Loading...
PROGRAM2023-06-03T12:45:06+02:00
Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

KATEGORIE KONKURSOWE 2023

Praca musi być utrzymana w duchu tradycyjnego amerykańskiego stylu tatuażu. Charakteryzować się prostotą czy wręcz surowością wykonania, czarnymi wyraźnymi konturami i ograniczoną paletą kolorów: żółty, czerwony, zielony, czarny, fioletowy/brązowy. Kolory wbite „na blachę”, czyli bez przejść tonalnych. Dopuszczalne jest delikatne cieniowanie w odcieniach szarości i czerni.

Tatuaże definiowane jako neo-tradycjne czerpią z głównych elementów stylu tradycyjnego, choć sam wzór, temat i kompozycja są bardziej rozbudowane i zawierają większą liczbę detali. Kontur pozostaje wyraźny, ale może mieć zróżnicowaną grubość. Paleta barw poszerzona w stosunku do tatuażu tradycyjnego z przejściami tonalnymi i blendami kolorów. Tatuaż może zawierać elementy bardziej realistyczne.

To kategoria dla tatuaży newschool, cartoon, komiksowych. Styl ten wywodzi się bezpośrednio z old scholu i neotradu, ale jest dużo bardziej eksperymentalny i otwarty na łączenie różnych technik i przenikanie styli. Charakteryzuje się stosowaniem grubych konturów, żywych, intensywnych i jasnych kolorów i często karykaturalnych przedstawień przedmiotu czy tematu. Tatuaże nawiązują do starej szkoły, ale tematycznie przede wszystkim pozostają pod dużym wpływem gier wideo, komiksów, programów telewizyjnych, kreskówek, anime, graffiti czy elementów pop kultury.

Tatuaż bezpośrednio nawiązujący do tatuaży plemiennych i pierwotnych czy związanych z konkretnych kręgiem kulturowym. Tutaj będą oceniane również tatuaże geometryczne o prostych i spójnych formach.

Tatuaż etniczny nawiązuje do kultury i tradycji danego regionu lub kraju. Taki tatuaż często wykorzystuje motywy i symbole charakterystyczne dla danej kultury, takie jak np. wzory geometryczne, symbole religijne, zwierzęta czy rośliny. Tatuaż etniczny może być wykonany w różnych stylach, od tradycyjnego po nowoczesny, ale zawsze odwołuje się do konkretnych wzorów i symboli, które są charakterystyczne dla danej kultury.

Podczas wykonywania takiego tatuażu ważne jest, aby wykorzystać odpowiednie kolory i techniki, które będą oddawały charakterystyczną estetykę danego regionu lub kraju. Tatuaż etniczny może być wykonany w różnych rozmiarach i umiejscowieniach na ciele. Zwykle są to projekty, które przyciągają uwagę swoją niebanalną estetyką i wartością kulturową. Taki tatuaż może być również wyrazem szacunku dla danej kultury i jej tradycji.

Głównym kryterium oceny będzie kompozycja i technika wykonania tatuażu.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest użycie jednego dodatkowego koloru.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest pełna paleta kolorów.

W tej kategorii oceniane będą tatuaże i kompozycje o abstrakcyjnych formach i/lub nawiązujące do technik grafiki warsztatowej i technik malarskich. Taki tatuaż często wykorzystuje symbole, linie i kształty charakterystyczne dla technik graficznych, takich jak druk wypukły, grawerowanie, rycina, czy tworzenie kształtów przy pomocy pojedynczych kropek, które łączą się w całość. Często wykorzystuje się też w takim tatuażu cienkie linie i precyzyjne kontury, które nawiązują do tradycyjnych technik rysunkowych. Projekt taki może też zawierać elementy ozdobne, takie jak ornamenty, litery czy elementy florystyczne. Tatuaż może również zawierać elementy nawiązujące do technik malarskich, takich jak technika olejna czy akwarela. W tym przypadku, projekt taki może wykorzystywać różne odcienie kolorów, aby uzyskać efekt abstrakcyjnego obrazu na skórze.

Do tej kategorii można zgłaszać tatuaże wykonane w dowolnej stylistyce przez 1 artystkę lub artystę. Praca w całości musi być wykonana podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie tatuaży rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych.

Do tej kategorii można zgłaszać tatuaże wykonane w dowolnej stylistyce przez 2 lub więcej osób. Praca w całości musi być wykonana podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie prac rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych.

ZASADY OGÓLNE KONKURSÓW I KWALIFIKACJI PRAC:

  1. Old school/Traditional
  2. Neotraditional
  3. Newschool
  4. Tatuaż etniczny (tribal, blackwork, geometria, klasyczny tatuaż japoński)
  5. Tatuaż realistyczny cieniowany
  6. Tatuaż realistyczny kolorowy
  7. Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)
  8. Tatuaż dwudniowy
  9. Kooperacje

– kategorie 1-7 będą rozstrzygane osobno dla tatuaży świeżych i tatuaży wygojonych

– kategoria 8 i 9 rozgrywana będzie w niedzielę pod koniec dnia wyłącznie dla tatuaży świeżo wykonanych

– wszystkie tatuaże zgłaszane jako świeżo wykonane muszą być wykonane podczas trwania imprezy, niedopuszczalne jest zgłaszanie tatuaży rozpoczętych wcześniej lub odświeżanych

– każdy tatuaż może zostać zgłoszony tylko do jednej kategorii

– zapisy zaczynamy każdego dnia o 10:30

– do danej kategorii można się zapisać tylko w dniu, kiedy odbywa się konkurs, najpóźniej do 15 minut przed daną kategorią

– tatuaże wygojone = kategoria open, czyli nie trzeba posiadać boksu

– tatuaże świeżo wykonane = wyłącznie dla posiadaczy boksów

– w momencie zapisu do danej kategorii należy pokazać tatuaż lub jego zdjęcie/projekt w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie  pasujące do danej kategorii

– tatuaże oceniane będą pod kątem zgodności ze stylistyką oraz poziomu technicznego.

JURY 2023 SKŁAD PODSTAWOWY

EKSPERTKA I EKSPERCI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:

Old school/Traditional

Neotraditional

Newschool
Tatuaż etniczny
Tatuaż realistyczny kolorowy Tatuaż graficzny

POSŁUCHAJŻE — Strefa Dialogu to projekt, który powstał w 2022 roku. Jego pierwszą odsłonę mieliście okazję obserwować podczas 15. edycji Tattoofestu. Poszukujemy wartościowych treści i interesujących osób, które pomogą nam się rozwijać i eksplorować nowe obszary. Jak to w strefie Dialogu — będziemy rozmawiać. Tym razem o tradycjach tatuażu i jego obecności w sztuce, kulturze i show biznesie.

Zainspirowani antropologią tatuażu i jego niezaprzeczalnym wpływem na ludzkie życie, zaprosiliśmy do rozmowy ludzi, którzy są związani z tatuażami, ale w niecodzienny sposób. Nasze zaproszenia przyjęli między innymi: antropolog i fotograf Lars Krutak, pisarz Łukasz Orbitowski, dziennikarka zakochana w kulturze Polinezji Ola Gałka-Reczko, czy wybitny fizyk teoretyk Andrzej Dragan.

Nie zabraknie rozmów branżowych, o metodach na stare, niechciane tatuaże, laserowym ich usuwaniu, czy bezpiecznym zdobieniu ciała piercingiem. Dlatego w Strefie Dialogu POSŁUCHAJŻE spotkacie Beatę Kwaśniewską — Pierce Beti oraz Anię Małachowską — Angie Piercing oraz Konrada Horodeckiego — Rudy Dziara i Piotra Hryniów z Wojen Laserowych. Rozmawiał i nimi będzie dziennikarz Piotr Miecznikowski.

Spotkania mają charakter otwarty. Wystarczy, że znajdziesz wolny leżak i zamienisz się w słuch.

Zapraszamy do Strefy Dialogu — POSŁUCHAJŻE.

SOBOTA:

12:30 – Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Tatuaż maoryski: tradycyjne wzory i znaczenie symboli. Rozmowa z dziennikarką Aleksandrą Gałką- Reczko.

15:00-16:00 Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Tatuaże a fizyka kwantowa. Rozmowa z fizykiem teoretykiem, twórcą filmowym i muzycznym Andrzejem Draganem.

16:30-17:30 Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Dlaczego tatuaże? Rozmowa z pisarzem Łukaszem Orbitowskim.

NIEDZIELA:

12:30-13:30 Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Kobiece oblicze piercingu. Rozmowa z prezeską stowarzyszenia Professional Piercers Poland – Beatą Kwaśniewska i piercerką Angie Piercing.

15:00-16:00 Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Dlaczego tatuaże? Rozmowa z gościem specjalnym antropologiem, pisarzem i fotografem Larsem Krutakiem.

16:00-17:00 Wykład w Strefie Dialogu Posłuchajże: Covery i usuwanie tatuaży- rozmowa z tatuatorem Konradem Horodeckim – Rudy Dziara  i Piotrkiem Hryniów – Wojny Laserowe.

Andrzej Dragan – polski fizyk teoretyk i artysta: fotograf, kompozytor oraz twórca filmowy, popularyzator nauki.

Andrzej Dragan urodził się w 1978 roku w Koninie. Zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych w dziedzinach artystycznych. Obecnie jest profesorem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego profesorem wizytującym na Narodowym Uniwersytecie Singapuru.

Fotografią zajmuje się od 2003 roku, opracował własną metodę cyfrowej obróbki fotograficznej polegająca na retuszu światła i nazwaną Efektem Dragana. Jest autorem sesji fotograficznych wielu znanych osób, jak na przykład: David Lynch, Mads Mikkelsen, Andrzej Mleczko czy Kuba Wojewódzki. Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes za kampanię dla marek Converse i Energizer, autor wystaw m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i wyświetlanej na fasadzie Pałacu Kultury w Warszawie. Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu „Creative Review” i Złotego Miecza KTR za debiutancki film („Dylatacja czasu”), głównej nagrody London Film Festival („Face your mask”) autor krótkich filmów (HBO, Netflix) i teledysków (Behemoth, Quebonafide).

W 2019 roku ukazała się jego książka „Kwantechizm czyli klatka na ludzi”, w której popularyzuje fizykę i zagadnienia z nią związane.

Aleksandra Gałka-Reczko – dziennikarka, reporterka.

Jej reportaże możecie znaleźć m.in. w Magazynie TVN24, „Dużym Formacie”, portalach Onet, Aleteia Polska czy w „Non/fiction – nieregularniku reporterskim”. Laureatka IV edycji Konkursu Reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego. Miłośniczka Nowej Zelandii i kultury maoryskiej. Podczas swojego pobytu w Nowej Zelandii spotkała się z Pouroto Ngaropo – wodzem maoryskiego plemienia Ngati Awa, który jest uznawany za wskrzesiciela kultury „moko mataora” – tradycyjnego tatuażu twarzy Maorysów.

Lars Krutak – antropolog tatuażu. Od ponad 20 lat podróżuje po świecie, aby poznać rdzenne plemiona i zgłębić ich praktyki tatuażu i związane z nimi tradycje.

Krutak jest autorem ponad 90 artykułów do czasopism naukowych i popularnych magazynów, a jego książki obejmują historię tatuażu rdzennej Ameryki Północnej, północnych Filipin, archeologiczną historię tatuażu oraz duchowe aspekty tatuażu i skaryfikacji, w tym starożytne wytatuowane mumie. Do tej pory dr Krutak przeprowadził badania nad tatuażami z ponad 50 społecznościami tubylczymi w ponad 30 krajach.

Oprócz swoich publikacji Krutak wyprodukował i był gospodarzem 10-częściowego serialu dokumentalnego “Tattoo Hunter” na Discovery Channel. Lars Krutak ma na swoim koncie także dokument na Instagramie TV Patterns of Life: Tattoos of the Naga oraz dwie dwie książki, w tym “Tattoo Traditions of Asia” (pierwsza książka na ten temat) wydawnictwa University of Hawai’i Press. Ma słowackie korzenie i mieszka z rodziną w Waszyngtonie.

Anna Małachowska – twórczyni i właścicielka największego studia piercingowego w Polsce, piercerka z wieloletnim doświadczeniem.

Za cel obrała sobie propagowanie jak najwyższych standardów w piercingu zarówno w jakości pracy, unikalnego spojrzenia na tę sztukę oraz bezpieczeństwa swoich klientów. Kilka lat temu rozpoczęła swoje autorskie szkolenia, które przyczyniły się do rozwoju pięknej sztuki ozdabiania ciała w naszym kraju i poza jego granicami. Jej uczniowie pracują w topowych studiach także na terenie europy a także tworzą autorskie pracownie. Nauczanie okazało się jej pasją, co zaowocowało powstaniem #Familiangie, zrzeszającej jej uczniów tworząc unikalną grupę wsparcia i wiedzy. Angie współpracuje także z najlepszymi artystami z wielu kontynentów czerpiąc od nich wciąż wiedzę i wsparcie merytoryczne.

Beata Kwaśniewska, znana również jako PierceBeti to piercerka z wieloletnim doświadczeniem.

Pracę w tym zawodzie rozpoczęła w Toruniu. Później przekłuwała również w Bydgoszczy oraz Brodnicy. Obecnie jest członkiem sztormowej rodziny w Gdańsku. Profesjonalnie przekłuwa od 2011 roku, a od 2016 rok w rok bierze udział w największej w Europie konferencji dla piercerów – BMXnet Conference. Beata jest prezeską stowarzyszenia Professional Piercers Poland oraz wiceprezeską stowarzyszenia InkedEarth. Jej doświadczenie w pracy jako piercer, wcześniejsze liczne współprace z organizacjami pozarządowymi oraz częste wyjazdy na wydarzenia branżowe pozwoliły jej w 2021 roku zorganizować pierwszą w Polsce konferencję dla profesjonalnych piercerów. Beti nawiązałą współpracę z amerykańskim stowarzyczeniem APP, organizatorami BMXnet oraz licznymi wiodącymi firmami z branży piercingu. Nie zatrzymuje się i dąży do ciągłego rozwoju nie tylko własnego, ale też całej polskiej sceny piercingu.

Łukasz Orbitowski urodził się w 1977 roku w Krakowie. Tu też ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Swoje recenzje i felietony publikował między innymi w „Nowej fantastyce”, w „Przekroju”, „Lampie” oraz w „Gazecie Wyborczej”. Prowadził też program „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura.

Pierwszy zbiór opowiadań pisarza „Złe wybrzeża” pojawił się w 1999 roku.  Do jego najważniejszych dzieł należą powieści „Tracę ciepło” z 2007 roku, niezwykłe połączenie horroru z powieścią obyczajową zatytułowane „Święty Wrocław” z 2009 roku, a także „Szczęśliwa ziemia” oraz „Inna dusza”.

W 2007 roku powieść Orbitowskiego „Tracę ciepło” otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. W 2013 roku Łukasz Orbitowski uzyskał nominację do Paszportów Polityki w dziedzinie literatury oraz nominację do Nagrody imienia J. Zajdla za powieść „Szczęśliwa ziemia”. W 2016 roku otrzymał Paszport Polityki za powieść „Inna dusza”, za to dzieło otrzymał również nominacje do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Kolejno powstały „Exodus” w roku 2017 i „Kult” w 2019.

A, ostatnio Łukasz Orbitowski sięgnął do historii tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych w książce „Chodź ze mną”.

Konrad Horodecki- Rudy Dziara

Tatuowaniem zajmuje się od blisko 20 lat, chociaż jak sam twierdzi: w ciągu ostatnich 10 lat nauczył się najwięcej, stawiając wszystko na jedną kartę i dając się ponieść flow i światowi tatuażu. W trakcie tych dwóch dekad przeprosił się już z większością styli, nie mogąc się odnaleźć. Aż wreszcie pewnego dnia opracował i dopracował swój własny styl, łącząc ze sobą – dość niszowe- techniki tatuażu: Blackout oraz White on black w różnych formach jako nowa dziedzina coverów.

W Strefie Dialogu – POSŁUCHAJŻE Konrad opowie o technikach, o sprzęcie, o podejściu do klienta i asertywności artystycznej w branży tatuatorskiej.

Piotr Hryniów ukończył Wydział Stosunków Międzynarodowych – specjalność: Turystyka Międzynarodowa choć nigdy nie pracował w turystyce. Po latach pracy w action sport i organizacji eventów – w roku 2017 trafił do branży tatuatorksiej. 2 lata później rozpoczął projekt “Wojny Laserowe”.

Od tego czasu nabierał doświadczenia usuwając setki tatuaży. Jak sam mówi: laserowe usuwanie tatuażu to poważny zabieg i dlatego do każdego klienta podchodzi bardzo indywidualnie.

Piotr Miecznikowski

Tego Pana wszyscy zapewne pamiętają, ale by formalnościom stało się zadość, barwne bio naszego prowadzącego poniżej.

Urodził się i większość życia spędził w Warszawie, gdzie przeważnie grał na basie i pisał teksty dla mediów, firm fonograficznych i muzyków. Nie zaważając na ponad dwudziestoletni dorobek, nie lubi sam o sobie mówić, że jest „dziennikarzem”. Ale jakkolwiek tego słowa nie unikać – jest. Jego teksty, wywiady, relacje i zdjęcia pojawiały się w Mystic Art, Machinie, Hi Fi i Muzyka, Przekroju i Tattoofest Magazine. Od kilku lat związany jest ze studiem Matka Cię Zabije w Jaworznie i Katowicach, gdzie zajmuje się piercingiem oraz promocją i marketingiem. Tatuaże pokochał za sprawą dziadka, który miał na przedramieniu pięknego ptaka siedzącego na gałęzi. Dziadek nigdy nie chciał opowiedzieć historii tego tatuażu i dopiero wiele lat później babcia zdradziła, że to cover, pod którym ukryty jest numer z niemieckiego obozu. Od tamtej pory tatuaże kojarzą mu się wyłącznie z odwagą i duchową siłą.

Piotr już po raz drugi poprowadzi rozmowy w Strefie Dialogu – POSŁUCHAJŻE.

Będzie uważny i dociekliwy, a jego pytania zapewne nie jednego słuchacza mocno zaskoczą.

Do zobaczenia i usłyszenia!

Strefa 90. – Znowu będzie nas słychać

Amerykański tatuator Dan Higgs kiedyś powiedział, że tradycyjne tatuowanie nie oznacza tkwienia w przeszłości, ale pielęgnowanie czegoś, co było dużo wcześniej i będzie trwało w przyszłości. Odnosi to się do permanentnego stanu bycia w środku, a nie na końcu. Biorąc to pod uwagę, uważamy ten czas za najbardziej odpowiedni, żeby opowiedzieć młodemu pokoleniu i miłośnikom tatuażu o początkach sceny w Polsce, by podzielić się doświadczeniami i pochwalić dokonaniami, o których niejeden dzisiejszy tatuażysta czy tatuażystka mogliby pomarzyć. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim przekazanie pasji tym, którzy są w stanie kontynuować, to co kiedyś zaczęli weterani sceny i do czego nadal mają serce.

Strefa zostanie podzielona na 3 części: wystawową, warsztatową oraz tatuatorską.

Nasi goście specjalni strefy:

Piotr Żurawski, Visages of the Panther, Gdynia

Tomasz Skoczypiec, Visages of the Panther, Gdynia

Leszek Jasina, Studio Tattoo Gonzo, Szczecin

Tomasz Molka, Demolka Tat2, Bydgoszcz

Sławek Czerwonka, Bydgoszcz

Dagmara Nawikas – Misiuk, Tat Studio, Gdańsk

Jarosław Misiuk, Tat Studio, Gdańsk

Arek Małecki, Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.

Bartosz „Zielak” Zieliński, Tattoo Jokers, Ostrów Wlkp.

Karol Krawczyk, Black Star, Warszawa

Sebastian Junior, Juniorink, Warszawa

Grzegorz Małek, Guru Tattoo, Wrocław

Wiesław Wiktor Cisowski, Rajski Ptak Studio Tatuażu, Rzeszów

Waldi, Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń

Osa, Waldi, Shockin’ City Tattoo Studio, Wiedeń

Anna Wronecka, Studio Tatuażu Tattooino, Inowrocław

Tomasz Wronecki, Studio Tatuażu Tattooino, Inowrocław

oraz koordynator i współorganizator przedsięwzięcia Sławomir Frączek, Tattoo.pl, Poznań

Grafikę utrzymaną w stylistyce lat 90. przygotował Tomek Skoczypiec.

Akcja MASZ TATUAŻ? ODDAJ KREW!

W sobotę, 10 czerwca pod halą festiwalową EXPO Kraków zaparkuje KRWIOBUS, by pod patronatem TattooArtist obalać wspólnie mit, że osoby z tatuażem nie mogą oddawać krwi!
Dla wszystkich osób, które oddadzą krew w trakcie konwentu przewidziany jest konkurs, w którym do wygrania jest voucher o wartości 1000 zł na tatuaż. Każdy ochotnik otrzyma również krem do pielęgnacji tatuaży od partnera akcji Neba.
Ważne. Jeśli masz świeży tatuaż to niestety musisz odczekać pół roku. Jednak po tym czasie donacja jest możliwa, wystarczy tylko chcieć.
Sama donacja trwa ok 10 min. Przy pobieraniu krwi lub jej składników używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Jednorazowo pobiera się 450 ml pełnej krwi. Samo pobranie trwa zwykle ok. 10 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski – w sumie ok. 40-60 minut. W ciągu roku kobiety mogą oddawać krew metodą konwencjonalną nie częściej niż cztery razy (450 ml), a mężczyźni – maksymalnie sześć (450 ml).
W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy zjeść lekkostrawny posiłek, wypić ok. 2 l płynów (w ciągu 24 godzin przed pobraniem) i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

OLD PORT

Old Port to nowy koncept na krakowskim festiwalu tatuażu.  Zainicjowała go Ania Szymoniak z warszawskiego  studia Kia Ora Tattoo, która od wielu lat jest związana ze sceną traditional tattoo, zarówno emocjonalnie jak i mentalnie. Głównymi celami stworzenia specjalnej strefy poświęconej temu zjawisku są: jego promocja, integracja środowiska i pokazanie wyjątkowości klimatu jaki towarzyszy temu stylowi. Do strefy zostało zaproszonych około 30 artystów z Polski i 20 z zagranicy. Pełen skład pojawi się niebawem w zakładce ARTYŚCI. Tymczasem zapraszamy na osobne konto w serwisie Instagram: OLD PORT, gdzie odsyłamy szczególnie osoby zainteresowane tatuażem w stylistyce old school. To co wiemy na pewno, nie miniecie tej strefy obojętnie bo w Old Port będą się działy rzeczy wyjątkowe!

Strefa PPPiercingu

Mimo, że piercing często (mylnie!) postrzegany jest jako dodatek do studia tatuażu, branża ta od kilku lat przeżywa swój ogromny rozkwit, a ozdabianie ciała w ten sposób cieszy się coraz większą popularnością. Właśnie dlatego, na tegorocznym Tattoofeście znajdziecie specjalną strefę poświęconą wyłącznie piercingowi, a stowarzyszenie Professional Piercers Poland w piątą rocznicę swojego powstania zapewni Wam konkretną dawkę piercingowych doznań!

W strefie PPPiercingu będzie mieli możliwość wykonania przekłucia aż u 8 piercerek i piercerów (Gosia i Agata z Kult Tattoo, Doktor i Corolik, Paulina i Julia, Agat, Patrycja).

Nie zabraknie również wystawców z biżuterią najwyższej jakości oraz produktami do pielęgnacji. Będzie to również okazja do zapoznania się z ofertą szkoleniową i  porozmawiania o kursach piercingu. Stowarzyszenie zadba także o aspekt edukacyjny, a jego członkowie Katarzyna Kwiecień oraz Aleksander Styś przeprowadzą wykład pt. “Profesjonalny Piercer – a kto to?”, na który serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów piercingu. Ponadto w specjalnym boksie PPP osoby, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę o bezpiecznym przekłuwaniu, będą mogły porozmawiać z członkami stowarzyszenia, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania. Wisienką na torcie będzie urodzinowa loteria stowarzyszenia. 

Sponsorem strefy PPPiercingu jest firma Trust.

Finał 1. Edycji Tattoo Championship

W tym roku gościmy Tattoo Championship Polska. Podczas 16. edycji Tattoofest w specjalnie wydzielonej strefie spotkacie trzydziestu trzech finalistów, wybranych na drodze eliminacji regionalnych. Jak zapewniają organizatorzy TCpl, to ścisła czołówka nowego pokolenia tatuażu, która podejmie się rywalizacji, jakiej w tej branży jeszcze nie było! Oczekujcie różnorodności stylów i techniki na najwyższym poziomie. Kto okaże się najlepszy? Bądźcie z nami na Finale 1. Edycji Tattoo Championship — sala Bratysława. TCpl to świetna okazja, aby nie tylko obcować na żywo ze sztuką tatuażu, ale także poznać pomysłodawców Tattoo Championship – Szymona Szumalę, Tomasza Tofiego Torfińskiego i Maxa Pniewskiego. Dowiecie się, jak zrodziła się idea projektu, jakie są wnioski po 1. Edycji oraz jakie są plany organizatorów na nadchodzący sezon. W trakcie finału będzie też można obejrzeć wystawę prac powstałych w ramach 9. edycji Tofi Tattoo Experiment, zrealizowanej pod hasłem „Ulatująca Dusza”, podczas mazowieckich eliminacji TCpl. Dla wszystkich odwiedzających dostępna będzie relacja wideo dokumentującą przebieg wszystkich wydarzeń tego sezonu oraz materiały podsumowujące pracę i wkład uczestników w projekt.

LALESIE

Alicja tworzy LALESIE od 2016 roku. Dzięki dziesiątkom godzin rękodzielniczej pracy, połączeniu malarstwa, rzeźby i technik krawieckich, baza fabrycznej, masowo produkowanej zabawki zmienia się w artystyczną, jedyną w swoim rodzaju istotkę- Lalesię.
Ala jest twórcą lalek-samoukiem, lubi pozwalać każdej kolejnej Lalesi nauczyć jej czegoś nowego. Inspirację znajduje wszędzie wokół- w naturze, sztuce, muzyce, lecz najchętniej w podaniach ludowych i bestiariuszach.

WARSZTATY:
Warsztaty z Lalesiami będą trwać około trzy godziny i będą składać się z tutorialu, zaprojektowania i wykonania oryginalnej, unikatowej ozdoby przez każdego z uczestników. Nauczymy się wykonywać face-up, czyli twarz lalki, dobierzemy jej odpowiednie ozdoby, włosy i aranżację. Finalny produkt będzie całkowicie zależny od uczestnika, który do domu zabierze dekoracyjną zawieszkę, ramkę lub ornament.

Graffiti Jam

Jak co roku, mamy do zagospodarowania kilkadziesiąt metrów kwadratowych na graffiti. W akcji będziecie mogli zobaczyć zaproszonych przez nas writerów, dla których przeznaczyliśmy ścianę główną. I w tym roku ten przywilej przypadł wielkiej trójcy:

Poza tym tradycyjnie, powstanie kilka mniejszych ścian, na których każdy będzie mógł zostawić po sobie ślad. Wszystkich chętnych do przyłączenia się do malowania zapraszamy do strefy outdoor.

Gaming Zone

Dla fanów gier komputerowych, mamy prawdziwą gratkę: podróż do przeszłości. Koniecznie odwiedźcie naszą strefę z grami z lat 70., 80., 90. oraz początku XXI wieku.  Znajdziecie w niej ponad 20 stanowisk z oldschoolowym sprzętem m.in. Commodore 64, Amiga 500, NES, SNES, Nintendo 64, Pegasus, Vectrex, Atari 2600, PONG i wiele, wiele innych. Będziecie mieli możliwość zagrać w najlepsze gry z końcówki XX wieku.
Go Gamers!

Strefa dla dzieciaków

Chcemy by Tattoofest stał się festiwalem rodzinnym. Dlatego nigdy nie zapominamy o najmłodszych.Z myślą o nich zawsze starannie przygotowujemy dużą Strefę Kids, gdzie pod profesjonalną opieką animatorów rodzice będą mogli pozostawić swoje pociechy. W tym roku Strefa jak cały festiwal, będzie jeszcze większa! W programie strefy między innymi: malowanie twarzy, sztuczne tatuaże, kolorowe warkoczyki, skręcanie balonów, tworzenie kolorowej biżuterii, wyszywanie maskotek, robienie pocztówek, kolorowanie przestrzennych budowli, zabawy i inne atrakcje.

Dodatkowo jak co emisję, czeka dmuchany zamek ze zjeżdżalnią. Do tego banki mydlane, chusta Klanza i liczne animacje.

Muzeum Komiksu

W strefie WORKSHOP znajdziecie w tym roku stoisko fundacji Muzeum Komiksu, gdzie będzie można obejrzeć najnowsze publikacje poświęcone historii komiksu w Polsce, jak również wybrane albumy komiksowe autorstwa krakowskich twórców, związanych z Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym.
Dwa razy dziennie (o 12:00 i 16:00) zapraszamy na warsztaty komiksowe, podczas których profesjonalni komiksiarze pokażą Wam, jak tworzyć postaci do komiksu, jak komponować kadry i całe plansze komiksowe oraz jak prowadzić narrację w tym medium.

Banana-Ink – zawsze z nami

Od 2010 roku uczestniczy w konwencjach, gdzie na przygotowanym stanowisku można spróbować swoich sił w wykonaniu tatuażu profesjonalnymi maszynkami na skórce z banana. Skórka z banana ma podobne właściwości skóry ludzkiej, na której można wykonać kontur, cieniowanie, wypełnianie. Saski krok po kroku tłumaczy zasady działania maszynki, zasady posługiwania się maszynką, zasady higieny.

Strefa Monster i Butter Cut

Wszystkich uczestników Tattoofest zapraszamy do strefy Monster Energy. Na miejscu będą na Was czekać barberzy z oldschoolowego salonu Butter Cut, którzy zadbają o Wasze włosy i brody. Na Tattoofest będzie się dużo działo. Jeżeli będziecie potrzebować dodatkowej energii, ekipa Monstera się Wami zajmie. Każdy uczestnik imprezy będzie mógł dostać zimną puszkę napoju z pazurem.

WWF

WWF jest międzynarodową fundacją, która działa w Polsce od 20 lat. Ich misją jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Czym zajmuje się fundacja WWF? Od 20 lat ratuje najcenniejsze przyrodniczo miejsca w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Przyświeca im założenie, że myśląc globalnie, należy działać lokalnie. Dlatego silnie koncentrują się na krajowym bogactwie przyrodniczym. Polskie środowisko naturalne należy do najbardziej unikatowych w skali Europy. Ochrona wspaniałej reliktowej Puszczy Karpackiej, odbudowa populacji rysia nizinnego na Mazurach, zapobieganie zanieczyszczeniom Bałtyku, proponowanie mądrego i przyjaznego prawa w zakresie gospodarki leśnej i wycinki drzewostanu, czy zapobieganie degradacji najpiękniejszych polskich rzek to wielkie wyzwania, którym nie podołaliby sami. Dlatego podczas festiwalu wolontariusze fundacji przeprowadzą specjalną akcję edukacyjno-fundraisingową. Rozpoznacie ich po koszulkach z pandą.

DKMS

Czy osoba z tatuażem może zostać Dawcą szpiku? Jasne, że TAK! Tatuaż to dzieło sztuki, które wyraża Twoją osobowość, to historia Twojego życia. Każdy z nich ma swoją przeszłość, często skrywaną i indywidualną. Ale najważniejsze jest to, że nie przeszkadza w uratowaniu życia osobie chorej na nowotwór krwi.Czy wiesz że co 27 sekund na świecie, a co 40 minut w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi! Chorują wszyscy…bez względu na wiek, kraj, wyznanie, pasję do tatuowania czy niechęć do niej. Chorują kobiety, mężczyźni, dzieci. Chciałbyś napisać kolejną historię, która zostanie z Tobą na zawsze? Wystarczy, że poświęcisz 10 minut, zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca w bazie Fundacji DKMS i dasz komuś szansę na nowe życie!

Zapraszamy Cię do odwiedzenia punktu Fundacji DKMS podczas 16. TATTOOFEST Convention w Krakowie.

Strefa FIZJO

W tym roku zadbamy nie tylko o Wasze zmysły artystyczne, ale i o dobre samopoczucie. Zaprosiliśmy dwie wykwalifikowane fizjoterapeutki, które wykonywać będą masaż w super cenach. Niech same się przedstawią:

Justyna – Witam, jestem fizjoterapeutką z tytułem magistra. W swojej pracy zajmuję się głównie zespołami przeciążeniowymi kręgosłupa. Przyjmując pacjenta do swojego gabinetu, nigdy nie zakładam oczywistego – poprzez diagnozę oraz wywiad szukam przyczyny występowania dolegliwości. Moje hasło podczas pracy z pacjentami to jakość ponad ilość – staram się zwalczać bylejakość. Ponadto moje zainteresowania to gry komputerowe, jestem miłośnikiem zwierząt i sportu – staram się próbować wszystkiego po kolei.

Dominika – Jestem terapeutką holistyczne patrzącą na  funkcjonowanie organizmu, nie tylko pod kątem struktury ciała, ale również  fizjologii, biochemii i sfery emocjonalnej. W swojej pracy gabinetowej wykorzystuje wiedzę z medycyny manualnej, osteopatii oraz kinezjologi. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości z jakimi przychodzi do gabinetu pacjent, nie jest pojedynczy czynnik, a złożoność ich korelacji i wpływu na organizm jako całości. Dlatego szukam prawdziwego źródła problemu, analizując całą ścieżkę dolegliwości, a nie tylko wybranych jej elementów.

Z dumą i radością przedstawiamy naszych niezastąpionych prowadzących:
———————
Karolina, rodowita krakowianka, związana jest z pop punkową kapelą CF98 od ponad 12 lat. Jej kariera muzyczna zawiodła ją aż do finału 4 edycji programu X Factor. Jest fanką whisky i głupich żartów, kolorowych tatuaży i kotów, na które na alergię.
———————
Maciek z pochodzenia również krakus, na co dzień manager Studia Kult Tattoo Fest Jubilat. Jego teksty i wywiady znajdziecie m.in. w magazynie Tattoofest czy deskorolkowym magazynie Barrier. Maciek w swoim eventowym porfolio ma ponad sto przeprowadzonych imprez m.in. Etnies European Open, przystanki Deskorolkowych Mistrzostw Polski, Jibb Jam’y.

TBA

NIEDZIELA

Otwarcie dla zwiedzających 10:30

11:00 Powitanie i omówienie programu

11:30 Tatuaż graficzny (ryciny, fineline, trashpolka, watercolor)/ wygojony

12:00 Old school/Traditional/ wygojony

12:30-13:30 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże  – Beata Kwaśniewska — Pierce Beti oraz Ania Małachowska — Angie Piercing

13:30-15:00 Konkurs tatuażu  – Tatuaż realistyczny kolorowy/ wygojony

15:00-16:00 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Lars Krutak

16:00-17:00 Spotkanie w Strefie Dialogu Posłuchajże – Konrad Horodecki — Rudy Dziara i Piotr Hryniów

17:00 Konkurs – Newschool/ świeżo wykonany

17:30 Konkurs – Neotraditional/ świeżo wykonany

18:00 Tatuaż realistyczny cieniowany/ świeżo wykonany

19:00 Konkursy tatuażu:

Tatuaż dwudniowy

Kooperacja

20:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

20:30 Zakończenie drugiego dnia festiwalu

  • Godziny konkursów mogą ulec niewielkim korektom w zawiązku z liczbą zgłoszonych prac, ale kategorie konkursowe nie będą rozpoczynać się wcześniej niż w programie.

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystów,
aktualnie mamy zaszczyt gościć ich blisko 500!

U kogo się wytatuujesz?

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY