POSŁUCHAJŻE — Strefa Dialogu to projekt, który powstał w 2022 roku. Jego pierwszą odsłonę mieliście okazję obserwować podczas 15. edycji Tattoofestu. Poszukujemy wartościowych treści i interesujących osób, które pomogą nam się rozwijać i eksplorować nowe obszary. Jak to w strefie Dialogu — będziemy rozmawiać. Tym razem o tradycjach tatuażu i jego obecności w sztuce, kulturze i show biznesie.

Łukasz Orbitowski urodził się w 1977 roku w Krakowie. Tu też ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje recenzje i felietony publikował między innymi w „Nowej fantastyce”, w „Przekroju”, „Lampie” oraz w „Gazecie Wyborczej”. Prowadził też program „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura. Pierwszy zbiór opowiadań pisarza „Złe wybrzeża” pojawił się w 1999 roku.  Do jego najważniejszych dzieł należą powieści „Tracę ciepło” z 2007 roku, niezwykłe połączenie horroru z powieścią obyczajową zatytułowane „Święty Wrocław” z 2009 roku, a także „Szczęśliwa ziemia” oraz „Inna dusza”. W 2007 roku powieść Orbitowskiego „Tracę ciepło” otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. W 2013 roku Łukasz Orbitowski uzyskał nominację do Paszportów Polityki w dziedzinie literatury oraz nominację do Nagrody imienia J. Zajdla za powieść „Szczęśliwa ziemia”. W 2016 roku otrzymał Paszport Polityki za powieść „Inna dusza”, za to dzieło otrzymał również nominacje do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Kolejno powstały „Exodus” w roku 2017 i „Kult” w 2019. Ostatnio Łukasz Orbitowski sięgnął do historii tajemniczego obiektu latającego, który spadł do gdyńskiego basenu portowego pod koniec lat pięćdziesiątych w książce „Chodź ze mną”.

Posłuchaj i obejrzyj na Spotify!

Śledź nasze treści na YouTube oraz Spotify i bądźcie na bieżąco z naszymi aktualizacjami!

Udostępnij ten wpis!

[fusion_widget_area name=”avada-blog-sidebar” title_size=”” title_color=”” background_color=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]

W 2006 roku do udziału zaprosiliśmy niespełna 30 artystek i artystów, aktualnie mamy zaszczyt gościć ich ponad 500!

U kogo się wytatuujesz?