Loading...
PROGRAM2022-11-23T15:31:20+01:00
Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

Kategorie konkursowe

Praca musi być utrzymana w duchu tradycyjnego amerykańskiego stylu tatuażu. Charakteryzować się prostotą czy wręcz surowością wykonania, czarnymi wyraźnymi konturami i ograniczoną paletą kolorów: żółty, czerwony, zielony, czarny, fioletowy/brązowy. Kolory wbite „na blachę”, czyli bez przejść tonalnych. Dopuszczalne jest delikatne cieniowanie w odcieniach szarości i czerni.

Tatuaże definiowane jako neo-tradycjne czerpią z głównych elementów stylu tradycyjnego, choć sam wzór, temat i kompozycja są bardziej rozbudowane i zawierają większą liczbę detali. Kontur pozostaje wyraźny, ale może mieć zróżnicowaną grubość. Paleta barw poszerzona w stosunku do tatuażu tradycyjnego z przejściami tonalnymi i blendami kolorów. Tatuaż może zawierać elementy bardziej realistyczne.

To kategoria dla tatuaży newschool, cartoon, komiksowych. Styl ten wywodzi się bezpośrednio z old scholu i neotradu, ale jest dużo bardziej eksperymentalny i otwarty na łączenie różnych technik i przenikanie styli. Charakteryzuje się stosowaniem grubych konturów, żywych, intensywnych i jasnych kolorów i często karykaturalnych przedstawień przedmiotu czy tematu. Tatuaże nawiązują do starej szkoły, ale tematycznie przede wszystkim pozostają pod dużym wpływem gier wideo, komiksów, programów telewizyjnych, kreskówek, anime, graffiti czy elementów pop kultury.

Tatuaż bezpośrednio nawiązujący do tatuaży plemiennych i pierwotnych czy związanych z konkretnych kręgiem kulturowym. Tutaj będą oceniane również tatuaże geometryczne o prostych i spójnych formach.

Głównym kryterium oceny będzie kompozycja i technika wykonania tatuażu.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest użycie jednego dodatkowego koloru.

Tatuaż odzwierciedlający rzeczywistość lub odwzorowywany ze zdjęcia. Dozwolone są bardziej rozbudowane i abstrakcyjne lub surrealistyczne formy połączone z realistyką. Dopuszczalne jest pełna paleta kolorów.

W tej kategorii oceniane będą tatuaże i kompozycje o abstrakcyjnych formach i/lub nawiązujące do technik grafiki warsztatowej i technik malarskich.

W tej kategorii oceniane mogą być tatuaże świeżo  wykonane w różnych stylach, dwudniowe i jednodniowe, warunkiem jest wykonanie go przez minimum 2 artystów.

ZASADY OGÓLNE KONKURSÓW I KWALIFIKACJI PRAC:

– kategorie 1-7 będą rozstrzygane osobno dla tatuaży świeżych i tatuaży wygojonych

– kategoria 8 rozgrywana będzie w niedzielę pod koniec dnia dla tatuaży jedno- i dwudniowych

– tatuaże wygojone = kategoria open, czyli nie trzeba posiadać boksu

– tatuaże świeże = wykonane wyłącznie podczas festiwalu, dla posiadaczy boksów

– w momencie zapisu do danej kategorii należy pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii

– tatuaże oceniane będą pod kątem zgodności ze stylistyką oraz poziomu technicznego

– każdy tatuaż może zostać zgłoszony tylko do jednej kategorii

Wśród wszystkich prac zostanie wyróżniony najbardziej unikatowy tatuaż.

TBA

TBA

TBA

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystów,
aktualnie mamy zaszczyt gościć ich blisko 400!

U kogo się wytatuujesz?

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY