróż do przeszłości. Koniecznie odwiedźcie naszą strefę z grami z lat 70., 80., 90. oraz początku XXI wieku.  Znajdziecie w niej ponad 20 stanowisk z oldschoolowym sprzętem m.in. Commodore 64, Amiga 500, NES, SNES, Nintendo 64, Pegasus, Vectrex, Atari 2600, PONG i wiele, wiele innych. Będziecie mieli możliwość zagrać w najlepsze gry z końcówki XX wieku.

Go Gamers!

Banana-Ink – zawsze z nami

Od 2010 roku uczestniczy w konwencjach, gdzie na przygotowanym stanowisku można spróbować swoich sił w wykonaniu tatuażu profesjonalnymi maszynkami na skórce z banana. Skórka z banana ma podobne właściwości skóry ludzkiej, na której można wykonać kontur, cieniowanie, wypełnianie. Saski krok po kroku tłumaczy zasady działania maszynki, zasady posługiwania się maszynką, zasady higieny.

Warsztaty z malowania flashy

Celem warsztatów jest zaznajomienie z tradycyjnymi technikami malowania flashy. Warsztaty obejmują omówienie rodzajów technik, materiałów, rysu historycznego oraz pokazania na przykładach w jak różny sposób techniki te są wykorzystywane przez tatuatorów zarówno przy projektowaniu wzorów, jak i malowaniu ilustracji. Warsztaty są otwarte dla osób, które nigdy nie miały doświadczenia z tego typu technikami oraz dla tych już je posiadające. Poza teorią warsztaty obejmują również wspólne malowanie tradycyjnego wzoru krok po kroku. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne narzędzia.

Warsztaty ze Sławomirem Nitschke z poznańskiego studia „Czaszka i Sztylet” odbędą się w Strefie Workshop w lobby w sobotę o godzinie 13:00 i potrwają 3 godziny.
Limit miejsc 10 osób, zgłoszenia prosimy kierować na maila festiwal@tattoofest.pl wpisując w tytule ‘Warsztaty”.

Kącik kreatywny

Kącik to otwarta przestrzeń działań twórczych dla dzieci i dorosłych. Przestrzeń wypełniona wszelakiego rodzaju materiałami plastycznymi. Trochę galeria, trochę pracownia, a trochę miejsce doświadczeń artystycznych. Kącik moderuje OLEK SYN OLKA. Z jednej strony pomaga, sugeruje, proponuje różne rozwiązania i poddaje pomysły z drugiej, dba by każdy, czuł się swobodnie i mógł rozwijać swoją wizję bez poczucia wstydu i lęku o brak własnych umiejętności. Na luzie — bez oceniania. Kącik to miejsce zorganizowane w służbie przyjemności kreatywnego aktu twórczego, miejsce jednoczące ludzi we wspólnym eksplorowaniu ukrytych, nieraz głęboko w sobie umiejętności. Miejsce ciekawych rozmów i ekscytujących tarć energetycznych. Miejsce eksperymentów, prób i błędów. Miejsce, gdzie można na chwilę ukryć się przed zgiełkiem i zanurzyć we własnej wyobraźni.

Sobota i niedziela 11:00-20:00

Kolaż typograficzny z Mo

“Zapraszam na warsztaty z kolażu typograficznego, które poprowadzę podczas tegorocznego Tattoofest. W trakcie zajęć będziemy pracować z wycinkami z gazet – przede wszystkim liternictwem. Skupimy się na projektowaniu kompozycji z liter, tworząc unikalną poezję wizualną.
Inspiracją dla naszych działań będzie styl grunge. Zajrzymy do twórczości Davida Carsona i niekonwencjonalnej typografii, która nie tracąc swej świeżości powraca do nas z lat 90., łamiąc sztywne zasady tradycyjnego projektowania graficznego. Będzie to dla nas doskonałym punktem wyjścia do eksperymentów artystycznych.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek – każdy może dołączyć i spróbować swoich sił. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-17:00, w trakcie trwania festiwalu. Serdecznie zapraszam!”

https://www.instagram.com/_mo_draws

Sketch sesja

W ramach powiedzenia „Najpierw teoria, później praktyka”, wspólnie z Galerią Koloru zapraszamy na Sketch Sesję, która odbędzie się:
 sobota 14:00-16:00
niedziela 13:00-15:00
Jeśli
ciekawi Cię zjawisko jakim jest graffiti lub po prostu lubisz tworzyć abstrakcyjne kształty różnymi technikami, jest to idealna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat liter oraz wykorzystania kreatywności i wyobraźni!
Stopień zaawansowania nie jest istotny, spędźmy wspólnie czas w artystycznej atmosferze. Razem wymyślimy hasło, które przeniesiemy na papier. Zwycięski projekt przeniesiemy wspólnie na jedną ze ścian w strefie graffiti, wcześniej odbywając szkolenie z obsługi farby w spray’u!
Poza godzinami sketch sesji stanowisko do rysowania będzie dostępne cały czas, a na miejscu znajdziecie wszystkie potrzebne przybory.

SOBOTA

Otwarcie dla zwiedzających 10:30

11:00 Powitanie i omówienie programu

11:30 Konkurs  – Newschool/ wygojony

12:00 Konkurs – Neotraditional/ wygojony

12:30 – Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Katarzyna Puzyńska

13:30 Konkurs – Tatuaż realistyczny cieniowany/ wygojony

15:00-16:00 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Robert Ruchała i Filip Wolański

16:00 Konkurs – Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria)/ wygojony

16:30-17:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże –  Wojtek „Zappa’’ Janiszewski i Tomasz Skoczypiec

17:30 Konkurs – Newschool/ świeżo wykonany

18:00 Konkurs – Old school/Traditional/ świeżo wykonany

18:30 Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ świeżo wykonany format do A5

19:00 Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ świeżo wykonany format powyżej A5

19:30 Tatuaż realistyczny kolorowy/ świeżo wykonany

20:15 – Ogłoszenie wyników we wszystkich kategoriach i rozdanie nagród

20:30 Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

NIEDZIELA

Otwarcie dla zwiedzających 10:30

11:00 Powitanie i omówienie programu

11:30 Konkurs tatuażu  – Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ wygojony

12:15 Konkurs tatuażu  – Old school/Traditional/ wygojony

12:45-13:15 Konkurs tatuażu – Tatuaż z lat 90.

13:15-14:30 Konkurs tatuażu  –

Tatuaż realistyczny kolorowy/ wygojony

14:30-15:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Maciek Dąbrowski

15:30-16:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Dawid Karpiuk

16:30 Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria)/ świeżo wykonany

17:00 Konkurs – Neotraditional/ świeżo wykonany

17:30 Tatuaż realistyczny cieniowany/ świeżo wykonany

18:30 Konkursy tatuażu:

Tatuaż dwudniowy

Kooperacja

Best of Show

20:15 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

20:30 – Zakończenie drugiego dnia festiwalu

CTRL + F // COMMAND +F

1       Wioletta Błaszczyk, Paweł Dubrovsky, Przestrzeń artystyczna, Warszawa

2       Dominik – Hated Tattoo, Sebastian – Else Ink, Marlena, Orfen, Kraków

3       Yukler, Nikola Berest, oni.warsaw, Warszawa

4       Sootskin, Sstatts, oni.warsaw, Warszawa

5       Ralph.ink, oni.warsaw, Warszawa

6       Uladzimir, Zhenya, Andrew, Zmrok Tattoo, Gdańsk

7       Bestiarium D, Bogna Rumianowska, Zęby Trupa, Wrocław

8       Jacob, Znidonis, Monument Tattoo, Austria     Rizzle, Tiger & Dragon Tattoo, Austria

9       Aleksandr Zbarskyi, Czarcie Studio Tattoo, Kraków

10     Agata Brekiesz     , Czarcie Studio Tattoo, Kraków

11     Mikołaj Woźniczko, Dmitrii Osokin, Czarcie Studio Tattoo, Kraków

12     Alexsander Belenkov, Tatiana Rodnova, RightStuff Tattoo Studio, Wrocław

13     Vladimir Rodnov, RightStuff Tattoo Studio, Wrocław

Sergei Orliak, Donaueschingen, Niemcy

14     Miro Morty Kovačev, Morty tattoo, Słowacja

15     Jakub Dinkz Chruściel, Dinkz Art Studio Tatuażu, Myszków

16     Michał Józefiak, Tasty Tattoo, Poznań

17     Piotr Ćwięk, Strefa Dobrego Dziarania, Wadowice

18     Aleksandra Pepłowska, WENA tattoo studio, Pułtusk

19     Marcin “Mały” Gadziński, Blood Line Tattoo, Świętochłowice

20     Patrycja Jurkowska, Marcin Nencek, Monika Łuczkiewicz, Kraków

21     Pavel Makaryszyn, David Szabo, Patrik Páleník, Rose and Dagger, Słowacja

22     Paweł Chaberek, Daniel Kapała, jatutattoo, Gdynia

23     Nikita Katrakov, Agata Kowalska, Phoenix Rising Tattoo Studio, Toruń

24     Magdalena Milk, Krzysiek Krajewski, Kusy, Nice and Easy Tattoo, Warszawa

25     Futro (Herpelz), Brokatowa.Babka, Nice and Easy Tattoo, Warszawa

Żmija Tattoo, Uroki, Warszawa

26     Martyna Bogusz Zuza Zua, Monsters ink, Warszawa

27     Katarzyna Kowalicka, Katarzyna Cieślak (Selti), Hipner Tattoo Studio, Zielona Góra

28     Aleksandra Kozubska, Izabela Emert, Ładne Rzeczy, Łódź

29     Kubusowa Tattoo, Nikola Spanialska, Ładne Rzeczy, Łódź

30     Martyna Mikrut, Laze Amaze, Tygrys, Kraków

31     Rogab, Olya Miller, Tygrys, Kraków

32     Sleepy Passenger, Golo, Zmierzloki Tattoo, Katowice

33     Blacksun tattooing, Alaskkka.ink, Zmierzloki Tattoo, Katowice

34     Marcin “Insekt” Polak, Dominika “Osobliwie”, Kinga “Małpa”, Studio Tatuażu Totem, Chrzanów

35     Domin, Magda, Agnieszka, Lucky Tattoo, Tychy

36     Jarek Kenig “BUTHCHER”, Daniel “Pan Daniel” Włóka, TUTATU studio, Koluszki

37     Matúš Danihel, Matt Dan tattoo, Słowacja

38     Flare.ink.jar, Szerytattoo, Warszawa

39     Bejtu, BEJTTATTOO, Przemyśl

40     Bartłomiej Kluczyk, Rock’n’roll, Wrocław

41     Joanna Stachurska, Totu, Bochnia

42     HⱯPPY, Alina Fordrie, BlackMood, Kraków

43     Paweł, Oko Tattoo, BlackMood, Kraków

44     Mangoral, Kwin, BlackMood, Kraków

Lu, Kraków

45     Patrycja Maria Nifren, Left Hand Art, NifrenTattoo Studio, Kielce

46     Justyna Wajda, Blackstar, Warszawa

Michał Roszkowski, Tattoo Parlour, Wrocław

47     Bexxa, Eliza Mejcz, Fijoł, XY STUDIO, Gdańsk

48     Maks Nazarenko, Inkoherencja, XY STUDIO, Gdańsk

49     Trywialne Kropki, Natalia Starkiewicz, Filip Sajnok, XY STUDIO, Gdańsk

50     Primo Walasek, Nike, Studio Tatuażu Biały Kruk, Opole

51     Ola Hoim, Dawid, Florek Tattoo Studio, Kraków

52     Agares, Jasek Art, Florek Tattoo Studio, Kraków

53     Piotr, Sylwia, Wotra, Aerograffitink Tattoo Studio, Sosnowiec

54     Mateusz Kiełczyński, Jakub Kuberski, Zmora Tattoo Shop, Warszawa

55     Agata Woźniak, Tomasz Stroczkowski, Ewelina Witecka, Zmora Tattoo Shop, Warszawa

56     HoriShou, Tajwan

57     HoriHari, Tajwan

58     HoriShin, Zzneh, Tajwan

59     Zuzu, ChenHsiuWu, Tajwan

60     HoriRen, Chiusenn, Tajwan

61     Lechun, Yang Jie, Rae, Tajwan

62     Matusz Kanu, Too Hard Too Find, Wieliczka

63     Flink Nicole, Kubamoniek, Krakowska Pracownia Tatuażu, Kraków

64     Sara Derbis, ElxRetardo, Krakowska Pracownia Tatuażu, Kraków

65     Tomasz Kłodziński, Daniel Bles, Family Ink, Płock

66     Adrian – Asmena tattoo, Family Ink, Płock

67     Julia Dubrovskaia, Zgorzelec

68     Leshy, Siarhei Vaskevich, Valeria, Azazel Centrum, Warszawa

69     Jagoda, Debora, Ania, Elliott Miłość Studio, Łódź

70     Jack the Lantern, Thorns, Toruń

71     Ksenia Pokharkova, Matwei Telipko, Herki Tattoo, Szczecin

72     Dżolinka, Fox Orange, Kraków

Tatatrowa, Chawran Tattoo, Tarnów

Kuba Lenartowicz, Pilgrim.Ink, Kraków

73     Nik, Karina, Ana, Andrzej, MrocznyMisTattoo, Kraków

74     Gruchan, Stahowy, TattooZone, Poznań

75     Dziarek, Waniliowy Grzmot, TattooZone, Poznań

76     Artur Bond, Lira, Pain Tattoo, Szczecin

77     Ilonka, Karolina Słotwińska (Chuchu tattoo), Studio tatuażu Nie Po Drodze, Kraków

78     Robert, Natalia, ART FORCE, Warszawa

79     Dawid Bonku, Chałtura, Black Moon, Toruń

80     Kaśka Rundstuk, Paulina Czyżewska, CIAŁO, Kraków

81     Strute Kotki, Jeduin Tatuin, KOS TATTOO, Wrocław

82     Izabella Solarz, Samsara, Kraków

Aleksandra Zyskowska, Sen Tattoo, Lublin

83     Dawid Falkowski, Alicja Balaryn, Fraktale Pracownia, Toruń

84     Usmy Vuitton, Ciemna Strona Widelca, Tafla, Nessie, Nasza Tattoo Shop, Wrocław

85     Deep Red, Sleep Raver, Magda Trojanowska, Czarne złoto tattoo, Katowice

86     Adam Niezgoda, Kax, Ania Borowiecka, Monika, Kalka Tattoo, Warszawa

87     Mikołaj Mrozek, Marta Szymańska, Poznań

88     Vitaly Drew, Kraków

89     Krzysztof Cygan, Wiktor Maciuszek, Asia Grabka, 5510tattoo, Kraków

90     Kosa, Speak in Color, Wodzisław Śl.

91     Jarosław Baka, Krzysztof Pyrzyński, Adam Andrusyszyn, Rock Tattoo, Opole

92     Izabela Borowiak, Oliwia, Jarek, Mrok tattoo studio, Wrocław

93     Rudydziara, Tomek, tterapia studio, Wrocław

94     Dawid ObyOby Frańczak, Miłoszyce

95     Piotr Zwierzak Trager, Monika Dolata, Till Death Tattoo, Toruń

96     Patryk Hilton, LoveTattoos, Bydgoszcz

Marcin Gruby Kruk, Serce Róży Tattoo, Kwidzyn

97     Pavel Salva, Martin Novák, INKfamosu Gallery, Słowacja

98     Emil Daniš / Jimmy, INKfamosu Gallery, Słowacja

Almas, Chile

99     Manuel Rogaschewski, Austia

100   Dima Korsak, Sagma Tattoo Gallery, Warszawa

101   Serik Butenko, Wrocław

Emil Kosewski, Warszawa

Alex Zakharov, Warszawa

102   Łukasz Plumbaum, Oxi, Nikita Kuzmenko, Nie Mów Mamie, Gdańsk

103   Luk.sok, Księżyc Tattoo, Katowice

104   Laura – Candy Ink, Natt, Olga, Ola, Ink.fluence, Wrocław

105   Asgardian Ink, James Artink, Next Level Tattoo, Wrocław

106   Michał, Piotr, Łukasz, Studio Żmija Tattoo, Gdańsk

107   Agnieszka yadou, Karolina Slavic Tales, Dobra Tattoo, Warszawa

108   Krzysztof Sawicki, James, Niemcy

109   Richard Kozma, Węgry

110   Tomasz TOFI Torfiński   INK-OGNITO, Rybnik

111   Marcin Kudosz, Thom Planter, INK-OGNITO, Rybnik

112   Radosław Grzywa, Karol Hoła, INK-OGNITO, Rybnik

113   Olga Kisielewicz, Adrian Gluzek, INK-OGNITO, Rybnik

114   Łukasz Smyku, Anika Tatts, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź

115   Anna Karpova, Marcin Prochu, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź

116   Gregu Tattoo, Marcin Andrzejewski, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź

117   Karolina Klimczak, Ania Rubinka, Dead Body Tattoo Seminar, Łódź

118   Vasilij Torgashev, Ink Unit, Litwa

Eric Koch, Vortex Tattoos, Kanada

119   Vainius Anomaly, Mary Ces, True Tattoo, Litwa

120   Attila Saska, Zsombi Nagy, Rooklet Ink, Węgry

Ábel Molnár, Węgry

121   Elle, The Atelier Tattoo Society, Szwajcaria

Patrick Baumann, Salir, Szwajcaria

122   Histia, Dagmara

Filip Port, Joanna Inkaust

Rafsmiler, Artem

Arczi, Łukasz

Natalia, Michał, Smutek

KULT TATTOO, Kraków

123   Ilja DMG, Sentattoo, Warszawa

Alex Kosta, Niderlandy

124   Alisa Sahar Junkjane, 13 tattoo Fürth, Niemcy

125   Sasha Makovkin, 13 tattoo Fürth, Niemcy

126   Andrey Leliuk, 13 tattoo Fürth, Niemcy

127   Robert Shteinberg, Ksenia Shilova, 13 tattoo Fürth, Niemcy

128   Stranded ghost, Ill tidings, Rage in a cage, Austria

129   Tom F Tattoo, Wielka Brytania

130   Yarson, Yarson Tattoo Studio, Szkocja

Shaun Doherty, Zen Ink Body Art, Szkocja

131   Victor Portugal, Elena Lambreti, Dark Times Tattoo, Kraków

132   Radek Marszalik, David Jorquera, Dark Times Tattoo, Kraków

133   Max Ghostar, Szwajcaria

134   Paweł Głód, Kraków

Gabriel Maniak, Wielka Brytania

135   Kubec, Tomas, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja

136   Bibiana, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja

137   Alex, Diana, Wolf Town Tattoo Collective, Słowacja

138   Gianmaria Moschino (g.nite), Matteo Bottoni (mab.tattoo), PureMorning tattoo Shop, Włochy

139   Kuba Drożak, Poznań

Roman Harsche-Zarzeczny, Kult Tattoo, Kraków

140   Kamil Szczypczyk, Piotr Kmita, Kult Tattoo, Kraków

151   Żenia, Orhan, Jungle Tattoo, Warszawa

152   Fukzer, Lolka, Jungle Tattoo, Warszawa

153   Jehor, Fred, Jungle Tattoo, Warszawa

154   Anastasia, Space Tattoo, Warszawa

155   Vlad, Kałach, Space Tattoo, Warszawa

156   Ewelina, Eliasz, Space Tattoo, Warszawa

157   Rajczak, Pomidor, Space Tattoo, Warszawa

158   Sergiej Grevtsev, Aleh Chabatarou, Mad Krolik, Sopot

159   Ania Rudenko, Aliya Yerzhanova, Mad Krolik, Sopot

160   Karolina Gnat, Mad Krolik, Warszawa

Artem, Mad Krolik, Sopot

161   Tattoo Championship   | Szymon Szumala, Bartek Dziadek, Mikołaj Ceglarek,

162   Tattoo Championship   | Asia Akvarko, Jagoda, Karol Defo, Tomek Habryn

163   Tattoo Championship   | Olga Aglo, Piotr Kufta, Maciej Kidaj

164   Sersky, ANDROMEDA, Sosnowiec

165   B. saint tattoo, Dominik Gołębiowski, ANDROMEDA, Sosnowiec

166   Daniel Olszewski, Patryk Olszewski, Angels and Devils, Białystok

167   Nikolai Ivanov, Norbert Downar, Angels and Devils, Białystok

168   Kamil Siemienowicz, Angels and Devils, Białystok

Maciek Olszewski, Turbo Tattoo, Białystok

169   Joanna Giżewska, Zuza Żukowicka, No Name Tattoo, Białystok

170   Łukasz Lasota, ZbZ tattoo, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek

171   Zygocia, Kinga Drążek, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek

172   Gorfu, Dziarki Darki, Lucky13 Tattoo studio, Szczecinek

173   Domi | jeszczesekunde, Warszawa

Bear Tattoo, Szczecinek

174   Emil, Sillou, Helli Mos, SZTORM TATTOO, Gdańsk

175   Michał, Alina, SZTORM TATTOO, Gdańsk

176   Julia, Ziotewicz, Oktawia, SZTORM TATTOO, Gdańsk

Marta Levy, Czechy

187   Alcaz Alex, PEИUMBRÈ ATELIER, Rumunia

Siemor tattooer, Nico tattoo crew, Grecja

188   Mairy Bubble, Stergios Roumeliotis, Dots & Daggers Tattoo, Austria

189   Stone Tattoo, Uncle Chronis Tattoo, Grecja

Paraschos A., Honest Tattoo, Grecja

190   Tamás Leiner, Sanyi Főző, Perfect Chaos Tattoo, Węgry

191   Viktor Hír, WiX tattoo, Słowacja

Gergo, Black Paradise Tattoo, Węgry

192   Madocsai Angéla, Simonyák Borbála, Ng Ink Tattoo, Węgry

193   Fishero, Yoga Spank, Bocca Junior, Freihand tattoo, Czechy

194   Lilla Tillinger, Krisztian Borocz, Ardea Tattoo, Węgry

195   Dávid Fehér, Eszter Barth, Oh Baby Tattoo Studio, Węgry

196   Zuk Tattooing, Zazou Tatou, Les Filles de Neptune, Francja

197   Kovach Julianna, Smirnova Yevheniia, Datura tattoo, Ukraine

198   Gery, Tamas, Genesis Tattoo, Węgry

199   Wendy, Banyai Dani, Genesis Tattoo, Węgry

200   Zsuzsa Fábri, Illés Bori  , Fine Heart Custom Ink, Węgry

201   Mimi Szalai, Róbert Erdősi, Fine Heart Custom Ink, Węgry

202   Ferenc Halász, Fine Heart Custom Ink, Węgry

Orsi Blume, Avanteberlin, Niemcy

203   Krisztián Zukowski, Zuki Tattoo, Węgry

204   Zdenka Haas, Veronika Hanuliakova, Recoil Free Art Atelier, Słowacja

205   Danilejko Tattoo, Central ink Studio, Słowacja

Majky tattoo, Czechy

206   Miroslav Molek, Yart Tattoo Space, Czechy

207   Korky, Miroslav Lašík, Overdose Art Tattoo Studio, Słowacja

208   Tattooartist | Marta Franckovska, Agnieszka Stanielewicz, INK in the FOG, Stalowa Wola

209   Tattooartist | Mateusz Januszek/StayCold x Kri Sever, FamilyInk, Płock

Kasia Chęś/ Inkferno, Bydgoszcz

210   Inkgroda, Gaja, Lunatyk, Warszawa

211   Dżess, Martovska, Lunatyk, Warszawa

212   Emwi, Lunatyk, Warszawa

213   Roberto Cambise, Alex Manole, Nautilus Tattoo Studio, Włochy

214   Andreea Gegea, Jacopo Tomasi, Nautilus Tattoo Studio, Włochy

215   Linda, David Klvac, Our Future Tattoo, Czechy

216   BANANA INK  

217   Tomasz Kołucki, Marek Granieczny, TRIP Tattoo Shop, Rybnik

218   Karol Rybakowski, Mariusz Harasymów, TRIP Tattoo Shop, Rybnik

219   Ada So Tattoo, Ela Marzec, Dominika Markowiak, Machinarium Tattoo, Katowice

220   Michał Bryndal, Strzelce Opolskie, Bez Bólu Tattoo

221   Sonya, Oleksandr, Daria, Fineline Tattoo Gallery, Kraków

222   Mrcl, Zwidy Pracownia, Gdańsk

223   Maciek Troszka, Sashka, Spider Tattoo

224   Robert Bunda, Kitti Filutás, Frogbite tattoo, Węgry

225   Ola, Łukasz, JuniorINK, Warszawa

226   Yauhen Abu, Jodżi, Azazel, Warszawa

227   Emil Bajer, Emil Bajer Tattoo, Koszalin

228   Kuba Siudowsky, Sasha Ehmmili, Emil Bajer Tattoo, Koszalin

229   Wołek, Podróż po skórze, Dominik, Dzierżoniów

230   Adrian Bieszczad, House of Wolves, UK

Lexi Hurst, 72 Street Tattoo, UK

231   Radek Orliński, Krizz Tattoo, House of Tattoos, Pszczyna

232   Igor Lubecki, Malin, The Bulldog Tattoo Shop, Bielsko-Biała

233   Ralfy Dąbrowski, Vados, The Bulldog Tattoo Shop, Bielsko-Biała

234      Tamuna Shatirishvili, Asya Sitarska, Portico Gallery, Warszawa

235      Ruslan Vereshagin, Nastya Karnialiuk, Alex Throy, Portico Gallery, Warszawa

OLD PORT 

OP_1 Tomasz Pniak, Czarna Igła

OP_2 Kolanko, Wiki

OP_3 Tosia, Kamila Barwin

OP_4 Sławek Nitschke oraz Kuba Kujawa, Weronika Nitschke

OP_5 Victor Srpon, Yuri

OP_6 Marta „Kika”, Fostek

OP_7 Bartek Baro, Crazy Lessi Leszek

OP_8 Krzysiek Renton, Radrat ZTR

OP_9 Paweł Szotek, HRT

OP_10        Patryk Ważny, Ceentaur

OP_11        Martyna Jankowiak, Eugene

OP_12        Baczyński, Złe decyzje

OP_13        Restmirato, Blady Czort

OP_14        Biak, Radek Mozda

OP_15        Marcel Ustowski, Jade Simpson

OP_16        Evel Kubiak, Mazak i Paulina

OP_17        Kris ZTS, Leszek ZTS

OP_18        Khimz, Samöwar

OP_19        Andrei Vintikov, Victar Daineka

OP_20        Vitaliy Petrykevich, Julia Zakrzewska

Tatuaż Etniczny  

Karolina Czaja, Primitive Tattoo, Warszawa

Ryan Rosfian, Warszawa

Strefa Piercingu – Przekłujże się!  

1       Kultowy Piercing

@mango.siia

@blqckwomqn.art

@dagna_piercing

2       Sztormowy Piercing

@pierce.beti

@piercingbyola

3       Piercing Room

@corolik_piercing

@piercerka_

                   Strefa Fashion & Design / hala:    

EXCITEbrand

deadbloom.apparel

Wierząc w siebie

hello.printseekers

WatchThis

lightboards.art

Skład Materiału

Sara Bramli Art

Ink4U clothing

                   Strefa Fschion & Design / lobby:  

Volupte Bijou

Mystic bonecrafts

Mad Mojo

ORŁA ROBOTA design + Szlify

Lady Skull.a

Owady4U

mira.bai

Ecnatecca

Underground Skateshop

         Inni wystawcy / lobby:        

Easy Tattoo/Otzi.pl

Sunny Vape

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystek i artystów, aktualnie mamy zaszczyt gościć ich ponad 500!

U kogo się wytatuujesz?

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY