Loading...
20172019-09-27T16:49:36+02:00

Konkurs Tatuazu Tattoofest Convention Festiwal 2018 Krakow
[/fusion_text]
[/fusion_text]

WYNIKI KONKURSU TATUAŻU 2017

Modern Black Tattoo

I miejsce – Asia Zielińska, Luckytattoo, Tychy – model Wojtek

II miejsce – Krzysztof Wiśniewski, Musca Imago, Warszawa – model Krzysiek

III miejsce – Marcin Pawlus, Dwa Śledzie, Gdynia – model Marcin

Kompozycja Damska
I miejsce – Uncl Paul Knows, The Gutter, Grecja – modelka Thalia
II miejsce – Luleone, Chyba Ty Tattoo, Katowice – modelka Sonia
III miejsce – Robert Borbas, Rooklet Ink, Węgry – modelka Alexandra

Best Sleeve
I – Zsolt Zek Kelemen, Comic Tattoo, Węgry – modelka Diana
II miejsce – Tomasz Tofi Torfiński, Ink-Ognito, Rybnik – model Tomek
III miejsce – Yadou, Caffeine Tattoo, Warszawa – modelka Marysia

Tatuaż Surrealistyczny
I miejsce – Łukasz Sokołowski, Pajęczyna, Katowice – model Pelikan
II miejsce – Łukasz Sokołowski, Pajęczyna, Katowice – model Łukasz
III miejsce – Tomasz Tofi Torfiński, Ink-Ognito, Rybnik – model Radek
III miejsce – Judyta, Luckytattoo, Tychy – model Paweł

Tatuaż Neotradycyjny
I miejsce – Bartosz Panas, Caffeine Tattoo, Warszawa – model Kordian
II miejsce – Mirek Kopinec, Freihand Tattoo, Czechy – modelka Eliska
III miejsce – Siemor, Nico Tattoo Crew, Grecja – model Rudi

Best of Day – Sobota
I miejsce – Uncl Paul Knows, The Gutter, Grecja – modelka Zuzanna
II miejsce – Igor Mitrenga, Overmind Tattoo, Czechy – model Niki
III miejsce – Andrey Lukovnikov, Redberry Tattoo, Wrocław – modelka Karolina

Tatuaż czarno-szary duży
I miejsce – Dima Gorbunov, Suvorov Tattoo, Rosja – model Azat
II miejsce – Robert Borbas, Rooklet Ink, Węgry – model Daniel
III miejsce – Asia Zielińska, Luckytattoo, Tychy & Darek Doktór, Ink-Ognito, Rybnik – model Mateusz

Tatuaż kolorowy mały
I miejsce – Oliwia Daszkiewicz, Zmierzloki Tattoo, Tychy – model Mariusz
II miejsce – Luk, Art Force, Warszawa – modelka Andżela
III miejsce – Dzikson, Sopot – model Mads

Tatuaż czarno-szary mały
I miejsce – Goraj, Goraj Tattoo, Łódź – model Marcin
II miejsce – Mateusz WLK Wolski, Rock’n’Ink, Kraków – modelka Asia
III miejsce – Mateusz Wojtak, Ink-Ognito, Rybnik – modelka Wioletta

Tatuaż kolorowy duży
I miejsce – Dima Gorbunov, Suvorov Tattoo, Rosja – modelka Mariya
II miejsce – Lehel Nyeste, Tattoo Perspektiv, Węgry – modelka Lilla
III miejsce – Luk, Art Force, Warszawa – modele Mariusz, Gladi, Pawełek

Best of Day – Niedziela
I miejsce – Samuel Potuček, Inkfamous, Słowacja – model Sapito
II miejsce – Fabian Staniec, Pathogen Tattoo Workshop, Grudziądz – model Konrad
III miejsce – Hubert Napiórkowski, Luckytattoo, Tychy – model Marcin

Kategorie konkursowe

SOBOTA

Kategoria „Modern Black Tattoo” odnosi się zarówno do prac monochromatycznych, zanurzonych stylistycznie w tradycjach „plemiennych” Oceanii, Azji itd., jaki i prac współczesnych interpretatorów luźno inspirujących się tradycyjnym wzornictwem i symboliką, nie pomijając przy tym artystów dobrze zaznajomionych ze stylistyką graficzną oraz art brut. Wymogiem konkursowym jest czerń, która jest fundamentem całej kompozycji, natomiast dopuszczalne są inne akcenty kolorystyczne. Kategoria obejmuje różnorodne techniki, poczynając od tych najbardziej tradycyjnych (handtapping, handpoking), a kończąc na współczesnej maszynce. Kategoria „Modern Black Tattoo” jest przeznaczony dla artystów reprezentujących style: dotwork, art brut, neotribal oraz oczywiście ten jednoznacznie odnoszący się do tradycyjnego tatuażu etnicznego. Honorowym jurorem tej kategorii jest wytatuowany antropolog i pracownik warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku – Tomasz Madej.

To kategoria dla kobiet. Tatuaże będą oceniane pod kątem dopasowania motywu do kobiecej anatomii oraz kompozycyjnego i estetycznego umiejscowienia motywu. Jury będzie również zwracać uwagę na dobór wzoru do charakteru i stylu modelki. Walory techniczne i artystyczne są tutaj oczywiście równie ważne, jednak priorytetem jest kompozycja, a nie pojedynczy, dobrze wykonany tatuaż.

To nowa kategoria, w której będą mogły być zaprezentowane duże tatuaże spełniające następujące warunki. Tatuaż musi pokrywać całą rękę lub nogę oraz być spójny pod kątem tematu i kompozycji.

W tej kategorii oceniane będą tatuaże wykonane wyłącznie w stylu neo-tradycyjnym. Jury będzie zwracać uwagę na charakterystyczne dla tego nurtu elementy, sposób wykonania i symbolikę. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

Tatuaż surrealistyczny to szczególny oraz osobliwy rodzaj tatuażu i dokładnie w taki sposób będą oceniane prace z tej kategorii. Jury będzie zwracać uwagę głównie na to, czy temat wzoru mieści się w tematyce surrealistycznej i spełnia założenia tego nurtu. Do tej kategorii można zgłosić prace utrzymane w szarościach oraz kolorowe.

To tatuaże wykonane podczas pierwszego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

NIEDZIELA

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które nie są większe niż format A4.

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży w czerni lub szarościach, które nie są większe niż format A4. Dopuszczalne jest użycie dodatkowo maksymalnie dwóch kolorów (np. biały i czerwony).

Prosimy o zgłaszanie do tej kategorii tatuaży kolorowych, które są większe niż format A4.

To tatuaże wykonane na festiwalu podczas drugiego dnia trwania festiwalu. Dopuszczalne jest wcześniejsze wykonanie konturu, niedopuszczalne jest natomiast „odświeżanie” tatuaży lub dokańczanie wcześniej zaczętych i wygojonych prac.

ZASADY ZGŁOSZEŃ

A) Do konkursów mogą zostać zgłoszone wszystkie tatuaże, również wykonane przez osoby nieposiadające boksów wystawienniczych (zasada ta nie dotyczy kategorii „Tatuaż dnia”).

B) Każdy tatuaż może zostać zgłoszony TYLKO DO JEDNEJ KATEGORII KONKURSOWEJ!

C) Przy zapisie modela do konkursów należy podać imię i nazwisko (lub pseudonim) oraz nazwę studia i artystę. Jury nie będzie miało dostępu do list z nazwą studia i artysty. Każdy model otrzyma własny numer, który będzie wywoływany przez osobę prowadzącą konkurs na scenie.

D) W momencie zapisu do danej kategorii należy osobie zapisującej pokazać tatuaż lub jego zdjęcie w celu wstępnej weryfikacji. Osoba zapisująca ma prawo odmówić zgłoszenia danego tatuażu do danej lub którejkolwiek kategorii. W ten sposób zostaną zweryfikowane tatuaże prezentujące zbyt niski poziom lub nie pasujące do danej kategorii.

ZASADY OCENIANIA

A) Pod kątem artystycznym

B) Pod kątem kompozycyjnym

C) Pod kątem technicznym

Nagrody zostaną rozdane po każdej kategorii/bloku kategorii.

JURORZY

DAGMARA NAWIKAS-MISIUK

Swoją przygodę z tatuażem rozpoczęła w 1993 roku i od tego czasu aktywnie działa na polskiej scenie. Jest założycielką gdańskiego „Tat Studia”, w którym pracuje również jako tatuatorka. Dagmara to przykład osoby, dla której tatuaż stał się życiową pasją. Przywiązuje ogromną wagę do symboliki zawartej w pracach. Swoim obiektywnym podejściem, zaangażowaniem i doświadczeniem wspiera naszą konwencję od początku jej istnienia. Od drugiej edycji jako członek jury ocenia wystawiane prace. Po przerwie w 2010 roku wróciła w jego szeregi.

SŁAWEK FRĄCZEK

Jako tatuator zwrócił na siebie uwagę w 1993 roku wygrywając I nagrodę podczas Bremen Tattoo Convention. W późniejszym czasie był wielokrotnie wyróżniany na międzynarodowych festiwalach. Jest współtwórcą I i II Festiwalu Tatuażu Artystycznego Megatattoo w Warszawie (1998 i 1999) oraz wystawy „Sztuka zdobienia ciała na przestrzeni wieków” (1999) w Muzeum Narodowym w Pile. Uważa, że budowanie i doskonalenie własnego warsztatu to praca na całe życie. Dzięki Sławkowi wiele osób postawiło pierwsze kroki w branży. Jest rozpoznawalny poprzez elementy typowe dla swojej stylistyki, obecne we wszystkich wykonanych przez niego tatuażach. Pracuje w założonym przez siebie w 1992 studiu „Tattoo&Piercing” w Poznaniu. Stały członek tattoofestowego jury.

SZYMON GDOWICZ

Debiutant w roli jurora, absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, na której ukończył kierunek malarstwo ze specjalizacją nowe media. Z maszynką do tatuażu zaprzyjaźnił się stosunkowo niedawno, bo w roku 2012, jednak ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obszarze sztuk wizualnych pozwoliło mu w krótkim czasie dołączyć do grona rozpoznawalnych, polskich tatuatorów. Lubi łączyć różne media, poza tatuażem, malarstwem i rysunkiem fascynuje go fotografia, film oraz inne, mniej konwencjonalne działania artystyczne. Tatuator od roku 2013 związany z krakowskim studiem „Kult Tattoo Fest”.

JUNIOR

Jest jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie tatuażu. Tatuuje od 1997, w tym samym roku rozpoczął naukę w studium plastycznym w Warszawie. Ze swoją maszynką odwiedził wiele krajów europejskich oraz Japonię, Brazylię i USA. Brał udział w licznych, międzynarodowych konwencjach, na których zdobył ponad sto prestiżowych nagród. Został również uhonorowany tytułem „Najlepszego tatuatora ostatniego XX-lecia w Polsce”. Był współorganizatorem konwencji Tattooshow w Warszawie (2002), Tattooshow w Katowicach (2003) oraz Warsaw Tattoo Convention (2013 i 2014). Od 2005 roku prowadzi swoje studio „Juniorink” w Warszawie, które jest żartobliwie uznawane za „Najgorsze Studio w Mieście”. Jako artysta zajmuje się głównie dużymi projektami. Jest jednym z pierwszych polskich tatuatorów, którzy zaczęli używać bogatej palety barw. Co więcej, Junior jest autorem licznych wystaw malarskich oraz pomysłodawcą projektu kalendarza „Juniorink Woman”.

TFB CLOTHING

Pomysł koszulek z projektami tatuatorów zrodził się w 2009 roku. Odzież sygnowana logiem TFB clothing odzwierciedla talent i wszechstronność projektujących ją artystów. Współpracujemy z topowymi tatuatorami z różnych zakątków świata pokazując indywidualny charakter ich twórczości. Chcemy sprawiać radość klientom, dając im wyjątkowy i unikatowy produkt, ponieważ za każdą koszulką kryje się historia i prawdziwi ludzie.

www.TFBclothing.com

www.facebook.com/TFBclothing

KWADRON TATTOO STORE

Firma zrodziła się z potrzeb tatuatorów stawiających swoje kroki z tym fachu pod koniec lat 90. Samodzielne wykonywanie maszyn, rur i dziobów pozwoliło zdobyć duże doświadczenie produkcyjne. Od 2000 roku do ich oferty trafiły tusze i igły sprowadzane z zagranicy. Obecnie to największy polski sklep z kompleksowym zaopatrzeniem dla studiów tatuażu, który zyskał uznanie nie tylko w kraju ale i w Europie, gdzie posiada wielu dystrybutorów.

www.kwadron.pl

www.facebook.com/kwadrontattoostore

www.facebook.com/KWADRON

EBOLA SHOP CRACOW

Tradycja firmy sięga końca lat 80., gdy właściciel, początkowo hobbistycznie i na własny użytek zaczął wykonywać własnoręcznie nadruki na koszulkach, odbijając wzory od szablonu. Obecnie Ebola to nie tylko niezniszczalne nadruki wykonane ręcznie metodą sitodruku, ale też oryginalne nawiązujące do rock’n’rolla, sajko i punk rocka projekty.

www.ebola.pl

www.facebook.com/ebolashop

GLOVESTAR

Robimy rzeczy dla wyjątkowych ludzi o mrocznych duszach i niepokornych umysłach. Naszą misją jest zapewnienie wam wyjątkowych produktów w przystępnych cenach, abyście mogli kupić je komuś w prezencie lub sobie. Oprócz tego lubimy pizzę, koty i tatuaże. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszego stoiska, mamy darmowe cukierki!
Ekipa Glovestar

www.glovestar.pl

www.facebook.com/Glovestar

EASYTATTOO/ EASYPIERCING/ EASYCLEANING

Profesjonalne produkty do wygodnej i skutecznej pielęgnacji tatuażu i piercingu, a także do utrzymania czystości w studiu tatuażu. Produkty wytwarzane są we Francji pod ścisłą farmaceutyczną i dermatologiczną kontrolą. Nie zawierają parabenów. Flagowym produktem tej firmy jest bardzo popularny krem do pielęgnacji tatuażu Easytattoo. Kosmetyki rekomendowane przez najlepszych tatuatorów, dostępne w większości studiów tatuażu w Polsce.

www.easytattoo.pl

www.facebook.com/EasytattooPl

MARTYNA MŁYNARCZYK

Martyna Młynarczyk – projektantka, laureatka licznych konkursów modowych, ukończyła Projektowanie Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Projektuję ubrania, akcesoria oraz biżuterię. W swoich kolekcjach stara się połączyć nowe rozwiązania technologiczne z funkcjonalnością i  estetyką. Równowaga pomiędzy powyższym elementami jest głównym wyznacznikiem jej designu. Martyna stara się, aby kobieta w jej ubraniach i biżuterii poczuła odrobinę szaleństwa zachowując jednocześnie kobiecą zmysłowość. Podczas Tattoofestu zaprezentuję nową kolekcję bielizny i biżuterii ze skóry.

facebook.com/mlynarczykmartyna

HOT BALL CLOTHING

Hot Ball Clothing oferuje wysokiej jakości ciuchy dla tych trochę mniej „grzecznych” osób – nie ma tutaj miejsca dla polityki ani religii, wstęp ma tylko Rock ‚N’ Roll! Wspieramy lokalne przedsięwzięcia i nasi producenci są na tyle blisko, że mamy pewność, iż przestrzegają praw człowieka oraz zapewniają odpowiednie warunki pracy oraz płace. Zdecydowaliśmy się produkować odzież dla dzieci, ale nie zgadzamy się na to, aby dzieci pracowały dla naszego zysku, dlatego nasze produkty są wytwarzane jedynie w Polsce oraz innych krajach europejskich. Pamiętajcie o tym – świadoma konsumpcja wpływa na nową jakość życia!

www.hotball.pl

HARD BEANS APRONS

W zeszłym roku postanowiliśmy wyjść na przeciw potrzeb artystów i zaczęliśmy projektować, i szyć spersonalizowane fartuchy na indywidualne zamówienia. Dodatkowo oferujemy fartuchy dla baristów i barberów.

www.hardbeansaprons.com

www.facebook.com/hardbeansaprons

www.instagram.com/hardbeansaprons

KAHAKI BIKES

Kahaki to krakowska ekipa, która w świecie customowych rowerów siedzi od dawna. Robią własne ramy i części, montują rowery, przerabiają i chętnie podejmują się najdziwniejszych wyzwań.

Na Tattoofest pojawią się z kilkoma propozycjami swoich rowerów, do których będzie można się przymierzyć a nawet na nich pojeździć.
Koniecznie musicie odwiedzić ich stoisko.

www.kahaki.pl
www.facebook.com/KahakiBikes

BLACK CHERRY

BLACK CHERRY to Torby i nerki wykonane z pasją.

www.facebook.com/blakcherry

BC24

OD POCZĄTKU ISTNIENIA BC24 WIELE OSÓB NAZYWA JE „MIEJSCEM”, NIE „SKLEPEM”. ODBYŁO SIĘ TU WIELE KONCERTÓW, LIVE-ACTÓW, WYSTAW I WERNISAŻY A TAKŻE WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z PROMOCJĄ SPORTÓW WYCZYNOWYCH. 140M2 WYPEŁNIA MIEJSKA KULTURA ZWIĄZANA Z MIEJSKIMI SPORTAMI, SNEAKERSAMI, STREETWEAREM, GRAFFITI, STREET ARTEM, KOMIKSEM, A TAKŻE MUZYKĄ – NA CO DZIEŃ MOŻNA SPOTKAĆ TU ZA STANOWSKIEM Z GRAMOFONAMI UZNANYCH PRODUCENTÓW I DJÓW ZWIĄZANYCH Z KULTURĄ TURNTABLISMU. MOŻNA ZAOPATRZYĆ SIĘ TAKŻE W DOBRE WINYLE I NAPIĆ ŚWIETNEGO ESPRESSO.
Na stoisku BC24 będziecie mogli przejrzeć niewielki procent oferty, a także spróbować swoich sił w jeździe na wszelkiego rodzaju longboardach, cruiserach, deskorolkach, surfboardach, pobalansować na slackline i trickboardzie, porobić tricki na softboardzie oraz pograć w zośkę, yoyo, czy frisbee. Zapraszamy!

www.bcx24.pl
www.facebook.com/BCx24

Błędy młodości – laserowe usuwanie tatuaży

Popełnianie błędów leży w naturze człowieka – my sprawimy, że te na skórze będą jedynie lekcją, a nie pamiątką na całe życie.

Działamy w strategicznych miejscach na mapie Polski i współpracujemy z najlepszymi studiami tatuażu. Lasery sygnowane naszym logo znajdziecie w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Rybniku, Lublinie oraz w Gdańsku.

Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem do laserowego usuwania tatuaży. Profesjonalny laser Q-SWITCH gwarantuje minimalizację skutków ubocznych oraz szybki i bezpieczny zabieg, który nie wymaga znieczulenia miejscowego. Pozwala na komfortowe usuwanie tatuaży utrzymanych w szarościach oraz kolorowych. Zapewniamy najwyższy standard obsługi klienta, cenę i ilość zabiegów ustalamy indywidualnie. Na Tattoofeście odpowiemy na wszystkie pytania i na miejscu wykonamy zabieg!

wwwbledy-mlodosci.pl
www.facebook.com/bledymlodosci

HAPPY SOCKS

Pochodząca ze Szwecji, marka Happy Socks, w ciągu 4 lat, podbiła rynek i jest obecna w ponad 50 krajach, na całym świecie. Oferuje głównie skarpety i rajstopy. Wszystko zaczęło się pod zasnutym chmurami, kwietniowym niebem, podczas kolejnej spóźniającej się szwedzkiej wiosny 2008 roku. Narodziła się wizja, by zwykły, codzienny element ubioru zamien ić w kolorowy dodatek, promujący radość. Nierozerwalne połączenie najwyższej jakości, kunsztu i kreatywności. Koncept doprowadzony do perfekcji przez kolektyw Happy Socks; wielo-kolorowe wzory; kropki, paski, romby, i inne formy geometryczne. Czysta zabawa, przyjemnośći i odrobina radości, jaką marka chce nieść właśnie za pomocą swoich dodatków.

www.happysocks.com
www.facebook.com/happysockspolska

STARS

IMPRESARIAT FILMOWY

Przygoda, kino od kuchni, wspaniała pamiątka… Zgłaszając się do naszej bazy masz szansę za wynagrodzeniem zagrać pierwszoplanową rolę w serialu telewizyjnym, epizod w reklamie lub w filmie fabularnym. Telewizja i kino są o krok od Ciebie. Wystarczy, że wykonasz go i przyjdziesz do nas na casting! Nie musisz mieć żadnych specjalnych predyspozycji. A casting jest przyjemny i prosty…
Zapraszamy!

stars-impresariat.pl
www.facebook.com/StarsImpresariatFilmowy

 

MOTOFORTY

Jesteśmy grupą motofascynatów, nie wyobrażamy sobie życia bez motoryzacji, w szczególności motocykli. Naszą pasję przełożyliśmy na sposób na życie – założyliśmy serwis motocyklowy dla normalnych (czy aby na pewno? :-P) i zarazem wyjątkowych osób, takich jak Wy i my! Skupiamy się na przebudowie motocykli, tak aby każdy odzwierciedlał indywidualizm swojego właściciela. Dajemy gwarancję solidności wykonywanych prac za rozsądne pieniądze.

motoforty.pl
www.facebook.com/Motoforty

PARTNERZY

ZOBACZ TEŻ

ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY