Loading...
PROGRAM2020-01-12T17:57:47+01:00
Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow

Kategorie konkursowe

SOBOTA

Do kategorii tatuaż średni kolorowy kwalifikują się prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A5 i nie większym niż A4 (21×30 cm).

Do kategorii tatuaż średni czarno-szary kwalifikują się prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A5 i nie większym niż A4 (21×30 cm). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Kategoria, w której będą mogły być zaprezentowane duże tatuaże spełniające następujące warunki. Tatuaż musi pokrywać całą rękę, nogę, plecy lub front oraz być spójny pod kątem tematu i kompozycji. Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do anatomii oraz kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

Do kategorii tatuaż mini kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu, zarówno kolorowe jaki i czarno-szare w rozmiarze nie większym niż 10 cm. W tej kategorii mile widziane są również prace wykonane techniką hand poke.

Do kategorii tatuaż graficzny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. Tatuaż graficzny to szeroko rozumiane pojęcie, które charakteryzuje prace pod względem techniki wykonania.

Do kategorii tatuaż eksperymentalny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. W tej kategorii mają szansę wszystkie nowatorskie i nietypowe prace charakteryzujące się oryginalnością, kreatywnością i często również odwagą.

To tatuaże wykonane podczas pierwszego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

NIEDZIELA

Do kategorii tatuaż mały kolorowy kwalifikują się prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze nie większym niż A5 (15×21 cm).

Do kategorii tatuaż duży czarno-szary kwalifikują się duże prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A4 (21×30 cm), obejmujące daną część ciała (np: udo, ramię, łydka, klatka, brzuch). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Do kategorii tatuaż oryginalny kwalifikują się prace wykonane w dowolnym stylu i rozmiarze zarówno w szarościach oraz kolorowe. Jest to kategoria dla prac charakteryzujących się unikatowym i autorskim pomysłem oraz stylem wykonania, wyraźnie wyróżniającym się spośród powszechnie widzianych tatuaży.

Do kategorii tatuaż mały czarno-szary kwalifikują się prace wykonane w czerni lub szarościach, w dowolnym stylu w rozmiarze nie większym niż A5 (15×21 cm). Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Do kategorii tatuaż duży kolorowy kwalifikują się duże prace wykonane w kolorze, w dowolnym stylu w rozmiarze większym niż A4 (21×30 cm), obejmujące daną część ciała (np: udo, ramię, łydka, klatka, brzuch).

To tatuaże wykonane na festiwalu podczas drugiego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” wygojonych prac. Dopuszczalne jest zgłoszenie pracy zaczętej podczas pierwszego dnia festiwalu i skończonej podczas drugiego.

JURY

Wkrótce więcej informacji.

ZASADY ZGŁOSZEŃ

[/fusion_title]

A) Do konkursów mogą zostać zgłoszone wszystkie tatuaże, również wykonane przez osoby nieposiadające boksów wystawienniczych (zasada ta nie dotyczy kategorii „Tatuaż dnia”).

B) Każdy tatuaż może zostać zgłoszony TYLKO DO JEDNEJ KATEGORII KONKURSOWEJ!

C) Przy zapisie modela do konkursów należy podać imię i nazwisko (lub pseudonim) oraz nazwę studia i artystę. Jury nie będzie miało dostępu do list z nazwą studia i artysty. Każdy model otrzyma własny numer, który będzie wywoływany przez osobę prowadzącą konkurs na scenie.

D) W momencie zapisu do danej kategorii należy osobie zapisującej pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii.

ZASADY OCENIANIA

A) Pod kątem artystycznym

B) Pod kątem kompozycyjnym

C) Pod kątem technicznym

Nagrody zostaną rozdane po każdej kategorii/bloku kategorii.

Więcej informacji wkrótce.

Więcej informacji wkrótce.

Więcej informacji wkrótce.

Więcej informacji wkrótce.

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystów,
aktualnie mamy zaszczyt gościć ich blisko 400!

U kogo się wytatuujesz?

ZNAJDŹ SWÓJ STYL

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY